Wybór cylka i kilka rad...

Siemanko, jestem posiadaczem Piaggio Zip 50 z 99r. Obecny tuning to:
-Tecnigas nerxt-r
-Dellorto 17,5
-niezbyt wyregulowana przekładnia czyli sprężynki i rolki

Niestety ale przez ten sezon chiński tłok i pierścionki nie wytrzymały i moja piaggowa nie ma juz sliy :frowning: (miał robiony dwa szlify) Na początku sezonu latałem nim ponad 90km/h(licznikowe) a teraz 80km/h i dalej licznik stoi :frowning: Za rok będę miał prawko więc chciał bym żeby skuterek polatał jeszcze i miał lepszego kopa. Niestety ale dużo pieniędzy nie mam do przeznaczenia na cylek. Chcę założyć cyl o pojemności 50cmm ponieważ gdy kupie 70cmm zaraz padnie wal, łożyska i nie będę mógł wykorzystać jego pełnej mocy na tym wydechu… Co proponujecie żeby do niego włożyć?? Dodam że jest to ac, patrzyłem po różnych sklepach internetowych i sam nie wiem co wziąść :frowning: Ciekawe ceny ma firma Arisal ale nie wiem jak z jakością. Proszę o wypowiedzi doświadczonych a nie dzieci neo.

Pozdrawiam

ja miałem 70 cc airsala i nie narzekałem na moc :slight_smile: docierałem 200 km i był ogień do sprzedaży z wytrzymałością niewiem ale moc miał nieziemsko a wykonanie też dobre było :slight_smile: polecam ci ten cylinder jest godny uwagi :stuck_out_tongue: ja go miałem i byłem zadowolony służył mi do sprzedania keewaya a dalej to już niewiem co się działo :stuck_out_tongue:

A wie ktoś jak wypada on w 50cmm??

też dobrze :slight_smile: kolega ma w roosterze na tecnigasię i multivar malossi to nie mogł go wziaść kumpel na polini sport 70 i z tym samym setupem :stuck_out_tongue:

Hmm, a może jeszcze wypowiedział by się ktoś inny?? :slight_smile:

Bierz, Kolega mam w F12… Na wydechu Yasuni R i Wario jakieś … Super chodzi … Bierz tego Airsala

ja go tez mam :wink: rolki itd do regulacji nawet w zestawie dostaniesz tyle ze ja mam 70ccm. Choc 50 z wykonaniem pewnie to samo

wes se 70ccm bo 50 ccm jest bardziej wyżyłowane a 70 trzyma dłużej :smiley: wał ci nie padnie tylko łoska nowe sobie kup jakieś skf w zwykłym sklepie za 30-40 zł :smiley: dużo mocniejszy skuter będziei będzie o wiele bardziej wytrzymały :smiley:

wrona, do 70 sporta wzmacniane a nie zwykle ;pp a takie to 50zl jedno :wink:

Danielson napisał:

50zl jedno

chyba stage 6 gdzie płaci się za firmę :D

Zapomniałem o tym temacie, decyzję już podjąłem :slight_smile: Będzie metrakit 50cmm :slight_smile: