W jaki sposób przekonasz do skutera?

Albo na piachu koło bunkra w Otwocku :D

Dzięki za wypowiedzi. Wybrane zostały nagrodzone. Warto sprawdzić pocztę w poszukiwaniu informacji o darmowej smyczy:).

Pasażer w Tico vs pasażer skuterka- Tico wygrywa.Czemu?Bo z przodu na pewno się zmieści, a pisanie "siedziałeś z tyłu w Tico" no cóż przynajmniej jest gdzie siedzieć, 3 osoba się nie zmieści na skuter.Poza tym czy skuter jest szybki?Oj nie.65-80km/h to niewiele, w mieście może i starczy, ale poza miasto gdzieś dalej-lipa.Cena paliwa? W 4t może i 2,5-3l to jest nie najgorzej= 5.39zł * 3l =16zł 17gr
Tico w LPG-spalanie powiedzmy nawet te 7l- 7 * 2.85= 19.95zł, no z kosztem eksploatacji instalacji wyjdzie może 20,50zł.Nie ma aż takiej różnicy, fakt-5 zeta jest ale nie każdego to przekona niestety ;) Poza tym obecna pogoda średnio napawa do jazdy-da się ale nie jest wspaniale.

Poza tym skuterem za wiele nie przewieziemy.Tak więc zakup skutera nie zawsze jest uzasadniony-nie że coś mam do skuterów, bo sam korzystałem i czasem korzystam, ale nie oszukujmy się, często auto wygra.

Ceny paliw w Polsce względem "wzrostu" zarobków pozostawię bez komentarza, może poza jednym: narzekają wszyscy na PO, a przy wyborach wygrał.I po co to gadanie, jak się głosuje na tych, których się "nie chce"?Zdumiewające wg mnie, aczkolwiek raczej prędko nie poznam na to odpowiedzi.

Na smycz się nie załapię, ale nie będę płakał :D I w ogóle witam, dawno mnie tu nie było :)

Ja jak bym odpowiednio wcześnie prawo jazdy zrobił to nie jeździłbym Vitalką tylko Peugeotem 106, który jeszcze czeka.

Dobry przykład dałem z tym Tico, bo to naprawdę fajne autko, mimo "papierowej" karoserii. Skuter nie ma samych zalet, niestety. Ogólnie dla młodych skuter ma taki plus, że nie trzeba płacić często ponad tysiąc złotych rocznie za samo OC.

Gdyby był jeden idealny środek transportu to nie byłoby potrzeby wymyślania pociągów/ autobusłow, samolotów, rowerów....

Szczoteczka do zębów jest do zębów a buty na nogi...
skuterem jedzie 1 osoba bez ładunku a pontonem płynie wędkarz
młotek jest do gwoździ a papieros do palenia

wszystko ma swoje przeznaczenie

Problem się pojawia jak pontonem się chce jechać po mieście i się narzeka że fakt, mało pali ale wolno jedzie

To jest właśnie urok skutera, że wolno jedzie. Jak by ktoś chciał zasuwać to by kupił ścigacza. A skuter - jadę sobie te 60 km/h i tak jest dobrze ;) Ładunek da się przewieść - swoją Vitalką wiozłem komputer, 2x6l wody w zgrzewkach, piecyk od gitary i gitarę na plecach. A nie długo będzie się dało nawet telefon naładować - jak podłącze gniazdka zapalniczki.

Vezyr napisał:

Poza tym czy skuter jest szybki?Oj nie.65-80km/h to niewiele, w mieście może i starczy, ale poza miasto gdzieś dalej-lipa.

Tico też nie poszalejesz... Oczywiście jest gdzie co przewieźć itd. Dobry ten samochód do nauki jazdy. Z samym tico nie miałem bliższej styczności. Ogólnie maszyny daewoo nie są złe. Siora ma Matiza. Przebieg 70tys. km, rocznik 2001, wyciąga 150km/h. Jak na silniczek 800ccm to według mnie bardzo dobrze. Ale jadąc samochodem za nim, no to trochę bojno według mnie zapieprzać tak tym sprzętem, bo nieoczekiwany podmuch wiatru i się to może skończyć źle... Samochód jest wysoki i cienki. Do tego dochodzi mała waga.
No, ale rozmawiamy tu o skuterach. Opisałeś przy kalkulacji kosztów to, że tico jest na gazie. Montaż LPG to jakieś 1500zł. Oczywiście zwróci się, lecz jeśli będziemy jeździć...

Takich tanich aut nie kupuje się by założyć LPG, tylko od razu z LPG kupuje-wtedy mamy instalację w zasadzie za friko.Owszem, jej utrzymanie też kosztuje, ale nie jest to miażdżące-a już na pewno jak ktoś do pracy śmiga i ma jakąś kasę to kilka złotych poświęci na pewno, bo wizja przewianego ciała nie napawa optymizmem.Tak wiem możemy się ubrać :D

Btw, piszesz Tico nie poszalejemy?
Oj zdziwiłbyś się-sam jeżdżę CC 900 i można nieraz poszaleć, lewym pasem poza miastem też da się jechać bez problemu, Tico zaś jest jeszcze szybszy (może nie dużo ale jest) więc tym bardziej się da.Co do wiatru-ja jeżdżąc swoim CC z różnymi prędkościami i po 120-140 nie miałem tej "przyjemności" zostać zdmuchniętym-jak się kierownicy nie trzyma to może i gdzieś poleci, ale tak to raczej nie.Może za mało razy jechałem szybko, żeby to odczuć.Fakt faktem, Cienkuś jest szerszy i cięższy od Tico.

Ale temat o skuterkach jest więc nie ma co zaśmiecać :D

Tico ma dobrego kopa przy ruszaniu spod świateł :D Jak się gazu depnie to idzie nieźle, tak do 60 km/h :)

Co do spamu - najwyżej mod wrzuci temat do kosza :p

I nie ma problemu z parkowaniem.

Ja słyszałem o sytuacji nie daleko Wałbrzycha jeśli się nie mylę w te wakacje ziomka gdzieś przy zakręcie Seicentem jebło za przeproszeniem. Skończyło się na dachowaniu...