Tolerancja bicia wału

Niech mi ktoś powie (ktoś tzn ktoś kto naprawde wie a nie chce nabić tylko posta, a nie widział w życiu tłoka) jaka powinna być Tolerancja bicia wału, wał z mojej RS 125 z 1996 roku(już ten okrągły, nie sześciokątny) ma bicie 4 setki na stożku, na tym kole(nie wiem jak się to nazywa, ten element który bezpośrednio jest zbity sworzniem z drugim takim samym), na nim czujnik zegarowy pokazał mi prawie 9 setek bicia…sądze, że to troszkę przeszkadza, ale nie doszło do uszkodzeń łożysk w silniku, poza tym dał działał dobrze do końca, czy jest jakaś możliwość oddania go do regeneracji i czy takie coś w ogóle można zrobić? Proszę o pomoc, ponadto życze wszystkim Wesołych Świąt:)

Chyba na czopach łożysk nie powinien przekraczać 0,03mm. Bicie dokładnie pamiętam ale nie wiem w jakim miejscu powinno być max takie bicie

i co mogę zrobić z tym wałem, nie mam kasy na nowy a remontuje od podstaw moją RS, Chce zrobić silnik na igłe, poradzcie mi co mam zrobić z tym wałem czy w ogóle da się jakoś wyważać wały lub je regenerować w taki sposób, żeby zniwelować to bicie

nie mam kasy na nowy a remontuje od podstaw moją RS



Nie masz kasy a remontujesz, trochę dziwne że chcesz remontować nie mają pieniędzy. To niby czym chcesz zrobić ten remontą Nie mając odpowiedniego sprzętu dużo nie zwojujesz a kompletny remont silnika to raczej kosztówna rzecz.

O matko…mam 2k na CAŁ¡ i z tego mi nie starczy na wał bo w motorze jest dużo rzeczy do wymiany, chce tylko odpowiedzi na pytanie ale oczywiście trzeba nabić sobie tego posta i zadać debilne pytania, mam Ci kliknąć “POMÓGŁ” za tą debilną i w ogóle nie pomocną mi odpowiedź?

No to wygląda na to że musisz poświęcić inne części na koszt wału, rób remont po kolei a dobrze,
Zapewne powiesz że chciałem nabić posta, wcale nie, i nie chce żadnego pomógł od ciebie.

Wal zawsze mozesz do regeneracji oddac :slight_smile: taniej niz nowka. ew. poszukac uzywki na allegro ale lepiej dac do regeneracji

proponuję oddać do generacji niektur serwisy proponują taką usługę zazwyczaj wymieniają łożyska to jest na pewno tańsze od nowego . Kiedyś widziałem taka usługę około 70zł ale na pewno wszystko zależy od rodzaju silnika ( najprawdopodobniej jest to cena bez łożysk ). Jak tak to dochodzi jeszcze cena łożysk no i oczywiście cena za samą regeneracje bez demontażu i montażu silnika :slight_smile: myślę ze moja wypowiedz pomogła …
pozdrawiam axer464…