szybka prosba o sciagacz kola magnetycznego!!

Silnik już rozebrany,zdemontowane łożyska walu i uszczelniacze.Jutro podjadę dowiedzieć się o cenę łożysk i uszczelniaczy.

Czyli już wiem ze tłok firmy meteor,łożyska SKF,uszczelniacze chyba tez i łożyska igiełkowe firmy GRN chyba.A co z korbowodem?? jakaś firma?? bo na stronie motorlandu są 3 firmy POWER ROD,T.K.R.J.,TOP-RACING.

madi- jeżeli chodzi o szlif i wyważenie walu z nowym korbowodem to
Motohiro Towarowa 26???

Mam tez adres od znajomego dobra pewna firma Auto-Szlif na Parowcowej 6D.

ładuj Top Racing dobra firma;

co do motohiro to możesz tam robić, oni chyba komuś to oddają do podwykonawcy. W Mysiadle jest firma co regeneruje wały, w wawie napewno też coś znajdziesz ;)

sklep z łożyskami jest na Al.krakowskiej niedaleko mojej roboty.podjadę jutro z łożyskami i uszczelniaczami na wzór.

Dzwoniłem dziś do Motor-landu w sprawie remontu silnika.Części jakich by użyli :)to wał regeneracja z wyważenie,korbowód T.K.R.J., łożyska na wale NTN,tłok T.K.R.J.,szlif cylindra. Same części ok.1000zł plus 200-300zł składanie do kupy.Jutro pojadę do Piaseczna na Towarową tam się dowiedzieć.Dzwoniłem tam to powiedziano mi ze wal dać wzmacniany nowy łożyska tez.Cenowo muszę przyjechać i zrobić kalkulacje.

strasznie dużo coś wyszło...

no tez się dziwie.A czy zaloza te czesci czy inne gowniane to i tak nie masz gwarancji.

szlif 50-80 zwykłe SKFy 30 x2 tłok meteora 100 - 150 korbowód z łożyskami i regeneracją do 100 czyli razem 390. To więcej jak 400 bym nie dał (bez robocizny)

jestes na gg??

mam kompa popsutego i na telefonie pisze wiec tylko PW ;/

aha ok. bo pisze na GG i nic :)

Mam pytanko ktorej firmy lozyska walu korbowego sa lepsze NACHI czy NTN??

FAG albo SKF ;) tych wyżej nie znam

Nie wiem jak w skuterach, ale w samochodach najlepsze firmy robiące łożyska to tak jak napisał Madi SKF i FAG. SKF droższy. Wiem, bo w tym tygodniu zamawiałem łożyska do samochodu tacie ;D

Dawid1984101... napisał:

Mam pytanko ktorej firmy lozyska walu korbowego sa lepsze NACHI czy NTN??

Z tych co wymieniłeś to NTN.
Tu masz zestaw;
http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-lozyska-walu-uszczelniacze-naraku-hdquality-kymco-sf10-horizontal-p-183-1.html?cPath=13969_13975_13998&sessID=b5ba58332b303922912c1971f73074fe

SKF nie ma w tym sklepie co dziś bylem bo są niewymiarowe podobno.SKF nie robi takich.FAG nie wiem gdzie znalesc.NACHI i NTN sa to japońskie dobre łożyska stosowane w motorach,skuterach,quadach i innym tego typu pojazdach.Tylko sie pytam bo sa podobnej cenie ale nie znam zadnej firmy.

andrzej2310
w tresci ktora wyslales widnieje firma NTN.

Mam panowie pytanko bo jak rozbierałem prądnice wyleciał mi taki półksiężyc.Potrzebny w ogóle?? i gdzie powinien być?

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-klin-pradnicy-polksiezyc-13x25x3mm-2t4t-p-2383-1.html?cPath=13969_13674_13675&sessID=b5ba58332b303922912c1971f73074fe

Co do tego zakładu na parowcowej i nie tylko u Tadeusza to mogę polecić jest to do mnie w miarę bliska rodzina i wiem że dobrze robią

Dawid1984101... napisał:

Mam panowie pytanko bo jak rozbierałem prądnice wyleciał mi taki półksiężyc.Potrzebny w ogóle?? i gdzie powinien być?
http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-klin-pradnicy-polksiezyc-13x25x3mm-2t4t-p-2383-1.html?cPath=13969_13674_13675&sessID=b5ba58332b303922912c1971f73074fe

Tak to jest klin na wale na nim jest osadzone magneto.

jak byś tego nie wsadził to nie dałoby się odpalić silnika nawet, ta część wyznacza moment zapłonu ustawiając magneto w odpowiedniej pozycji.

kurde gdzieś to mnie się zgubiło.Kupie bo nie drogie jest