Światło stop/kierunkowskazy

Cześć
Kilka dni temu zakupiłem benzera wojan poprostu chińczyk który odpala ma hamulce i palące się światła, ale nie działa światło stop i kierunkowskazy więc sprawdziłem żarówkę i wyglądała na sprawna, ale jednak nie była to wymieniłem i nic to nie dało wymieniłem czujnik w klamce i normalnie zadziałał, ale w nodze dalej nic, więc myślałem, że też czujnik, ale okazało się że jest sprawny i wiem żeby sprawdzić czy działa po tych kablekach wystarczy je zewrzeć razem i dalej nic więc tu chciałbym żeby ktoś doradził, a druga sprawa to te kierunkowskazy i jedyne co udało mi się ustalić to, że lampki na ktorko działają i zamieniłem przekaźnik a raczej to coś co na to wygląda bo wiem że są 2 typy tych przekaźniów jedna taka jakby beczka Mała z 3 kabelkami i kostka z 2 pinami, beczka była jakoś drutowana przez Janusza w garażu inie wiem czy to na początku mu działało, jak się Pana sprzedającego zapytałem czemu nie działają to twierdził ze nic nie ruszał bo bal się zepsuć, a taki makaron w tej instalacji jest i ja taki laik co kompletnie się nie zna na elektronice (serio, proszę o wyrozumiałość :)) proboje to naprawić, prosiłbym o tłumaczenie jak to naprawić jak najprościej się da

Skoro to ktoś drutował to trzeba wziąć schemat instalacji elektrycznej w rękę i jechać po kolei. Jeśli chodzi o czujnik przy dźwigni hamulca tylnego to działa? Bo w końcu ciężko zrozumieć z tego co napisałeś.

Wybacz pisałem na szybko
Tak,czujnik działa (został sprawdzony) , ale chodziło mi o te kable w które wpina się ten czujnik, że po ich zwarciu powinien się stop zapalić tak? A nie zapala się
A co do schematu to nie mogę znalesc

Przesłałem na PW link do schematu. Może coś z niego ogarniesz.

Dzięki