uszczelka do du*y

Uszczelka mi się rozwaliła i teraz mój skuter nie ma kompresji. Teraz pytanie do was od jakiego cylindra mogę wsiąść uszczelkę mój cylinder to
(Cylinder Stage6 Streetrace 70cc Minarelli leżące AC) potrzebuję tą po między cylindrem, a blokiem silnika.

zlomek napisał:

Uszczelka mi się rozwaliła i teraz mój skuter nie ma kompresji.


Jak się uszczelka rozwali to komprecha na pewno jest ale może być słabsza ;] A co do niej to zobacz jaka była stara i na pewno dobierzesz do 70cc np na mielochu są ;p

zlomek napisał:

Cylinder Stage6 Streetrace 70cc Minarelli leżące AC



nie wiem czy dobrze kojaże ale chyba ten cylinder musi mieć określoną grubość tej podkładki ale jeśli się mylę to możesz kupić taki specjalny papier do robienia uszczelek i ją wyciąć albo kupić na mielochu oryginalna zestaw kosztuje podajże 25zł

siwy_fact napisał:

a mieloch u oryginalna zestaw kosztuje podajże 25zł

+ 20zl za przesylke :D a nie mozesz zrobić poprostu z tektury ? :D

Danielson napisał:

+ 20zl za przesylke :D



bo takie rzeczy zamawia się przy okazji albo z kolegą na spółkę;]

siwy_fact, dobra ale uszczelki lepiej zrobić z tektury ;D ja mam caly silnik na takich uszczelkach :smiley:

między cylinder a blok spokojnie wyrobi z tektury, weź z jakiegoś zeszytu w miękkiej okładce i będzie gites.

nie zapominajcie tez ze w kazdym ac jest uszczelka miedziana badz aluminiowa ( dla przekazywania ciepla glowicy ) !! i z tektury to se można zrobić uszczelke na lączeniu silnika z cylindrem a nie na glowicy … bez przesady

zlomek napisał:

potrzebuję tą po między cylindrem, a blokiem silnika.

nie zapominajcie tez ze w kazdym ac jest uszczelka miedziana badz aluminiowa ( dla przekazywania ciepla glowicy ) !! i z tektury to se można zrobić uszczelke na lączeniu silnika z cylindrem a nie na glowicy .. bez przesady

JacoPL, czytaj uważnie chodzi mu między blok/cylek :) wiec z tektury jest w spoko

zwracam honor panowie … a wiec jak najbardziej poprawna metoda zrobienia sobie uszczelki

dzięki temat zamknięty :smiley: