tuning aeroxa

siwy_fact napisał:

a R1200 bardzo dobry bardzo wysoko ciągnący wydech

a ciagnie od niskich?? bo nasz kolega chce setup typowo pod stunt moim zdaniem najlepszy by byl pfr3 ;]

Moim zdaniem też był by najlepszy fr3
siwy_fact, taką a skąd wiesz że s6 jest lepsze od 2G :?: :roll: o ile słyszałem do Polini 2G EvoII oczywiście jest najlepsze w swojej klasie… moze tobie chodzi do evo a nie evoII :roll:

Ja chce setup żeby skuter minimum jechał 110km/h i żebym mógł go na laczka postawił przy 30-40km/h z łatwością. A sprzęgło polini 2G evo III może wezmę, tylko nie wiem czy jest dobre

Adverion, nie chce wydechu polini, ja chce wydech S6 lub yasuni. A sprzęgło może polini 2G evo III.

dumel napisał:

Ja chce setup żeby skuter minimum jechał 110km/h i żebym mógł go na laczka postawił przy 30-40km/h z łatwością. A sprzęgło polini 2G evo III może wezmę, tylko nie wiem czy jest dobre

Adverion, nie chce wydechu polini, ja chce wydech S6 lub yasuni. A sprzęgło może polini 2G evo III.




yasuni c21 powinien wystarczyć sprzęgło mniejszy problem jeśli ma rwać na koło i tak musi z w miare niskich obrotów zbierać bo na wysokich kazde sprzegło będzie slizgać i nie wyrwiesz skutera moc tez musisz mieć na niskich i średnich obrotach wtedy przy 40 po dodaniu pójdziesz na koło

dumel, o ile mi wiadomo to nie ma jeszcze 2G Evo III tylko II …
no to jak tak chcesz to przedstawiam ci taki setup:
- Cylinder Malossi MHR Replica
- Wydech Yasuni C21
- Wał korbowy Motoforce Evo-Racing lub jeśli starczy Malossi MHR-RHQ
- Gaźnik Dell’orto 21mm
- Sprzęgło Polini 2G EvoII
- Dzwon sprzęgła Stage6 WC Team
- zawór membranowy Hebo
- wzmocnione Łożyska Teflonowe
- nowe simeringi
- Pasek Polini Kevlar
- Wentylator wariatora Polini AirSpeed
- Filtr powietrza Polini AirBox
- optymalne sprężyny, rolki i dysze do regulacji przekładni i gaźnika

Nie liczyłem ile to może kosztować ale może to odrobinę przekroczyć 5tys. ale na takim setupie to już chyba nie miał byś na co narzekać -.- rwał by na koło jak głupi :!:

Adverion, http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?products_id=312&osCsid=2acfe0820e5538495430c72ed00a8fb8 sprzęgło 2G Evo III

Ja bym taki setup zaproponował:
- Cylinder Malossi MHR Replica 70ccm
- Wydech Yasuni Carrera 21
- Gaźnik Dell’orto 21mm - Stage6 Racing
- Filtr powietrza Malossi E13
- Ssanie ręczne z linką Polini
- Zawór + króciec Stage6
- Wał korbowy Polini
- Łożyska wału i simmeringi Stage6 - HQ Teflon
- Dzwon sprzęgła Stage6 WingCooler Team
- przęgło Polini 2G Evolution III
- Wentylator wariatora Malossi
- Boost Bottle Malossi MASCI Viton (basbox)
= 5 000zl równe.
…Na tym możesz latać na kolko przy 40km/h

a gdzie wał :?: :-x przecież na tym cylku seryjny wał długo nie pociągnie … nawet jak się wymieni korbowód … a co to za różnica czy weźmie e13 czy airbox’a ? jedno i to samo…

zlomek napisał:

…(basbox)

Raczej GazBox xD
A no i o tym ssaniu z linką zapomniałem…
A wentylator to ja bym brał Polini AirSpeed bo może się lepiej zgra z wariem SC ? :stuck_out_tongue: tak sobie dla pewności jednej firmy się w końcu lepiej ze sobą zgrywa :mrgreen:
A i o tym sprzęgle to nie wiedziałem że już wyszło EvoIII więc bierz to EvoIII :wink:

Adverion, ty nie wiesz że sprzęgła polini się sypią?? rozpadają się w drobny mak nie wiadomo od czego…

e tam , kolega ma w sr od poczatku sezonu i do tej pory wygląda jak nowe , a wiem bo sam mu sam zakładałem i zdejmowałem ;p bo mu oleju brakło na przełożeniach

siwy_fact, nie wiem czemu tak sądzisz ale ja mam w skucie Polini 2G Evo II już ponad 2 sezony i wygląda jak nowe… ani jednego śladu zużycia… wiadomo okładziny na pewno straciły marę mm… ale bardzo mało… mam to sprzęgło i mogę z czystym sumieniem polecić a Evo III to przecież jeszcze lepsze i mocniejsze :roll: bo to co ja mam jest nieprawdopodobnie mocne :wink:

Adverion, ja miałem dwóch kolegów z tymi sprzęgłami i obu odleciały szczęki od reszty

siwy_fact napisał:

Adverion, ja miałem dwóch kolegów z tymi sprzęgłami i obu odleciały szczęki od reszty



ogólnie polini zaczyna mnie juz wkurzać cyle średniej jakości zużył się po 5tyś wariator klęska totalna pasek się na chwile przyblokował i rowek wytarło na 3mm bez komentarza...

Szczerze mówiąc firma polini zaczęła robić coraz gorszej jakości części… fakt faktem mam to sprzęgło i nic się nie rozlatuje…
Lecz miałem Polini SC i jakoś tak nie bardzo było to wario… w każdym bądź razie gorsze od Multivara

akurat wariator poliniego w moim keewayu się super spisywał. Ale sprzęgła to syf

siwy_fact no ale ja ci mówię że ja już mam ponad 2 sezony i nic się z nim nie dzieje … przecież nie wciskam ci kitu bo po co :!: może twoi koledzy trafili na lipny egzemplarz … albo ja trafiłem na dobry… u mnie spisuje się świetnie a co do wario to maiłem oby dwa i pod każdym względem malossi jest lepszy…

A ja mam wario polini SC od kupna skutera i się spisuje zajebi**ie, a ja skuter mam od dwóch sezonów.

Jak to cie nie zadowoli to nie wiem…
masz tu setup:
- Cylinder MALOSSI MHR-TEAM2 70cc
- Wydech Malossi MHR Team 2
- Gaźnik STAGE6 R/T VHST 24MM
- Filtr powietrza Malossi E13
- Zawór + króciec Stage6
- Wał korbowy MALOSSI MHR TEAM CRANKSHAFT
- Łożyska wału i simmeringi małossi
- Wentylator wariatora Malossi
- Boost Bottle Malossi MASCI Viton (basbox)
wyjdzie kolo 5 000 - 6 000zl
nie ma tu sprzegla i dzwonu tylko. Kup używane sprzęgło MALOSSI Delta 125-150cc, a dzwon to nie wiem…

Wał to ci wytrzyma nawet 16tys obr/min
Na tym setupie nawet przy 60km/h staniesz w pion, a v-max kolo 140km/h (przynajmniej koleś miał 145km/h sprawdzane samochodem)

debilski ten temat się robi… bo jakiś laik się dorwał i chce tylko wydech Yasuni a Polini nie … a to przecież polini ciągnie od niskich i o to chodzi żeby go postawić do pionu :-x