światła do jazdy dziennej

Witam
Zakupiłem tzw światła doj azdy dziennej, jest to pasek 48 diód led, ma napięcie 12v
Czy mogę to podłączyć zamiast normalnej żarówki, tzn zamiast świateł mijania ?
Czy te diody spełnią role świateł w nocy ?

kalin309 napisał:

Czy mogę to podłączyć zamiast normalnej żarówki, tzn zamiast świateł mijania ?


Możesz patrząc na to pod kątem możliwości montażu tzn żeby działało.
Pod kątem prawa nie możesz.
Nie wiem jak to będzie świecić ale raczej słabo w nocy. nazwa mówi sama za siebie. to nie światła na noc tylko na dzień nie mają oświetlać drogi tylko dawać światło, żeby pojazdy inne widziały, że auto jest użytkowane a nie stoi gdzieś na parkingu i żeby było je lepiej widać.
Jak chcesz to zamontować to MUSISZ mieć światła mijania bo jak Cie policja capnie to będzie mandacik za niesprawne światła mijania tudzież ich całkowity brak.
Beznadziejny pomysł powiem Ci. Jak już to lepiej zamiast postojówek to zamontuj a nie zamiast świateł mijania...
Jeżeli jednak chcesz to podłączyć to żeby nie łamać przepisów to musi być to zamontowane jako dodatkowe oświetlenie a nie "zamiast". Z tego co czytałem to dzienne mają też automatycznie gasnąć po włączeniu świateł mijania i mieć jakieś oznaczenie RT chyba czy coś.

W ogóle te diody spełniają normy polskiego prawa które określa między innymi minimalną powierzchnie świecenia takiej lampy czy to po prostu zwykłe diody do tuningu golfów 2 przez dresów na lansą

Właśnie z tego co ja widzę to na moją okolice naszła jakaś fali i normalnie co 2 auto ma zamontowane te diody i zamiast zwykłych świateł mijania jeżdżą na tych diodach i policja się raczej nie trzepia tylko żeby to było w widocznym miejscu zamontowane w okolicy zwykłych świateł

policja się tego nie przyczepi bo bedą to światła mijania wiec luzz

to w takim razie jak zrobić zeby po zmroku można było dołączyć żarówke od świateł mijania |?

Ja bym ci radził zostawić tak jak jest z oryginalnymi swiatłami mijania a te diody zrobić osobno na jakiś niewielki włącznik.

Robertus napisał:

policja się raczej nie trzepia


nie CZepia się bo to jest legalne i w dzień można na tym jeździć zamiast świateł mijania, muszą być tylko umieszczone w określonym miejscu tzn na wysokości od do blablabla itd.
Ale w nocy jakby na tym jeździli to już się policja przyczepi.
Albo jak w dzień zatrzymają do kontroli i się okaże że nie ma świateł mijania, są tylko te dzienne i drogowe to by się już przyczepili.
Montując te dzienne MUSISZ mieć sprawne i mijania i drogowe te dzienne to tylko dodatek.
Podłącz tak jak mówi Robertus,
Nawet prosto pod akumulator wepnij się albo bezpieczniej gdzieś za bezpiecznikiem podepnij pod kable i będzie działać + włącznik własny i już.

Zacznijmy od tego, że takie światła mijania to nie jest jedna dioda, tylko kilkanaście. Więc nie wiem jak można wpakować to w klosz normalnego reflektora - po prostu nie ma jak zamontować.

A swoją drogą to jeśli już zamontujesz to daj znać jak to działa. Skoro w przypadku samochodu jest drobna różnica w spalaniu, to w przypadku małego skuterka powinna być dość spora różnica. W końcu 5W to nie 50W.

Phil, A kto tu mówi żeby w klosz to montować?? to się montuje w okolicy reflektorów (pod, nad, obok)

no ja planuje w reflektorze to zamontować

Aaa bo ty masz hrr, nie zauważyłem :stuck_out_tongue:
No w Hrr jest taki reflektor że dobrze by było w nim zamontować, najlepiej w górnej części pod kloszem tylko nie wiem czy trzeba rozklejać kloszł Jak ten klosz jest zamontowany??
Ale tak jak mówię że lepiej jest to zamontować jako dodatkowe oświetlenie na jakiś włącznik i na nim jeździć.

W hrr trzeba będzie rozkleić klosz.

niee
wystarczy zdjąć obłysk z zaczepów

U mnie było jeszcze w chuj kleju. A zaczepy były.

noo a w hhr można lampe zdjąć z zaczepów i tyle ;p

a na + czy na - dac bespiecznik, i jaki bezpiecznik _

U mnie w hrr lampa była zaklejona.

dobra listwy po wielu problemach diody sa umnie.
padło ze podłącze diody do kabli od żarówek postojowych, tylko jak to zrobić, tzn naciąć kabel czy jak ?

Możesz albo nie wiem jak u Ciebie tam wygląda od końcówek kabli żarówek postojowych, nacinasz i możesz przylutować albo tylko dobrze owinąć jeden o drugi i zakleić taśmą izolacyjną lub koszulką :sunglasses:

jasiu a jak by wsadzić razem z kablami postojowymi w oprawki ?

Zapominałem się trochę :oops: bo myślałem o innym ich zamocowaniu żarówek a one są wciskane, a myślałem o tym że mają gniazo i do gniazda są takie blaszki. To wtedy mógłbyś zrobić tak jak mówiłem, to weź przetnij kabel zdejmij izolacje i złącz 3 i zaizoluj :mrgreen:

ja mam u siebie w reflektorze te 48 diod przykleiłem to i zrobiłem sobie wyłącznik i mogę je załączyc dopiero jak mam przekrecony kluczyk i kiedy chce to je mogę załączyc … wedułg mnie to jest najlepszy sposób pozdro