Termometr do powietrzaka

Siema!

Chcę kupić do Dominatora termometr elektroniczny, ponieważ jest to powietrzak, a wiadomo nie chciał bym go zagrzać ;)… I teraz pytanie, ponieważ kompletnie się nie znam, nie wiem jak z temperaturami kiedy jest zagrzany itdł

http://allegro.pl/promocja-termometr-50-do-100-c-luxcena-1m-przew-i1573985244.html Czy taki zakres będzie dobry?

I powiedzcie jak go podłączyć, macie jakiś pomysł? Bo ja niestety nie…

No i powiedzcie mi jakie maks temperatury są dopuszczalne.

Z góry dzięki Pany! ;*

Ten termometr się nie nada bo co najmniej musisz mieć -50 do +150… bo motor zagrzewa się dopiero 120+ … Musisz go przerobić żeby mieć normalny włacznik… proste… kupujesz włącznik i przylutować 2 kabelki w miećjce starego on/off . Wkleja się go w żeberka … ale najlepiej dotoczyć coś takiego co idealnie pasuje w żeberka… z dziurką na czujnik(idealnie wszystko spasowane musi być) + oczywiście na sylikon wysokotemp… myśle że nie jest to trudne:)

kondzio, a coś mniej widocznego? Bo ja mam cylinder na wierzchu…

Spróbuj od środka jakoś, musisz kombinować
;d

120+?
przy 120 to już trzeba wyłączać.
no ale 100 może być trochę mało choć tak temperatura jest ok

już wiem takto wszystko tylko teraz jak go zamocować, najlepiej i najpewniej ?

no a tam z drugiej strony tak jak kondzio napisał, tak żeby nie było widać i żeby nie dmuchało na niego, właściwie to sam myśle nad termometrem w nowym moto :mrgreen:
i mam teraz coś takiego, tyle że kabel krótszy chyba, ale ogólnie jest ok i go chyba wymontuje, i sprzedam bez pff.
http://allegro.pl/termometr-tablicowy-50-150st-c-dl-przew-290cm-i1571938462.html

A po kiego ci ten termometr? :smiley:
Jak ci się silnik nagrzeje za mocno, to słabnie i tyle. Zatrzeć go nie zatrzesz, bo smarowanie zawsze jest. Po prostu odczujesz, że będzie mniej żwawy i tyle. Montowanie termotera jest bez sensu :wink:

a Dywer ty masz swoje teorie, termometr jest przydatny,
na przykład po to żeby nie ciskać jak jest zimny, dopiero jak się odpowiednio nagrzeje.
Lepiej kupić termometr i oszczędzać sprzęta.

Szympa napisał:

na przykład po to żeby nie ciskać jak jest zimny, dopiero jak się odpowiednio nagrzeje.


Od czego jest ssanie?! Według instrukcji wpierw trzeba rozgrzać na postoju...

Szympa napisał:

oszczędzać sprzęta


Co przez to rozumieszł To nie skuter, że trzeba cały czas na otwartej przepustnicy latać, żeby jechał... Poza tym ten motocykl nie jest do pałowania, więc na czerwonym polu często chodził nie będzie.

Tak w ogóle, czy ktoś kupuje moto, żeby je oszczędzać?

jak kurde nie jest do pałowaniaż Właśnie jest.

Chcę termometr i tyle, a teraz mam inny pomysł żeby zamiast mierzyć mi temperature silnika to będzie mi mierzyć temp. oleju.

Dywersant napisał:

Według instrukcji wpierw trzeba rozgrzać na postoju...



Ciekawy jestem czy w październiku rozgrzewasz moto na postoju do tych 80-90 stopni
pozdro, nawet jak moto będzie stało kilka minut, to i tak jeszcze nie będzie to temperatura pracy.

no już dajcie spokój, zamiast mi odpowiadać to się ciągle kłócicie.

Hah ja w nowym moto (jak nie będzie) to tez pewnie jakiś termometr zamontuje…
W DT co chwile na niego patrze :slight_smile:
No po prostu z tyłu go tam zapodaj ledwo co go widać będzie wciśniesz go w żeberka i git :slight_smile:

Courte napisał:

jak kurde nie jest do pałowaniaż Właśnie jest.


Pałowanie, czyli na okrągło na czerwonym polu. To jest pałowanie ;)

Masz korek oleju gdzieś na wierzchu? To zamiast korka dajesz śrubę z sondą/czujnikiem(można kupić) temperatury i gotowe.

[ Dodano: 27-04-2011, 22:43 ]
Np. taki dajesz w miejsce korka oleju.

Podłączasz go do termometru.

mam, na wierzchu, w ramie ;D, daj linka gdzie mogę taką śrubę kupić :).

wiem że masz na wierzchu ale zawsze można trochę ukryć, a trochę może być widać przecież,
na allegro kupisz, napisz sonda lub czujnik i git.

daj mi linka jakiegos bo nic nie mogę znalezc ;/

http://www.simena.com.pl/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=category&id=4:czujniki&Itemid=95
masz :stuck_out_tongue:

http://moto.allegro.pl/termomet-czujnik-oleju-gsr-gsx-sv-vl-gsxr-dl-i1565367036.html
To się wkręcaż

co Ty mi dałeś? Ja chcę takie żeby wkręcać zamiast korka wlewu oleju w ramie :stuck_out_tongue: