Tuning/Swap Jawa 50.

Da radę ale aby zasilanie było powiedzmy wydajne musiałby w tulei zasilanie “drążyć”.

To znaczy? Może mniej tych płuczących zrobić?

Kanały można dać na głębokość 3mm i to zapewni wystarczające zasilanie jak na silnik jawki.

Moim zdaniem reszte byscie mogli na gg/pw obgadac ;/

moim też ale z drugiej strony to bardzo ciekawe o czym oni rozmawiają i można się czegoś dowiedzieć bo ja np nie mam zielonego pojęcia o budowie silnika jawki i chętnie to czytam:P

No chyba ze tak :confused: No to ja się dolacze i tez poczytam :slight_smile: i od razu zadam pytanie czemu ludzie przerabiaja 60ccm a nie 70ccm bo jakby 70ccm rownie dobrze przeronbic jak 60ccm to by miala chyba więcej mocy czy nie ? :roll:

70cc Heh marzenie ściętej głowy w jawce. Nie da rady 70cc ponieważ potrzebny byłby tłok o średnicy 45mmgdzie już dawno przy takim tłoku weszło by się na szpilki cylindra. Poprostu nie ma miejsca. Silnik wygląda tak jak by z założenia miała byś mniejsza pojemnosc i w ostatniej chwili wpakowali 50cc.

Przemas92, nie mowie tu o jawce konkretnie. Tylko o romet/simson. Pelno ludzi robi np 60/4/2 czy inne kombinacje a mało kto robi 70

Danielson, 60 np. w simsonie robią ludzie którzy nie chcą grzebać w karterach (frezować). 70 i powyżej - wiadomo trzeba bawić się napawanie, frezowanie itd itp. Gdzie takie obróbki do tanich nie należą.

to nie wystarczy rozwiercić kartery i kanały dolotowe na szerokość cylindra 70?
co Ty tam frezować i napawać chceszł

Jak już ktoś decyduje na 70cc w simsonie to albo rozwiercenie otworu na cylinder albo kartery od s70.

Przemek kupiłeś ten tłok?

Jak zakończymy prodżekt :smiley: to będzie filmik i fotasy.

[ Dodano: 26-01-2010, 14:46 ]
Najprawdopodobniej błotniki + kierownica pójdą do chromowania. Znalazłem fajna ofertę na allegro.

[ Dodano: 26-01-2010, 15:05 ]
Podsumujmy:

Co myślicie o tym zestawieniu?

Jawka 50:

1) szlif na 60cm3, 4 kanały płuczące, 1 kanał wydechowy: 60/4/1. (by Przemas)

2) tłok dwu pierścieniowy lub trzy jeśli nie znajdę dwupierścieniowego + wyszlifowanie tłoka od środka (polerowanie). (sklep z częściami do starych moto + polerowanie by Przemas)

3) króciec rozwiercony (sklep motoropole), większa dysza w gaźniku (sklep agmot), regulacja zapłonu/gaźnika, krótkie kolanko wydechu (sklep agmot), wyczyszczenie seryjnego wydechu, sportowy filtr powietrza koso air system (sklep mieloch = 65zł), sportowy filtr paliwa (allegro niebieski-chrom - 20zł), świeca (nie pamiętam oznaczenia, ale kupie dwie w razie gdyby nie pasowała, lub źle chodziła (sklep agmot).

4). chromowanie kierownicy + dwóch błotników i ogólne malowanie jawki na niebieski kolorek. Najlepiej oryginalny, możecie podać nazwę jeśli ktoś zna.


Co o tym myślicie?

Wał, łożyska seryjne wytrzymają? Jawka na liczniku ma przebieg 4tyś, była kupiona od jakiegoś dziadka, który jeździł na ryby w weekendy i do sklepu, jawka jest zablokowana od nowości.

Pzdr.



[ Dodano: 26-01-2010, 19:17 ]
@edit. Zajeeeeebiście będzie czeski tłok dwu pierścieniowy :smiley: