W jakich krajach można jeździć 125 ccm na kat. B?

Proszę o pomoc Już powoli planuję przygodę życia i chciałbym znać Państwa w których mogę się poruszać 125cm na kat. B proszę o pomoc wiem że nie wolno we Francji i w Austri ale bardzo interesuje mnie luxemburg, Węgry, Słowenia, Portugalia, Belgia, Holandia, Grecja, Włochy, Malta, Cypr, Szwajcaria. Powiem że szukam na google ale coś mało jest inf na te tematy.

Będzie można bodajże we Włoszech, Francji i Niemczech.

Pozdrawiam

Tak tylko interesują mnie kraję przejazdowe gdyż . trip ma być do włoch, Grecji , Chorwacji lub nawet Portugali :) ostatecznie wiem że z wlochy Genua wypłynę promem aby ominąć Francję :)

Odeślę cię kolego Up do tego tematu :)
http://www.skuterowo.com/forums/topic/opinie-bedzie-mozna-jezdzic-motocyklem-z-prawem-jazdy-kat-b/page/2

Życzę udanej podróży i mam nadzieję iż wszystko wypali jak powinno.

Pozdrawiam

dzięki za info takze pozdrawiam.

Zajrzyj sobie do poniższego artykułu - na pierwszą kolumnę z prawej przy pozycjach A1 i A. Ktoś nawet nadgorliwie Polskę dopisał, ale ogólnie podane tam informacje są w miarę precyzyjne.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

Może kiedyś sklecę na ten temat jakiś artykuł lub cykl artykułów, jeśli będę miał dość czasu i zapału. Generalnie największy raj uprawnień motocyklowych dla posiadaczy prawka B to Włochy i Hiszpania.
Póki co pozdrawiam wszystkich wakacyjnie. :)

To rozumiem ze na słoweni w Szwajcari nie można jezdzić ? bo chciałbym odjechać do włoch skuterem to jaką trasę legalną byś proponował ? szukam czy mozna w inncyh krajach ale coś nie moge znaleść

W sumie pytałeś o to w innym temacie:

http://www.skuterowo.com/forums/topic/125-na-kategorie-b-prawa-jazdy-co-wybrac

Wszystkie kraje europejskie były wymienione wcześniej i niewiele tu można dodać - cudu się nie zdziała. Po prostu - nie wszędzie pojedziesz takim skuterem 125 na kat. B i nie masz prostej, łatwej drogi przez Europę. W USA pewnie byłoby inaczej, bo tam w większości stanów można jeździć 125-tką na zwykłym prawie jazdy. Najprostsza droga do Włoch wiodłaby przez Czechy, ale po drodze Austria, która wymaga szkolenia na 125 dla kat. B. Zatem lipa!

Pytałeś o Szwajcarię. Z tego, co wiem, było (nie wiem, czy nadal jest) podobnie jak w Austrii i Francji, czyli chcąc jeździć 125-tką trzeba było przejść ileś tam godzin kursu bez egzaminu. Plusem było jednak to, że otrzymywało się kategorię A1 prawa jazdy. Podobno w Węgrzech jest dodatkowy wpis do kat. B - kod B125.

Pozostaje zatem przefrunąć ze skuterem przez niewygodne kraje lub przetransportować go. ;)

Panowie doszły mnie słuchy ze na Węgrzech można juz 125 na B ? możecie to zweryfikować ? Pozdrawiam

ma Węgrzech nie

Wombat i jak w końcu z jazdą na Węgrzech i w Chorwacji na mapach na paru portalach pisze ze skuterkim wolno ale zaraz lawina w komentarzach że nie!

a nie prościej u źródła?
dzwoń:
http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/pl/Kontakt/kontakt.htm

wg mnie jest tak że można tylko że trzeba mieć "dostęplowane" B125 w prawku. A my jako zagraniczni goście nie mamy.

Witajcie
Odgrzewając nieco temat zapytam czy w kwestii 125 z kategorią B coś się zmieniło jeżeli chodzi o kraje UE?

Z 2016 informacje jakie znalazłem to:
Legalnie - Hiszpania, Portugalia, Włochy i Łotwa (jakieś jeszcze?)
Legalnie z automatyczną skrzynią - Czechy, Słowacja, Węgry i Chorwacja (jakieś jeszcze?)

Chodzi o nasze prawko B bez dodatkowych szkoleń.
Pozdrawiam

Bez żadnych dodatkowych obostrzeń tylko te, które wymieniłeś. Chyba że masz belgijskie prawo jazdy, to również tam sobie pojeździsz.
Skreśl tylko z tej listy Chorwację (nie ma tam takiego przepisu), a co do Węgier, to jest dodatkowa podkategoria B125. Zatem sytuacja jest podobna do Austrii, Francji, Luksemburga itp., gdzie wymagane jest dodatkowe szkolenie. Na Węgrzech jest jeszcze trudniej, bo na B125 jest egzamin.
Inna sytuacja obowiązuje dla tzw. trajek typu Piaggio MP3, bo to są motocykle trójkołowe, a w niektórych państwach obowiązuje możliwości jazdy nimi na kat. B bez ograniczeń mocy. Poczytaj w tym linku powyżej o European Driving Licence.

Na Wegrzech nie wolno jeżdzić z kategorią B!