Wibracje Powyżej 70km/h

j,w przy tej predkości dostaje mój skuter wibracji nie wiem dlaczego ;/ wał nowy, sprzęgło przebieg 7k i już nie wiem od czego może to być a dosstaje duuzych wibracji aż strach trzymać nogi na tej podłodze tak jakby silnik miał zaraz wyskoczyc. Do 70km/h wszystko jest gut.

może wał jest krzywy ? albo może silnik do ramy po remoncie źle włożony

Nie no wał nówka więc raczej odpada chociaż cały czas mi simeringiem leci nie wiem dlaczego kupowałem nowe i to już 3 i to samo cały czas. A silnik dobrze włożony na pewno.

a koło masz proste ? xD

tak proste mam xD a czy może być to guma zawieszenia silnikaż Niby sztywno i ciasno wszystko jak na postoju się weźmie tylko coś jakby mi pukało jak jade polną drogą.

No pewnie, że może :slight_smile: Wibracje wywołać nie trudno przecież :slight_smile:

ale od początku masz takie wibracje nawet jak miałeś wcześniejsze części czy na tych tak ?

A Dzwon masz prostył :wink:

Dzwon prosty :slight_smile: te wibracje dostałem od niedawna, jakos 3tygodnie a wal z 1.5miećha temu (ma tylko 3k przebiegu) wymienialem.

a wymieniałeś sprężynę glownaż? jeśli tak to moze bys ze korektor momentu obrotówego ociera o dzwon sprzegla, zeby to sprawdzić to odkrec pokrywe kartera i odkrec go na repete jednoczesnie patrzac czy ociera czy nie

Sprzęgło seryjne :smiley: rozbierałem je kiedyś ale wszystko jest okey ;]

no to musisz rozebrać raz jeszcze bo najszybciej to tam wina leży…
Robertus, dzwon za bardzo nie ma do znaczenia, ja mam lekko krzywy i jest oke, ale jak miałem już lekko skrzywione sprzęgło to były wibracje ale to tak przy 5km/h, skuter trzepotał się jak głupi, to wziąłem młota i na warsztat i wszystko zrobiłem :mrgreen:

Ale jak ma dzwon krzywy to mogło mu powybijać trochę łożyska w przekładni i robią drgania…

Rozkręć i popatrz na to sprzęgło/dzwon i popatrz czy na tym wałku co kolektor momentu obr siedzi czy ma luzy…

postaw na stopce skuter i daj gazu , jak nie zacznie wibrować silnik przy fest wysokich obrotach to wina po stronie silnika odpada… a przy okazji zaobserwujesz czy nie ma centry na feldze albo czy opona nie jest krzywo osadzona.
Jak tak zrobisz to bd. dalej kombinować :slight_smile:

Nie wiem co to było ale teraz wał mi się rozwałił ;/ łożyska znowu poszły. Jaki proponujecie wał do 4t ? Myślałem nad takim http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-korbowy-naraku-139qmba-zebow-p-6294-1.html?cPath=10428_23440_23443&sessID=ae022237f50ea9595398da110e1e09fc ale sporo drogi jest ;/ Te racing planet jednak drogi. Macie jakieś inne rozwiązania w tej cenie?

powiem ci tak. Moze miales lozyska na wale rozjechane juz ? i dlatego ci wal poszedl. Sprawdz dla bezpieczenstwa gumy na wachaczu (tam gdzie silnik dokrecasz) i czy wszystko dobrze podokrecane. Kumpel mial tez raz tak jak mial lozyska glowki ramy wyrabane (wiem to dziwne ze takie ) ale to tylko wibracje kierownicy.

no sprawdze :wink: ale wał nowy aa i dzisiaj przy rozkręcaniu całkowicie było wywalone łożysko wałka rozrządu dodatkowo ;/ kurde jak się sypie to wszystko