Stary laptop + net

Elo!
Mam w domu jakiegoś starego laptopa i nie ma on karty sięciowej a mam na kompie router i neta i moje pytanie jest takie… można dokupić jakąś kartę sięciową do niego która będzie się łączyła po przez USB ( bo do niego nie da się kupić normalnej ) i jakiś odbiornik żeby brał sygnał z routera ??? Czy jest może jakaś możliwość zrobienia tego ??
aha dodam jeszcze że pisze na nim: Model No: PPX i jest to DELL

http://allegro.pl/item763034247_karta_sieciowa_wifi_usb_tp_link_wn321g_bialystok.html
router bezprzewodowo to przez wifi chyba nadaje to powinno być ok ;p

czyli wystarczy kupić takie gówienko i skonfigurować z routerem i powinno działać …??
ehh ale muszę jeszcze kupić do tego grata jakąś baterie bo ta trzyma max 5min :mrgreen:

jak router nadaje przez wifi to tak, wystarczy tylko to ;p

raczej nadaje bo chyab każdy router nadaje przez WiFi xD
Skołuje od jakiegoś zioma to gówienko zobaczę czy śmiga i jak coś to sobie kupie :wink:
THX Mafioz’ik, :stuck_out_tongue:

Jak masz miejsce na wsunięcie takiej karty sięciowej jak czasem na reklamach wsówają do laptopów to lepiej takie kup, a jak nie to zosanie nadajnik WiFi na USB, wielkość pen driva, ale będzie ci trochę przeszkadzał.

Aha no to teraz tak:
Załóżmy że mam już tą kartę sięciową i jak ją połączyć z Routerem przez WiFi tak aby to już działało na cacy… ???
A i czy to w tym gówienku jest Karta sięciowa i odbiornik pod USB na WiFi ?? muszę mieć pewność że w tym jest karta sięciowa…
PS. Może macie na sell taką kartę lub wasz znajomy czy ktoś … bardzo was proszę popytajcie się swoich znajomych … bo nie chcę za tą kartę dawać dużo kasy bo mi na to szkoda kasy bo to idzie to złomowego kompa… a wolę resztę przeznaczyć na wachę … :sunglasses:

na pewno będzie działaś bo nawet w UPC czy w netii na stronie pisze że przy internecie bezprzewodowym dają router a komputer jak nie ma karty sięciowej dają taką pod USB właśnie to to musi działać.
do tej karty muszą być jakieś sterowniki więc zakładam że wystarczy je wgrać, skonfigurować i powinno działać ;p

tylko jak skonfigurować ? :sunglasses: … będę musiał powiedzieć staremu żeby wstąpił do MediaMarkt w poniedziałek i mi kupił to gówienko :slight_smile:

zainstalować sterowniki do tej karty o ile same się nie zainstalują po podłączeniu, pozniej kreator konfiguracji sięci z panelu sterowania, i na koniec twoj router musi dopisac MAC adress, jeżeli nie zrobi tego automatycznie będziesz musiał to zrobić wchodząc do ustawien routera przez przeglądarkę :wink:

Oke dzięki all już śmiga kupiłem i wszystko jest cacy … dzięki wielkie :roll:

Zamykam jak coś to pisz / wrona