Strona fabryki chińskich skuterów.

Znalazłem taką fajną chińską stronę fabryki skuterów. I tak się zastanawiam ile kosztuje u nich najtańszy skuter 139QMB (Wilga/Coliber/F16) ? Oraz ile bym musiał zamówić sztuk, jakie dodatkowe opłaty, abym stał się np. takim producentem skuterów, a jako marka to nazywało by się "Speed4Strick" ;D
http://www.jnen.cn/

Wiedzieliście, że Kymco Agility jest chińskie?

W ich produktach nawet "super nowość zippa" - Parco znalazłem, ba. Nawet ma naklejki "Eco" :D

No jeden z ich oferty to nawet wizualnie mi się podoba, tylko kolorystyka taka...dziwna :)

Bycie importerem, to nie taka prosta sprawa (homologacje, pozwolenia, zaplecze logistyczne, współpraca z dilerami/serwisami, podatki, opłaty, itp.). Tym bardziej, że od jakiegoś czasu jest zastój na rynku skuterów, a nowe przepisy dot. prawa jazdy jeszcze pogarszają ten stan. Teraz większy jest obrót skuterami z drugiej ręki, tzn. używkami.

Co do Kymco, to już dawno pisałem tutaj na forum, że tańsze kymczaki, to 100% china, nawet nie produkowana na Taiwanie, tylko przez podwykonawcę, a Kymco tylko nakleja swoje naklejki. Tak jest od ok. 2009 roku i na prawdę widać różnicę w pojazdach produkowanych wcześniej na Taiwanie, a tymi chińskimi Kymco/Changzou. Zaraz pewnie ktoś wyskoczy ze starą śpiewką 'Kymco, to technologia Hondy', ale ile można powtarzać, coś co było daawno temu.