Toros F16 bez mocy

paci i wombat mają admina ;)

Misie cukrowe w dość gęstym lukrze, ale nie osłabiajcie mnie tymi... twardszymi sprężynami zaworowymi, z tej kolejnej seryjnej, a nadal chińskiej taśmy. Wymiatacie teraz na pokaz, ale skoro stonoga ma tylko... dwie nogi. Oj. ;-)

eadem napisał:

paci i wombat mają admina ;)

Rysio_Misio napisał:

Misie cukrowe w dość gęstym lukrze, ale nie osłabiajcie mnie tymi... twardszymi sprężynami zaworowymi, z tej kolejnej seryjnej, a nadal chińskiej taśmy. Wymiatacie teraz na pokaz, ale skoro stonoga ma tylko... dwie nogi. Oj. ;-)

Nie na pokaz tylko takie jest odwieczne prawo natury panie kierowniku. Twardsze sprężyny to często szybsze zużycie wałka. Jak bardzo i jak szybko to wyjdzie zależy tylko od tej twardości sprężyn i jakości wałka.
Ale skoro miało to miejsce na sportowych i usportawianych wałkach świątka czy innego kałuży w fiacie 126p i dokłądnie takie samo zjawisko jest na wałkach Toda w hondzie integrzy type-R, nissanie GTR i innych cudach - to znaczy że jest.
Sportowe wałki świątka w głupim 126p potrafiły być zjechane po sezonie prawie na okrągło a niby były napawane, szlifowane i obrabiane cieplno-chemicznie potem.
Chcesz 4T zakręcić wyżej - zawór nie może sobie pozwolić na bezwładność i opóźnienie - bo spotka sie z tłokiem. Więc twarde i szybkie sprężyny. Czasem te sprężynki są tak mocne (bywają nawet podwójne) że trzeba też wymienić im talerzyki bo standardowe wygina na drugą stronę.
Może to być ważne zwłaszcza w kontekście chińczyka gdzie niekoniecznie jakość materiałów seryjnego wałka jest hardcorowa. Kwestia tego ILE ta spreżyna jest twardsza. Ciut- jest ok. A potem zbyt twarda sprężyna zadziała tak samo jak kevlarowy pasek w seryjnym napędzie 50tki - zje współpracujące elementy.

Nie ma z tym tak łatwo, że ^bezpruderyjnie orżniesz fabrykę^ i wyjdziesz z tym zawsze na plus.:P
Ktoś to jednak cokolwiek przemyślał, aby potem to weszło do tzw. ^szerokiego obiegu^. Really. ;-)

Proszę zerknijcie na tą aukcję. Czy zakupić taką głowicę z klawiaturą i pokrywą?

Czy ewentualnie pokrywa zaworów będzie pasować z Torosa?
Jak wygląda podłączenie gaźnika i rury wydechowej. Będzie pasowało z Torosa?

To masz już wiadome czemu brak mocy miałeś (pierścienie i zawór wydechowy)
Ja jeszcze dam głosu:P
A więc tak uważam, że chinczyk to ma mieć swój chiński zestaw a nie połowa tego połowa tego...A jak już masz kupować uzywane jakieś części nie wiadomo też oczywiście w jakim stanie to doradzam Ci kupić lepiej zestaw 80ccm! Niż jak masz się bawić w kupowanie wogóle nie potrzebnych rzeczy i niewiadomo ile pojeżdżą. Jak kupisz 80ccm to bedziesz wiedzial jak dotarte i wgl i wszystko.
Jak ta głowica z allegro z linku wyżej ( na marginesie tak, niżej w tym linku masz regulamin przeczytaj sobie ) kosztuje 60zł to jeszcze 20zł za przesyłkę to masz 80zł, lepiej poczekaj chwilę dołóż te 30-40zł i kup nowe 80ccm !
.
.
A najlepiej kup te zawory już odrazu oba i uszczelniacze i zakładaj i jeździj! Najtaniej wyjdzie i też będzie bardzo dobrze chodziło.
A poprzez twardsze sprezyny moze skutkować, że szybciej rozwalą się dźwigienka,krzywki jak kto woli :), wałek rozrządu i szybciej będzie się wyciągał łańcuszek rozrządu.DZIEKUJE i Pozdrawiam.

Nowe chińskie zestawy głowice "80 cm3" są fabrycznie nie dotarte z zasłabymi sprężynami - Mam takich 7.

Na aukcji pisze "JEST GLOWICA DO KYMCO AGILITY 50 4T", ale nie wiadomo czy Z AGILITY 4T. Chociaż sądząc po systemie SLS -raczej tak. Proponuje: Zadzwonić i dowiedzieć się
a) Czy jest to oryginalna głowica KYMCO
b) Czy zawory są szczelne
c) Czy głowica jest kompletna.

Jak odpowiedź na powyższe pytania będą w 100% na tak - bierz. Głowica ma być szczelna ot co.
Polecał bym jeszcze po otrzymaniu jej - splanować w profesjonalnym warsztacie (koszt ok. 50 zł), i wymienić uszczelniacze zaworowe (koszt ok. 5 zł).

Czy będzie pasować? Pokrywę dasz swoją bez SLS, a otwór SLS w głowicy zaślepisz uszczelką + blaszką i przykręcisz na stałe.

