Wymiana łożysk przełożeń

Więc tak zaczynamy od zwalenia koła (na nie których fotach jest koło ale ja źle zrobiłem)

potem ściągamy sprzęgło (fot nie daje bo każdy chyba wie jak to zrobić :smiley: )

potem mamy takie coś :smiley:



odkręcamy wszystkie śrubki (mi została ostania)

podstawiamy se wiaderko bo poleci ,fala" oleju po wysunięciu pokrywki


następnie widzimy takie coś



na pierwszym od lewej wałku powinno być łożysko ale mi zostało w karterze (jutro będę kombinował jak wyciągnąć ) widać w focie poniżej






ściągamy dwa wałki (trzecie trzeba wybić jutro dam tego fote )






jutro dam fotki jak wywaliłem łozysko z karteru i wybiłem wałek z pokrywki

Wie ktoś może jakie są wszystkie rozmiary łożysk w przekładni w silniku minarelli horizontal (w moim przypadku Aerox) ponieważ zabieram się powoli do regeneracji przekładni.

Jak ktoś wie prosił bym o podanie.

, nie ma takiej opcji , niby tak jest coś wybite na tych łożyskach , ale nie zawsze to wiele daje, najlepiej jest zwalić stare , pójść do sklepu … i na wzór kupić nowe

, w wakacje poprawie ten poradnik , bo miałem to wtedy robić i nie zrobiłem i tak naprawdę jest tylko pokazane jak odkręcić. śrubki od pokrywy :573:

wrona napisał:

, nie ma takiej opcji , niby tak jest coś wybite na tych łożyskach , ale nie zawsze to wiele daje,


jak to nie daje?
Wybite masz tam rozmiary średnica wewnętrzna, zewnętrzna szerokość łożyska i chyba typ, podając te numerki w sklepie koleś dale Ci identyczne łożysko więc nie można mówić "niewiele daje"

Zgadzam się z MAfiozem i dodam jeszcze że po rozmiarze może być wiele oznaczeń czy są blaszki czy uszczelki gumowe (smar jest w środku) i jeszcze zawsze jest podany luz.

no sory to może ja mam mongolskie łożyska , ale u mnie wytłoczenia są tak małe , ze daje rade przeczytać tylko część i to pod lupą :stuck_out_tongue: , z drugiej strony zastanawia nie co za maszyna wytłoczyła tak małe literki :slight_smile: