Stunt psiak REXio

Siema. W dniu dzisiejszym tj. 1 sięrpnia 2010 nabyłem skuter Yamaha REX. Rocznik bliżej nie znany :mrgreen:, brak kwita, no i torche rozpierdolony, ma muła ale jest na chodzie :-). Rexio przejdzie przebudowe na stunt psiaka, zaczynamy od jutra, jak nie pójde do pracy to się zaczynam brać za niego a jak pójde to tylko zrobie 40% planów na jutro. Silnik Minarelli horizontal najprawdopodobniej- właśnie to jutro muszę zweryfikować czy to jest prawdziwa mina czy chinol. No i cóż, zdziwiłem się że zamki ma wszystkie dobre :shock: że światła i cała elektryka gra, śpiewa i świeci :shock: oraz że licznik chodzi :shock:.
FOTO już pod domem jeszcze na pypepce:






no jak nie poznałeś czy to minaż Przecież tam wszędzie jest napisane minarelli albo italy.

dlaczego dziub jest uciętył

Kowal napisał:

Przecież tam wszędzie jest napisane minarelli albo italy.

Właśnie tam gdzie w minie jest made in italy albo logo to tam są jakieś literki ale nie mogłem się odczytać. Jak patrze to ilość śrub w przekładni jest taka sama jak w hori i kształt silnika przed kołem też jest taki jak w horizontalu. Jutro pomierzę wario, pasek i zobaczymy.

Waski napisał:

dlaczego dziub jest uciętył

kolo mówił że jego kolega na nim się wywrócił ale lagi są proste. I pewnie trochę się rozwaliło to dociął ale i tak jest niedokładnie i będe jeszcze bawił się boschem.

też mam takie coś i przerabiam na LC :stuck_out_tongue: a jak na stunt to wszystkie plastiki itp wywalaszł tak jak tego keewaya robiliscie? :smiley:

Waski napisał:

tak jak tego keewaya robiliscie?

jak już tatusiowi mówiłem huja z siebie robić nie będe :mrgreen:. Nie no zobaczymy, jestem za tym żeby plastików się nie pozbywać, zrobiłbym jakiś patent na crasche, stelman to podstawa więc jak będzie wolna chwila to mierze wszystko, tne i do spawacza.

znam takiego ziomka co tym lata to fajne to jest pod stanty

Haha dobrze znany mi skuter :slight_smile: kolega miał takiego ale sprzedał i kupił chinola -,- ale co tam jego wybór…

Co w nim mi się spodobało to miękkie siedzenie :stuck_out_tongue: na postoju fajnie się siedzi i jest też bardzo niski :wink:

FLYP001 raczej zrezygnował ze stuntu :-/ , mówi, że nie urobi na wache…

ha xD trza było myśleć wcześnie ^^

Ciul, sprzedam to prędzej czy później, jeść temu nie daje a stary do sklepu itd jeździ i będzie bulił za paliwko. Zaraz dam jakiegoś tam upa z wczoraj, jak mi się będzie nudziło to założę zx’a albo sito plus. Kasy mi na wache nie starczy a z drugiej strony to jest najpojebańszy silnik jaki widziałem w skuterze. Wał jest na 12,8mm czyli mina, dzwon jest taki jak w keewayu żyda, dozownik jest na linke a fela od minarelki wchodzi.

SPRZEDAM TANIO! :mrgreen:

Kolega znalazł jakiegoś debila i sprzedał to za 1100zł a mówił że jakby z 500zł wziął to by i tak się cieszył :smiley:

Ps: ile dałeś za to cuś? :wink:

Za to cuś dałem całe 350PLN, jak dla was 500 i brać to, ale spróbuje takiemu debilowi z CPN’a za 600 albo więcej to wcisnąć tylko muszę 10" założyć na tył :-P. Foty się wrzucają na bikepics i zaraz dam upka. Zobaczycie jaka zajebista tuleja tam była na wariu.

EDIT: up jutro, bo teraz do spania, napiszcie coś bo nie chce mi się edytować postów :mrgreen: . Dziękuję dobranoc.

Jakby był kwit, to bym brał za tą cenę :stuck_out_tongue:

Brać pany bo stunt na nim to przyjemność :stuck_out_tongue:

No dobra update może nie ostatni:
-Dzwon jak w keewayu:

-Oznaczenia na wszystkim, zamiast minarelli albo made in italy to jak widać SM1

-Przekładnia i zębatki jak w mince:

-Wario, na dole oryginalne minarelli a na górze z rexia, zauważyłem że wario z rexa ma dłuższe bieżnie rolek niż w oryginalnym minarelli

-Porównanie tulejek, po lewej z rexa

-Założyłem inne wario, ma jakiś znaczek ale nigdy się z takim nie spotkałem na necie, może wiecie co to? Ma rolki testowe 16X13 nie wiem ile g. na wszystkim ten znaczek i rexio dostał fajnego kopa na tym wariu

-Foto złożonego do kupy na 13 z tyłu i bez błotnika


Jutro porobie jeszcze jakieś fotki bo muszę założyć 10", zmienić wario na serie z tą krótszą i blokowaną tuleją, założyć rolki stare już kwadratowe i za ciężkie oraz błotnik bo kupiec ma przyjeżdżać. Jak nie sprzedam go do 3 tygodni to założe mu zx’a który jest pocięty i czeka na spawanie :mrgreen:
Comment plx

Czyli silnik dalej nie odgadnięty ? :slight_smile:

RudY, Na to wygląda, cały napęd podchodzi od oryginalnego minarelli, wiatrak jest na 4 śruby, dozownik jest na linke, koło 13" od sr wejszło bez problemu i podejrzewam że cylinder z wałem też mają wspólne wymiary z minką.
Dywersant, live is brutal :573:

[ Dodano: 05-10-2010, 19:10 ]
Bracia i siostry!
Rex dziś został zabrany przez nowego właściciela który wyłożył 600PLN, do kuferka wsadził fasole i pojechał. No i wychodzi na to że silnik to najlepsza podróbka miny, różni się od oryginału tylko niektórymi elementami. Także temat do zamknięcia, do wyrzucenia czy co tam kcecie.