Tuning niskim kosztem?

kurwa chciałem sie dowiedziec czy zmiana filtru, świec, jakiś pierdół może ogólnie pomóc zjebasy. japierdole co za zjeby

Administracjo proszę zbanować tego buraka, kolejny kozak internetowy z pustym łbem i brakiem kultury.

No kolego Sacker za takie słowa to jutro rozmowa telefoniczna z Skuterowo.com dział moderacji i konta to ty już tu nie powinieneś mieć bracie.

Sacker napisał:

kurwa chciałem sie dowiedziec czy zmiana filtru, świec, jakiś pierdół może ogólnie pomóc zjebasy. japierdole co za zjeby

Tylko twojej starej bo jest przechodzona.

Również kiedyś miałem tu rozmowę z dwoma Panami o dość nerwowym przebiegu i niepotrzebne to było...nerwy szkodzą wszystkim i wszystkiemu.Ale ja kolego nikogo od cyt:'' zjebów i pajaców'' nie wyzywałem.Moderacja twoich postów obrażających poszła do moderatora.Telefon rano do nich.

Ja już o tym wiem że trzeba się choć trochę szanować wzajemnie i Skuterowo.com to nie chlew więc panujmy nad sobą bo wszyscy jesteśmy fanami tego samego-jazdy na pojazdach dwukołowych z jednostka napędową. Panowie pokój,szerokość i L w G.

Raczej określiłbym to mianem "nieletni, który dostał motorower w prezencie i raczej nigdy nie zarobił na to co posiada, w związku z tym jeśli miałby wydać kilka stówek na cokolwiek, to przecież trzeba by je zarobić". Pisanie na początku, że "P.S. Jbc to szukałem na forum, ale konkretnych rozwiązań nie znalazłem." jest śmieszne same w sobie. Tyle razy co się tu przewija temat tanich rozwiązań to już się zrzy... ekhm znaczy może już być dość :D

Są rozwiązania klasy "regulującej" (np. w wypadku biegówek zmiana zębatek) lub efektywnie podnoszące moc (np. powiększenie pojemności skokowej silnika). Chcesz regulować, za te 100 zł coś się tam znajdzie. Chcesz podnosić moc - zapomnij w tej kwocie. Pojęcie "tuningu" ma dwojakie znaczenie i często jest szufladkowane do tylko jednej z powyższych wartości. Analogicznie jest z pojęciem "dieta". Z czym się kojarzy ludziom nieznającym tematu żywienia (czyli 90% narodu)? Z odchudzaniem a konkretnie z jedzeniem mało albo nic. I tu zaskoczenie - dieta to system żywieniowy mający co najmniej dwie bazowe RÓŻNE role (jeśli ktokolwiek kiedykolwiek wejdzie głębiej w temat, dostanie oświecenia w pełnym tego słowa znaczeniu) - albo zrzucać albo przybierać na masie. Oczywiście jest to bardzo duże uogólnienie z mojej strony Ale podobieństwo do "tuningu" jest duże. Zatem w imieniu członków forum chciałbym uświadomić autora postu, że za opisaną kwotę na sferę "podnoszenia mocy" nie ma co wchodzić. Można za to wejść w "regulacje" lub też "tuning optyczny". W przypadku tych dwóch ostatnich nie będzie spektakularnych efektów podnoszących moc, w związku z tym trzeba zorganizować większy budżet ;)

wymień sb sprężyny w sprzęgle i rolki

Zatankuj paliwa (byle nie z orlena:)) do główki, dziecko.

Tyle że on ma Bartona Sprinta,a to jest biegówka na Łańcuchu.Także za 100 zeta to nie kupi nawet chyba innej dobrej zębatki zdawczej i tyle.

Może nie na temat, ale jakie są dobre łańcuch i zębatki? Bo planuje zakupić zestaw naprawczy do przyszłej maszyny:)

Jedyna rzecz jaka jest na Allegro na przykład do tego Bartona Sprinta to cyl niby tuningowy(ciekawe czy to coś w ogóle by dało zmienić oryginalny na ten?) za 68 +21 zeta przesyłka.To w tej 100 się mieścisz.Tu link do niego: http://allegro.pl/tuning-cylinder-barton-fighter-sprint-flex-ranger-i3911381105.html

To raczej nie 72ccm.

Sorki Kristop ale możę ktoś inny Tobie podpowie w tym temacie bo ja z uwagi na to że jeżdżę Maxi skutem Yamaha X-max nie znam się na zębatkach i łańcuchach.A nigdy nie miałem żadnego sprzętu innego jak skutery które są napędzane paskiem napędowym i wariatorem.Wiem że Madi coś w tym temacie kuma.

Sie nie pali, seryjny może coś pojeździ, chyba że z plasteliny będzie:) A pozatym sprzęt jeszcze w sklepie:)

"Kristop" - w branży "łańcuchowej" słyszałem że f-ma. D.I.D. zła nie jest, robią też zębatki i takie tam do biegówek.
http://didsunstar.pl/

DID to jakość znana, szczególnie z łańcuchów. Coś jak Malossi w wariatorach.

Kristop jak w moim romecie sie łańcuch tak wyciągnął (przy 5k km), że się jechać nie dało, to kupiłem jakiś za 40 zł (made in China) i był bardzo dobry, regulacja co 500 km i po 7 tys km pozostało jeszcze jakieś 60% regulacji. Zębatka natomiast była chińska za 10 zł i nie widać na niej zużycia. Łańcuch i zębatka zostanie do następnego sprzęta bo romet na złom najprawdopodobniej pójdzie.

Czemu na złom?

jakiego rometa masz na złom? nie dadzą ci nawet 150zł