Wasz v max !

Kymco Nexxon 80ccm - pod 90km/h
Honda CBF125 125ccm - 130km/h
Suzuki Bandit 600ccm - 230km/h - tyle odważyłem się przez chwilę jechać :-)

Zongshen ZS50QT-4 (coś jak toros f16, bassa tylko z tarczą z przodu ) Licznikowe na prostej ponad 80 km/h realne 83 km/h z górki około 90 km/h realnych przy nieziemskich obrotach :D
SETUP : Cylinder WM motor 72 cc. Wariator WM + rolki 5.5 g + przełożenie seryjne 13/1

benekpe napisał:

Kymco Nexxon 80ccm - pod 90km/h
Honda CBF125 125ccm - 130km/h
Suzuki Bandit 600ccm - 230km/h - tyle odważyłem się przez chwilę jechać :-)

benekpe jak ci się sprawowała honda cbf ? Były z nią jakieś problemy? Mam zamiar ją kupić i zbieram informację od posiadaczy.Dzięki :)

Chyba śniło ci się kolego że ha,ha ten Zongshen jechał ponad osiem dych...błahahahaha....to tyle nie idzie nawet jak tam psa goniczego wsadzisz....

Robertonos gdybyś doczytał do końca to byś zauważył pewnie że później napisałem że mam cylek 72 cc iitd. Mierzyłem z GPS - em licznik ma przeklamanie o 3-4 km/h. :D także ja się też zdziwiłem że takie małe coś a Tak leci ;)

Kymco New Dink 200i z przepaści to 140 km będzie. Na prostej z delikatnie większym wiatrem do 117 km. Taka ciekawostka jechałem wczoraj do Torunia autostradą i spalanie wyszło 2.99, a wracałem normalną krajówką i wyszło 2.49. Może dlatego, że w drodze powrotnej był mniejszy wiatr niż do i jeździłem optymalną prędkością wracając do domu.

Suzuki Bandit z silnikiem 600 ccm nie osiągnie 230 km/h... 650-tka może dojść do 210-215 km/h, ale 230 km/h to już robota tylko dla Bandita 1200 ccm.

Inca street 50 2T seria (tylko tłok Meteor) - z wariatorem z dużym luzem na tulei i ze zdrowym silnikiem wychodziła poza skalę czyli 80 km/h - w rzeczywistości musiały to być 72 km/h (nawigacji GPS ani telefonu z owym cudem nie posiadam).

kuba90876 za nic nie wieżę w twój vmax, zeszłego roku miałem taki silnik z setupem: cylek 90ccm, wariator malossi multivar rolki 8g bo na lżejszych jak ruszał to mu obrotomierza brakowało , dopiero na 8g trzymał 7tyś obr, króciec ssący i gaźnik 24mm, przekładnia 11/1, skuter na kołach 12 cali, a vmax mierzony gps po prostej drodze, nie pod wiatr, wynosił 84km/h a silnik przekraczał 9tyś obrotów

Jechałem skuterem Kuby ale tylko po parkingu więc nie mogę stwierdzić jak to z tym jest.

V-max mojej Aprili
pod wiatr, coś koło ~ 90
z wiatrem ~ 100
na prostej ~ 100
pod górkę ~ 90-100

Oczywiście jest to ocena w przybliżeniu (mogę się mylić o 3-5 kilometrów na godzinę), ponieważ strzałka wychodzi grubo poza skalę
Cała mechanika to seria (oprócz wydechu Arrow), jak na skuter osiągi są bardzo wysokie :)
Taka mała rada, nie posiłkujcie się pomiarami dokonywanymi GPS'em, ponieważ są to wyniki mało wiarygodne, często grubo zaokrąglone (no chyba, że ktoś ma GPS za kilka tysi, to może na nim polegać)

Odwrotnie kolego DamianRysiek,odwrotnie jest właśnie!To co pokazuje GPS jest 95-98% prawdą.Nawet taki za dwie ,trzy stówki.Ha,ha,a to co pokazuje twój liczniczek w Aprili to bzdet-skala będu do 25% wskazania!Stanąłbym chętnie obok ciebie na X-max i chętnie zobaczył jak lecisz obok mnie 100km/h,to byłoby ciekawe.

Enter to jest mały skuter . Razem ze mną waży około 130/140 kg. No może fakt trochę może i licznik i GPS przekłamuje ale skuter 80 km/h leci spokojnie. tego jestem pewnie nawet na 1000 % ;) Przyznam że jest to już niezłe katowanie silnika, ale tylko raz Tak jechałem bo trochę mi szkoda teraz tego skuterka do katowania.;)

Robertonos napisał:

Odwrotnie kolego DamianRysiek,odwrotnie jest właśnie!To co pokazuje GPS jest 95-98% prawdą.Nawet taki za dwie ,trzy stówki.Ha,ha,a to co pokazuje twój liczniczek w Aprili to bzdet-skala będu do 25% wskazania!Stanąłbym chętnie obok ciebie na X-max i chętnie zobaczył jak lecisz obok mnie 100km/h,to byłoby ciekawe.

Byłoby ciekawie, ponieważ porównujesz 125-tkę do 50-tki, gratulacje :) Najchętniej wrzuciłbym filmik, żeby Wam to pokazać, no ale niestety nie mam kasy na zakupu GoPro, ani statywu na zwykły aparat ;d Sam mam GPS, nie napiszę jakiej marki, ale jest bardzo popularny. Więc, gdy w samochodzie było na liczniku 80 km/h to GPS wskazywał koło 90 km/h, a do najtańszych nie należał

Hej ja mam skuter lingben lb50qt-16 rok 2007 he he wiem dupy nie urywa :-) ale dostałem go w rozliczeniu jakiś czas temu od kolesia który zabrał go dziecku które nie zdało do 3 klas gimnazjum :-) he he byłem pesymistycznie nastawiony do niego przeciesz to chinol ale zajrzałem czysty prawie nowy 600km na liczniku :-) teraz moje v max to 88 km na godzinę wymieniony tylko moduł :-) reszta seryjnie tylko licznik został wymieniony z większym licznikiem i nie dam złego słowa powiedzieć teraz na chinola :-) teraz mam przejechane 3000 tysiące i dalej śmiga :-)

I nawiązując do mojej wypowiedzi wyżej chciałem dodać że blokady zdjęte oczywiścię

Kodi 88 km/h na serii ? jeszcze może powiesz że pod silny wiatr, pod jakąś górę i w dwie osoby ?

Kuba poważnie ci mówię nie musisz wierzyć przyjedź obejrzyj że nie po tuningu i dam ci kluczyki i dam ci się przejechac wszystko jest seria od nowego blokady zdjęte i tylko moduł wymieniony i jedźie tak po prostej licznik mam do 90

licznikowo 88 km/h to może być 60 czy tam 70 km/h realnie, nie ma się czym podniecać.

Licznikowe 80km/h a GPS'owo 72 km/h.