Wkręca się na obroty - nie napędza koła

Witam, mój problem w skuterze jest taki, iż po dodawaniu gazu głośno wyje, kręci obrotami (czuć mocne drgania), lecz koło stoi w miejscu (ewentualnie wolno się pokręci). Myślałem, że to pasek, jednak tam chyba wszystko w porządku. Co to może być??

chyba wszystko w porządku



Zaglądałeś do przekładni ? raczej na 100% pasek

koło może się kręcić na wskutek drgań, na 99%pasek
1% koła zębate w przekładni nie mają zębów :mrgreen:

to co z tym paskiem może być nie taką Normalnie jest elegancko napięty i ładnie kręci.

Dodam, że stało się to po lekkim ślizgu

ściagnij pokrywe , i powiedz mi czy jak dodasz gazu , to czy kręci się dzwon sprzęgła

Kręci się.

Nie jakoś specjalnie szybko, ale się kręci.

Ściągnij sprzęgło, sprawdź stan okładzin , dzwonu jeśli wszystko będzie ok to musisz zaglądnąć do przełożeń.

lips napisał:

Nie jakoś specjalnie szybko



obstawiam na walnięte sprzęgło i przełożenia , prawdopodbnie wieloklin od wałka sprzęgła jest wytarty , kręci dzwonem ale nie za szybko , czyli sprzegło ledwo co dotyka= brak okładzin

dzwon się kręci czy koło powinno się obracać a się nie obraca = zjechany wieloklin wałka

zakręc reką , dzwon sprzegła , jeżeli luźno się kreci , ablo nawet i ciasno , ale nie porusza kołem to znaczy , że wieloklin wuj strzelił , ale tak czy inaczej musisz to wszystko rozebrać , wiemy że na 99% wina leży po stronie tylniej części napędu , tak to rozbierzesz wszystko to daj fotkę , bo jestem ciekaw co tam się porobiło i jak to wygląda :)

zobacz rolki … u mojego kumpla w sr było tak i ruszyć nie mógł ;/

obacz rolki .. u mojego kumpla w sr było tak i ruszyć nie mógł ;/



Jak się wkręca na obroty i pasek się rusza to nie ma bata żeby wina była po stronie wariatora

ale wario moglo się zablokować. moje przypuszczenia sa takie :smiley:

ale przecież pisał że że dzwon się kręci , ziomek rozbieraj to wszystko i dawaj foty :slight_smile:

Tez miałem tak kiedys… okazało się, ze w tylnej feldze nie mialem już frezu(zabkow) wiec wałek obracał się nie napedzając kola… Zajrzyj moze akutar tam lezy problem :slight_smile: