SWAP do chinola

Nie wiem czy umieściłem w dobrym dziale. Chciałbym założyć do mojego Kingwaya silnik od rox’a minarlelli hor. i mam kilka pytań

- czy będę musiał wymienić całą elektrykę, czy tylko tam cewke itp.
- dużo będzie przerabiania ramy bo teraz jest silnik 4T
- czy mam wzmacniać ramę


Proszę też o pomoc w doborze silnika bo może z innym będzie łatwiej np. piaggo, peugeot itd.
Mój skuter Kingway Ibis (Quest Q3) silnik 139QMB…

Było już 39084razy …

Jeśli to chińskie 4T to najłatwiej będzie Ci wrzucić silnik Piaggio/Gilera ponieważ mocowania są te same w obu tych silnikach … Gdybyś chciał wrzucać np. Min. Hor. to musiałbyś przerabiać. Potem bardzo możliwe, że któreś zrobiłbyś źle i całe koło byłoby krzywo.

Elektryka CHYBA cała.

Ramę jednak przydało by się wzmocnić bo te chińskie to najlepsze nie są

Osobiście Ci radzę: Sprzedaj ten skuter póki jeszcze masz jakieś szanse bo potem będą nikłe :frowning:

Ja potwierdzę wypowiedź Rudego, że p/g będzie najlepszy. Dodam że elektryka NA PEWNO cała do wymiany. I też Ci poradzę żebyś sprzedawał to padło.

Chętnie bym go sprzedał ale kto go kupi, silnik 4T zajechany po 3200km. Musiałbym go sprzedać za 500zł max to wole go przerobić i się cieszyć że mam czym jeździć. Tak w ogóle skuter jest bardzo lekki bo waży 85kg. to po założeniu takiego silnika to wciągał bym nim połowę skq w mieście.

michalo125 napisał:

to po założeniu takiego silnika to wciągał bym nim połowę skq w mieście.



mam mam najszybszy wóz najszybszy w mieście za zawsze chciałem chciałem mieć taką
bestię :lol:

w sumie to marne są szanse ze ktos to kupi RudY, i Kowalku, dla tego niech robi se ten swap :D

RudY napisał:

Było już 39084razy ...



i jeszcze pewnie 645372 razy bedze przerabiane :D

no to rób swap i kupuje silnik ale nie minarelli horizontal ale p/g bo będzie 100 razy łatwiej i do tego elektrykę całą i działaj :stuck_out_tongue: a no i zbiorniczek wyrównawczy, chłodnicę i przewody…

michalo125 napisał:

Chętnie bym go sprzedał ale kto go kupi, silnik 4T zajechany po 3200km. Musiałbym go sprzedać za 500zł max to wole go przerobić i się cieszyć że mam czym jeździć.


Eeeh słuchaj ... spróbować zawsze warto :)
Pooglądaj po ile stoją na allegro takie roczniki jak ty masz i daj odpowiednią cenę - może ktoś się akurat skusi :)
Ja też już traciłem nadzieje na sprzedanie mojego chinolca ale w końcu zszedł :)
Poza tym - teraz sezon idzie, a nie każdego stać na nowy skuter więc będą szukać po taniemu :)
Dywersant nawet miał na swoim chińskim 4T nabite jakoś grubo ponad 10k km i sprzedał za całkiem niezłe pieniądze ...
Jak tam wolisz no

Jak by co to janica94 z tego forum już robił SWAP taki jak ty chcesz więc możez podbić do niego na gg :p

A czy stacyjke też muszę kupić czy może być ta co jestą? mam już kase na silnik tylko teraz silników nie ma. A i będzię jednak AC bo na LC mnie nie stać :slight_smile: