Sprezyna sprzegla

Siema, kupiłem sprężynę sprzegla chodzilo mi o normalna ale w sklepie powiedzieli ze maja jakas sportowa no to co mi tam kupie mowili ze będzie pasowac. Pisze na niej cos 2000RPM ale jak rozkrecilem sprzeglo i poroznalem ja z seryjna to jest o jakas 1/4 wiekszaz ta kupiona. Dobra co mi tam założę ja powiedzialem, zalozylem i wlozylem rolki wariatora 4g skuter jedzie na max obrotach od startu i v-max 40km/h czy ma różnice ze ta sprezyna jest wiekszaż? Czy musi się dotrzec aby dobrze chodzilaż Wytlumaczcie mi to.

spróbuj włożyć cięższe rolki, a to normalne sprężynki nie centralkaż
ach i masz jakiś tun?

nie nie mam tuningu tylko 80ccm i to jest centralka

na pewno chińskie 80cc
a to nie chcę cie martwić ale ci kit pociśli, na takim tunie nie da rady tego wyregulować, musi być seria sprężyna.

A nie przeszkadza ze wieksza ta sprezyna jestą

Właśnie trochę przeszkadza, zresztą tak chyba w wszystkich tuningowych jest to chyba jednak nie przeszkadza, ale jak jast dłuższa to jest bardziej ściśnięta i siła która podczas jazdy ją rozciąga i skuter wtedy przyspiesza nie daje rady i obroty rosną do maxa i koniec.

Ta sprezyna to chodzilo mi ze jest dluzsza niz tamta i na pewno to nie ma znaczeniaż

niee długość nie ma znaczenia czy będzie pasować

wsadź cięższe rolki, dostałeś twardszą centralke to musisz cięższe rolki v-max mały bo rolki nie mają siły wypchać paska wyżej przez sprężynę.

Daje odpowiedz ;] Wlozylem rolki 7g szedl dosyc ladnie ale sprezyna byla chyba za twarda i wychnela pasek z tych talezy przy sprzegle ;/ Centralka seryjna byla dobra bo po dobrym przypatrzeniu się byl problem z korektorem momentu obrotówego ten talez od niego puscil i się nie trzymało nic w ogole. Ile moze kosztówac taki korektor ofc seria.

2 moj kumpel ma problem tak samo bo nie wylancza sobie biegu w ogole i ma strasznie ciężko ruszyc az trzeba się odpychac i jak po skrzyzowaniu chce przyspieszyc to nie moze a jak odpusci gazu to skuter szarpnie i mniejszy bieg sobie przelacza bo czuc jak ciagnie. Co moze byc? Rolki mial 7g jak zalozyl 4g chodzi mu dobrze ale male vmax ;/

napisz jeszcze raz po polsku…

SemirGerkhan napisał:

wychnela


SemirGerkhan napisał:

bo nie wylancza sobie biegu w ogole

ale żeby w skuterze?

SemirGerkhan napisał:

skuter szarpnie i mniejszy bieg sobie przelacza


ja nic nie czaje… nie wiem jak Wy…

wypchnela a nie wychnela a skuter tak jak by caly czas na biegu byl bo na postoju calym szarpie i bardzo trudno mu ruszyc a jak ruszy to od malutkich obrotów się rozpedza. Wiem ze skuter nie ma biegow ale to tak czuc jakby mial biegi.

wsadź twardsze sprężynki do sprzęgła bo te już wymiękły i sprzęgło na wolnych obrotach łapie za dzwon i tylko okładziny się zużywają.