Załóż ten zestaw jest w miarę tani i nie kombinuj bolidu z tego nie zrobisz.
http://allegro.pl/cylinder-glowica-skuter-4t-80-ccm-47-mm-taiwan-lux-i5670589835.html
A jak sie uprzesz na części używane z kymco to zadzwoń do gościa z linku poniżej powinien ci sprzedać sam silnik za 150-200zł
http://olx.pl/oferta/kymco-agility-CID5-IDc0Viw.html#6adc1fc96f

Na razie skupiłem się na zamianie zaworów, ale nawet nie przypuszczałem, że to też jest problem. Okazało się, że mój skuter ma dłuższe niż standardowe zawory (69mm). Sprzedawca zaworów nie wspomniał, że są dwa wymiary i muszę zwrócić kupione i szukać dłuższych. Bardzo dużo czasu marnuję na jazdę po części a potem muszę jechać je zwrócić. To jest ostatni wydatek czyli kupno zaworów. Wymienię i mam nadzieję, że kłopoty się skończą. W przeciwnym wypadku kupuję zestaw Morettiego z 80cm3. Dzięki za podpowiedzi. Mam nadzieję w sobotę skończyć zabawę w mechanika i w końcu zacząć jeździć. Pozdrawiam

Nie zapomnij by dotrzeć te zawory, nową uszczelkę pod głowicę założyć i napisz w sobotę jak się sprawuje :)

Napisałem Ci, że Toros F16 posiada silnik JJ1P39QMB z dłuższymi zaworami, Ty kupiłeś zawory do 139QMB.
Życzę Ci powodzenia w docieraniu zaworów. ;) Jak dotrzesz tak, że po wlaniu benzyny ekstrakcyjnej za każdym jak zawór otworzysz i zamkniesz nie poleci nawet kropelka osobiście postawie Ci piwo. Ale, ale! Sprężynki muszą być seryjne ;)

izdebski19 (z funklubu Maksia Burgermana) napisał:
Paci i Wombat mają teraz tutaj admina, czyli... ^złą stronę jednak obrałem^. :]]
>

*
Młody jeszcze jesteś i wielu rzeczy się musisz nauczyć, ale skoro jesteś nadal młody, to pewnie masz już... grubą skórę na swoim grzbiecie. ;]
>
A szalej sobie tutaj dalej i do woli. Czekamy na tzw. ^finał^ tych kolejnych twoich wpisów. Oj, czekamy. ;P
>
Starym zgredom odpuścisz? Normalnie, ja to bym młodym... NIGDY nie odpuścił. ;]]
Chcom se takie ^młode^ kolejnego... ^starego piernika^ zdetronizować, to niech ^walczom^. ;]
*
Zaraz, ale ja nic nie widziałem, nic nie słyszałem, a i prawie nic nie wiem (czytaj. kolejny biedny miś). ;P

Witam,
zdecydowałem się na wariant droższy. Komplet Moretti (80cm3). Inwestycja 250zł i w dalszym ciągu to samo. Zapalił na nowym cylindrze, gaźniku i module. Wolne obroty są, a po dodaniu gazu na stopkach nie wkręca się aż tak wysoko jak na starym cylindrze, ale można powiedzieć, że mógłby jechać. Po zdjęciu ze stopek pyrka sobie w najlepsze. Brak mi sił. Sądziłem, że jak prawie wszystko nowe to bez problemu, a jednak rzeczywistość okazała się inna. Gdzie szukać przyczyny. Może to coś z elektryką? Brak mi pomysłów. )-:

Sklep w którym kupiłem zawory czynny dopiero jutro dlatego (nowe zawory o długości 69mm byłyby w przyszłym tygodniu a potrzebuję skuter na już) zdecydowałem się na komplet który przywiózł mi kurier.

Stary to nie gora to napęd albo źle zlozony albo cos się zje.alo na to wychodzi bo już resztę wymienileś moze byc jeszcze zapchany wdech po twim opisie pyrka jak pyrka wkreca się na stopkach a jak na kolach to tylko wolne czy zachowuje się jak by mial wcisnięty hamulec i nie ma siły ruszyć

rozwiń "napęd". Napędu nie ruszałem. Zerknąłem do sprzęgła.Pasek ok. Rolki raczej nic nie mają wspólnego z pyrkaniem, bo to silnik a nie przekładnie.

Czytaj wyzej naped może trzymać silnik.

zdejmę jutro pasek i zobaczymy.. Czy mogę odpalić skuter bez tłumika, wiem że będzie głośny ale czy nie zaszkodzi to silnikowi?
Byłem jeszcze w garażu i w tej chwili chodzi na wolnych, ale na stopkach już nie wkręca się na obroty tylko pyrka po dodaniu gazu. Nie chcę też aby nowy cylinder się przegrzał lub zatarł. Jutro przemierzę wszystkie przewody. Być może to wina elektryki. Za mało prądu???
Nie zachowuje się tak jakby miał hamulec, p prostu na kołach ma wolne obroty, a po dodaniu gazu nie wkręca się na obroty tylko pyrka. Po odjęciu gazu gaśnie.

Walki ciąg dalszy. Zdjęty pasek, zdjęta rura wydechowa(z podpowiedzi może zatkana) w dalszym ciągu to samo. Pali na dotyk, ale zostaje tylko na wolnych, po dodaniu gazu nie wkręca się na obroty. Wkręciłem nową świecę (przerwa 0,6mm, po chwili chodzenia czarny osad na elektrodzie). Brak wysokich obrotów. Masy skutera sprawdzone. Pozostaje tylko cewka, że przy wyższych obrotach nie daje odpowiedniej iskry. Wymieniam olej w silniku. Założę rurę wydechową ponieważ gdzieś czytałem, że istnieje możliwość braku wysokich obrotów bez rury(podobno cofa spaliny). Wymienię cały napęd skutera i dalej będzie to samo. Załamka.
Nie rozbierałem jeszcze magneta. Może tu szukać przyczyny, ale z drugiej strony nie paliłby na dotyk przy przestawionym zapłonie.

Że tak spytam oczywiście próbowałeś zdjąć klapkę z gaźnika i ręcznie podnosić przepustnicę?