Tłumiki yamaha virago

Siemanko Panowie. Dawno mnie tu nie było i z tego co pamietam to w dziale motocykle nigdy nikt na nic nie odpowiadał xD wiec pisze tu. Chciałbym poprawic dzwiek mojej virago 125. Seryjne tłumiki maja strasznie chu.owy dzwiek. Chciałbym, zeby była głosniejsza i miała cos z tego rasowego choppera. Wiec mam prosbe do was czy widzieliscie gdzieś moze jakieś zamienniki oryginalnych tłumikow do virago ? ja nigdzie nie mogę znaleźć, a moze którys z was widział gdzieś na necie takie cos. Czy moze znacie jakieś inne sposoby na poprawe dzwieku motocyka ? słyszałem o przewiercaniu wydechow lecz nie chciałbym psoc oryginalnych. Słyszałem tez o “czyszczeniu wydechow” moze mi ktos powiedziec o co chodzi ? domyslam się, ze chodzi o wywalenie srodka ?

Może nie na temat, ale przestrzegę cię przed zdejmowaniem tłumika i zostawieniem samej rury od wydechu. Ja tak zrobiłem w 125 4t i trzeba było robić zawory.

Tzn chodzi Ci o ten wkład co jest w tłumiku ? myslałem własnie wywalic srodek. Na youtube widziałem kolesię mieli wywalone wkłady i tak w miare ładnie chodziały te yamaszki.

wybebesz wydech , i będzie lepiej brzmiał i nawet chyba lepiej chodził , ale czy do virago to się opłacałą To jest typ moto któremu nie wypada drzeć mordy

“wybebesz wydech” a zawory ? nie przestawia się ? wybebeszyc mogę jeśli nie będzie tak jak chce to włoze spowrotem wkłady…chyba nie będzie zadnego problemu ?? moze głupio się tak pytam ale 4t to dla mnie czarna magia…zawsze bawiłem się w 2t

gmax napisał:

nie przestawia się ?

a dlaczego miały by się przestawić??

No ja jak wywaliłem tłumik, została sama rura od wydechu to się poprzestawiały w chuj, nie szło jechać.

Kowal napisał:

No ja jak wywaliłem tłumik, została sama rura od wydechu to się poprzestawiały w wacuś, nie szło jechać.

To musialeś mieć zjebane kontry przy zaworach, bo to mało prawdopodobne, żeby się przestawiły;) Nawet, jakby się przestawiły te zawory, to akurat najmniejszy problem... Gorzej, jeżeli będziesz tak jeździł, jednocześnie zwiększysz dawkę paliwa(ale i zmieniania tego też może być źle) i będziesz mu z czasu(lub raczej często) dawał w palnik(na max obroty). Czemu o tym piszę? Bo to prowadzi w prostej lini do wydostawania się mieszanki poza komorę spalnia. A jaką A no tak, że z powodu braku tłumika, a w związku z tym braku oporu wylotu spalin z silnika część spalanej mieszanki będzie się dopalać za komorą spalnia(bo szybciej przelatuje przez silnik. W efekcie tego mogłoby się wydawać nic nie znaczącego szczegółu plonąca mieszanka spalając się poza komorą wypala gniazda zaworowe i silnik traci moc. Dochodzi do niedwrcalnego zniszczenia głowicy, która jest jednym zdroższych elementów silnika 4T. Wniosek jest prosty, jeżeli chcesz coś zrobić z wydechem, to po prostu musisz kupić akcesoryjny markowy wydech, bo inacej może się to źle skończyć ;)

[ Dodano: 09-02-2011, 13:21 ]
Wracając mimo wszystko do kwesti kupna tłumika, to masz do wyboru: Takkoni, Ixil, Leo Vince, Malossi, Akrapovic, REMUS, VENOM, ARROW, Shark, Giannelli itd. Będziesz musiał wydać najmniej 1000zł, ale siągniesz zamierzony efekt. Samoróbek nie polecam, bo efekt jest chujowy ;)

to jak to jest ze w 600 seryjne wydechy wybebeszaja i skracaja i to jezdzi ?? sorry za brak pl znakow ale pisze ze szkolnego kompa

Dywersant napisał:

Takkoni, Ixil, Leo Vince, Malossi, Akrapovic, REMUS, VENOM, ARROW, Shark, Giannelli itd.

nie znalazłem zadnego wydechu z tych firm do yamaha virago 125... A jakby załozyc tłumik od jakiegos innego ? wikszego choppera ?...zaczynam juz myslac o wywierceniu dziur w tłumikach :roll:

gmax napisał:

zaczynam juz myslac o wywierceniu dziur w tłumikach :roll:

Był u mnie taki inteligentny który tak zrobił w 4t skucie.. to głośny był na całą wieś a więcej jak 30 nie jechał :mrgreen:, później musiał kupić serie wydech i to polepszyło się, ale już nie było to co było przed wierceniem dziur... wolny był ...

na youtube sa filmiki jak kolesię poprzewiercali sobie tłumiki w virago i dosc ładnie chodza… jakbym miał wywiercic te dziory to tak jak na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=z8FZ2UP05y0

wrona napisał:

to jak to jest ze w 600 seryjne wydechy wybebeszaja i skracaja i to jezdzi ??



Jeździć jeździ, ale szybko silniki padają :573:

gmax napisał:

nie znalazłem zadnego wydechu z tych firm do yamaha virago 125... A jakby załozyc tłumik od jakiegos innego ? wikszego choppera ?...zaczynam juz myslac o wywierceniu dziur w tłumikach



Szczerze? Do virażki nie kupisz wydechu, bo nikt nie tuninguje tych motocykli. Ona jest ładna, jak ją projektanci stworzyli. To jest typ motocykli, który się przerabia wylącznie wizulanie. Kolejna sprawa, chcesz dźwięk, to zmień motocykl ;)

Marki(które ci podałem) robią wydechy do 125 4T, ale jak zauważyleś robią wyłącznie do sportów, off-road'ów i szosówek, bo robienie wydechów do czoperów jest nieopłacalne(pojazdy niszowe). A ty masz jeszcze silnik V, do którego w tej pojemności wydechów się nie robi.

Podsumowując:
Masz ogromną chęć popsucia motocykla, więc zostaw to, bo potem będziesz żałował ;)

To jest typ moto któremu nie wypada drzeć mordy



co mi się powaliło z Honda varadero ?? :573:

nie ważne , myśle że jak wywiercisz se po 2 dziórki na wydech to nic się nie stanie , a wydechu tak jak powiedział Dywersant, raczej nigdzie nie dostaniesz, ja bym nie wiercił dziór z innego powodu , jak coś ma drzeć ryja to niech zapierdala a nie pyrka