Wałek rozrządu NCY - Potrzebne opinie!

Quantumek napisał:

Izdebski jak mocy nie masz to kup chinska glowice za 100zl z walkiem rozrzadu 80cc o kup se multivara do tego. Da Ci to o wiele wiecej niz przesudo sportowy walek rozrzadu. Ja jak kupowalem airsala to doplacilem 100zl i dostalem glowice 80cc z zaworami i walkiem rozrzadu. I Nie mam zadnych problemow i nie brakuje mi mocy :)

Chyba sobie jaja robisz? Mam kupować gówno, aby po paru km znowu wymieniać?
Mocy nie mam? Uszkodzona jest głowica + uszkodzony jest chiński wałek rozrządu + lewe powietrze.
Głowica naraku, wałek NCY tajwański, puszka filtra powietrza RMS, nowy króciec ssący Tajwański - wszystko kupione z czego głowicę może odbiorę już w piątek, a dwie ostatnie części właśnie udało mi się odebrać - wymusiłem aby kurier już teraz przyjechał i dał paczkę - była u "sąsiadki" 2 ulice dalej.

U mnie jakos siedzi ta glowica z walkiem z airsalem i po ok 5,5 tys jest wszystko w porzadku. Z cylindrami sie zgodze ze sa hujowe chinskie, Ale z glowica problemu nie ma. A jak zamonotowales naraku cyl i zostawiles seryjna glowice to sam jestes sobie winien

Cytuje:musisz koniecznie to powiedzieć chłopakom przezbrajającym głowice bo założyli wyższe i agresywniejsze wałki.
Jakie efekty po zmianie walka? Jakie przyspieszenia i V MAX? JAKI MIELI GAZNIK?

A więc tak... skuter chodzi 300 razy głośniej - chodzi jak traktor.
Problem jest taki, że ma przyśpieszenie gorsze od seryjnej 50cm3. Prędkość max to 45km/h. Próbowałem regulować iglicą, lecz to gówno dało. Na świecy irydowej jest kawa z mlekiem, na świecy zwykłej biała.
Nie mogę za cholerę tego wyregulować. Max 45km/h!!! Jest gorzej niż było, i jeszcze ten dźwięk... Zawory dobrze wyregulowane, kompresja dobra, oleju nie bierze, rozrząd dobrze ustawiony. Co teraz???

wywal na złom tą padaczkę i kup cos markowego

pEuGeOcIK napisał:

wywal na złom tą padaczkę i kup cos markowego

Weź wyjdź, akurat Ciebie nikt o zdanie nie pytał.

a jak stoisz z napędem?

inaczej
czy na nóżkach wkręca sie dobrze (wysoko) a tylko pod obciążeniem puchnie?

z drugiej strony jeżeli jest potwornie głośny i nie ma mocy to może masz nieszczelny wydech po prostu - gdzieś przy głowicy uszczelka..itd

izdebski12 napisał:

pEuGeOcIK napisał:
wywal na złom tą padaczkę i kup cos markowego

Weź wyjdź, akurat Ciebie nikt o zdanie nie pytał.

gówno wiesz,gówno w głowie masz,gòwnem a nie skuterem jezdzisz,z gòwna bata nie ukrecisz,i gòwniane cześci w niego wkładasz,i gòwnianie jezdzi hahahahaha f16 bede bral markowe sprzety hehehehehe mosz downa

Peugeocik ma 100% racje :) Pakuj dalej markowe czesci do chinola, A potem bedizesz znowu narzekał że Ci plastiki odpadają, Że są duże wibracje na całym skuterze podczas ruszania, itp. Tyle co dales za tego chinola i te czesci to bys kupil nie jeden dobry markowy skuter. Ja juz sie wyleczylem z pakowania markowych czesci do chinola. Ostatni raz włożyłem markowy cylinder czy wariator do chinola. Pamietaj że jak wymienisz jedną rzecz to potem bedziesz musial kolejne czesci wymieniac i dokladac caly czas az wkoncu Ci puszcza nerwy i wywalisz to gówno na złom. Bo fajnie jest przyspieszenie, moc zapierdalanie, Ale do czasu, Do póki coś nie pierdolnie albo plastików nie zgubisz :)

