Wszczepianie soczewki od golfa

Witam chciałbym zaprezentować jakim sposobem wszczepiłem soczewkę od golfa do sr

Potrzebujemy :
a)soczewkę i żarówkę H3
b)brzeszczot
c)lutownicę
d)cynę do ewentualnego zlutowania kabelków
e)w moim przypadku dwie wsuwki (chłopczyki)
f)jeżeli chcemy zrobić pod przełącznik jako światło długie to potrzebujemy przełącznik
g)śrubokręt krzyżak
h)nożyk
i)silikon

1. Potrzebujemy halogen od golfa III najlepiej ogarnąć jakiś oryginał z jakiegoś szrotu z pęknięta szybką albo jak ktoś jest hardcorem to wyciągnie na parkingu xD :confused:





2.Gdy ściągniemy szkło otrzymamy pełen materiał na przeszczep

3.Pod lampę w sr musiałem lekko skrócić plastikowa osłonę do wytłoczenia brzeszczotem


otrzymany efekt


4.Wyciągamy lampę ze skutera

5.Ściągamy klosz rozcinając silikon nożykiem



6. Wyciągamy wkład i odkręcamy stara soczewkę , na fotkach widać co się stało jak jeździłem na 21wat


7. Z starej soczewki odcinamy same mocowania na kształt trójkąta i wkręcamy same mocowania w lampę także podłączamy lutownicę pod prąd alby się rozgrzała



8.Przytkamy soczewkę plastikowa obudową do seryjnych mocowań i zgrzewamy lutownicą odkręcamy od lampy i poprawiamy zgrzewy





na tej fotce zdaje się trochę mniejsza lecz po założeniu klosza i włożeniu do skutera tego nie widać
9.Wklejamy na silikon klosz lampy

10.jeżeli nie robimy przełącznika to od kostki z soczewki montujemy 2 (chłopczyki ) i podłączamy do seryjnych kabli
*11.Przełącznik
fotka dla jasności :slight_smile:

ja estetycznie zanotowałem po lewej stronie tak że swobodnie mogę przełączać palcem wskazującym



Zakaz kopiowania . Fotki i text wykonany przezemnie /sorry za jakość fotek mam nadzieje że coś widzicie :mrgreen:

pokaż fote jak to świeci i w ogóle jak wygląda w lampie :slight_smile:

Teraz nie topi ci obudowy?? No i dawaj fotki tak jak to mówi wrona :stuck_out_tongue:


Oczywiście masz Piffko :564: i proponuje podkleić :smiley:

Mi się podoba. Dobry poradnik. Podklejać! :smiley:

Mody lenie i tak nie podkleją bo się im nie chce :smiley: , a poradnik bardzo dobry, tylko żeby jeszcze były foty jak to świeci… :smiley:

Robertus napisał:

Mody lenie i tak nie podkleją bo się im nie chce


cichoooo -.-