Sprawnosc pompki olejowej

Witam, mam proste pytanie. Jak sprawdźic, czy pompka olejowa działać

Prosze darowac sobie odpowiedzi typu:“Przejedz 100km, jak dalej będziesz jechal, to znaczy ze dziala.” Pytam serio, bo docieram nowy cylinder i wole wszystko sprawdźic.

Pozdrawiam

nalej oleju do zbiornika odpal zdejmij wężyk z gaźnika którym podawany jest olej poczekaj chwile i powinien pokazać się olej w wężyku po chwili

Ale chyba silnik nie ma wplywu na prace pompki. Ja chcialem sprawdzić tak: Wzialem strzykawke, pod wezyk do gaźnika. Naciagnalem strzykawke, zablokowalem srubka, zeby się nie cofala i odkrecilem manetke do konca. Po jakis 5 min, z 5 ml oleju w strzykawce mialem.

kozikowski11 napisał:

Ale chyba silnik nie ma wplywu na prace pompki.



NO COMENTS

no i wacuś,
zrób tak jak napisał siwy_fact

ale nowy cylinder może się przyrżnać z deczka :smiley: jak nie będzie dostawał oleju przez chwile :smiley:

Przecież napisałem że ma nalać oleju do zbiornika czyt do paliwa i wymieszać

Sprawdzilem, tak jak mowicie i nic tam się nie leje, ani nie kapie z tego wezyka, no nic… Ale sprawdźilem u kumpla, co ma taki sam moto jak ja, dokladnie to samo, tylko ze nic nie grzebal xD i ma dokladnie tak jak ja. Ciagle kopci, czy zimy czy nie, to chyba znaczy ze dostaje, bo podciagnalem trochę linke od oleju…

Ale mam za to inne pytanie, mam gwozdz 1mm, co myslicie o tym, zeby wziasc dysze glowna i ja ja tak delikatnie właśnie do 100 powiekszyc? Potem wszystko ew. ladnie wyrownac itd. ?

prawda taka że na 50 pompka wydali na 70cm juz nie i przez to zatarłem polini sporta…

Mój sposób na sprawdzenie pompki:
lejesz do baku 1l mieszanki (1l benzyny + 20ml oleju jeśli proporcja 1:50 ), zdejmujesz wężyk olejowy z gaźnika i otwór w gaźniku czymś zatykasz. Na wężyk zakładasz strzykawkę albo wkładasz go do jakiegoś pojemnika małego i chowasz go pod plastikami. Po “wypaleniu” tego litra mieszanki sprawdź ile oleju naleciało do strzykawki/pojemnika, jeśli w środku jest około 20-25ml oleju to możesz jeździć bez obaw bo pompka podaje idealną ilość oleju :slight_smile: Mam nadzieję że pomogłem.

najlepiej wywal ten szajs -.- w skuterach tymbardziej chinskich ta pompka dziala i po pewnym czasie juz nie … i nie wiadomo kiedy … wywal to i lej sam mieszanke. masz 1000% pewnosci

kurwa co za gornicy ;/