Wombat, Podejrzewam, że użytkownik mechanik głosił rację. Dysza 85 jest za mała. Jutro spróbuję z dyszą 90. Jeżeli dalej będzie muł to oddam do sklepu ten sportowy wałek i zostanie przy seryjnym. Zostawię wtedy dyszę 85. Trudno - jedyna część wtedy będzie seryjna. Napęd jest w 100% sprawny.

ale nie dobrana dysza nie powoduje supergłośnej pracy.
Z tą dyszą 85 to nie przesadzaj.Ja przy gaźniku 17,5mm mam coś koło 90 ale spalam paliwo 2x częściej niż 4T i daje rade przy bardzo dużych obrotach

A jest możliwość, że mimo to, że rozrząd i zawory są dobrze ustawione to przez ten agresywny wałek zawór wali w tłok?

jest. ale stuki to inne dźwięki niż głośna praca. Ja tego nie słyszałem to ciężko mi powiedzieć. Nie znam tez uroków 139QMB.

Po co ładujesz taki hajs w chińczyka... Rozumiem usprawnić bla bla ale

nie ogarniam twoich decyzji.. Z najtańszego budżetowego skutera chcesz

na siłę zrobić sporta o.O Wyjeb wypierdol , spal , wyjebej z urwiska

jak jestes taki sportowiec to zrób prawko i kup konkretną maszyne (

chocby 125 w 2t i 150-160 zapierdzielasz ) ale nie ty wybrałeś drogę

"Cfaniaka warszawiaka " zrobiem sobiem najszybszego f16 w okolicy..

Se najpierw oleju do łba wlej a potem za piździki sie zabierej....

Pojebało sie w głowach gimbusom..

pEuGeOcIK napisał:

izdebski12 napisał:

pEuGeOcIK napisał:
wywal na złom tą padaczkę i kup cos markowego

Weź wyjdź, akurat Ciebie nikt o zdanie nie pytał.

gówno wiesz,gówno w głowie masz,gòwnem a nie skuterem jezdzisz,z gòwna bata nie ukrecisz,i gòwniane cześci w niego wkładasz,i gòwnianie jezdzi hahahahaha f16 bede bral markowe sprzety hehehehehe mosz downa

Limit warnów się wyczerpał.

ludzie, jad was zalewa, jakies kompleksy macie?

robi bo chce, zapierdala na to ciężko roznosząc zafajdane ulotki. Ma zajawke a przecież mógłby je przechlać.

A lat ma tyle że prawka nie zrobi. I po co ta dyskusja i rady z dy..y?

Tez zapieprzałem na zafajdanych ulotkach przez 16 miesiecy ;)

zadupialem tez najtanszym china power potem sprzedalem zrobilem prawko

i pierwsze moto to stare suzuki z 83 roku, ale zapier....ło 220 do tego

używany kombi za 500 zł ... idzie ? idzie

nie gadam ze robi źle , ale jak chce usprawniać f16 to wiecej z

buta pójdzie i wiecej hajsu przewali niz jakby kupil cos

konkretnego nawet 20 letniego...

BTW istnieje cos takiego jak A1....

Przechlać w tym wieku to akurat same pozytywne wspomnienia po tym są hehe :) I tak przechla zalewając smutki przy F16 xD No ale bez żartów już...

A do tematu wg mnie:
-głowica zwalona
-wałek zwalony
-może najzwyczajniej w świecie inny wałek to inne luzy zaworowe?
-nie jest przestawiony rozrząd?O ile się tak samo ustawia.

Alleluja i do przodu, jakoś to będzie :)

głowica jest dobra - jedyna uwaga troszkę przykrótkie zawory, ale to nie problem, gdyż sobie z tym poradziłem. Jutro zmienię wałek na seryjny, i jak naglę moc powróci, to oddam ten wałek NCY do sklepu i tyle... TRUDNO będzie musiała wystarczyć głowica z powiększonymi kanałami. Też chce nim już jeździć, bo na razie od 3 dni stoi w garażu.

tak to jest jak z chiny sie robi super maszyny hehehe