Sm 125 apka husqa ?

Witam wszystkich użytkowników forum… :smiley: Mieszkam obecnie w angli, posiadam prawo jazdy b i mam zamiar zaczac przygode z moto sm. Zawsze mnie krecilo supermoto lecz ladnych pare lat temu mialem tylko simsona s 51. Tutaj wystarczy tylko zdac 1 dniowy test cbt ? + naklejka L i można smigać. Mysle ze na poczatek jakieś dobre 125 by mi wystarczylo mysle nad apka i husqa, strasznie podoba mi się ktm exc 125 lecz koszty utrzymania juz sa wieksze bo to przecież sx z innymi biegami i trochę mniejsza moca. Dodam ze mam 190 cm wzrostu i waze ok 90 kg. Macie jakieś sugestie, doswiadczenia lub rady ktore pomogly by mi podjac decyzje prZyszlego zakupu ? Sory za bledy ale pisze z telefonu… :stuck_out_tongue:

jak będziesz latał NA CBT to spodziewaj się ok 30-40 funtów ubezpieczenia miesięcznie
ja za skuter bule 25 , przy polskim prawku.
:slight_smile:

a tak z innej beczki gdzie dokładnie mieszkasz ?

bo ja Hull

Ja w devon dokladnie Exeter i fajne sa tu drogi dosyc na sm… Tyle ze to ubezpieczenie… W sumie mam 22 lata to juz mogę zdac na A. Ponoc nie jest jakos trudno na przysLosc pewnie się przyda do większych pojemnosci, natomiast na razie zapewne starczy mi zdrowa 125 tka w 2 t lecz szukam właśnie ludzi ktorzy posiadaja te sprzety czytalem temat u husce na 15 stron ale nie wiem jak się to ma do aprili sx ktora jest na rotaxie. Dodam jeszcze ze chce na to przeznaczyc max 2k :slight_smile:

Bierz Apke SX zarąbiste są… no i jak do mnie + SX jest to że ma silnik rotaxa… Może nie wszyscy się ze mną zgodzą ale do mnie to jest duży +

A powiedzcie mi jak z trwaloscia i eksploatacja rotaxa przejade te 10 k km na jednym tloku ? Jak to się ma do huski ? I jak z osiagami z blokadami bo tak ok 150 km/h by mnie satysfakcjonkwalo mam zamiar kupić trochę zmodzona, lecz chce dosc mało awaryjny sprzet nie mowie ze ma to byc dt 125 ale aby byl w miare akceptowalny :mrgreen:

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=150718043656&cmd=VIDESC&index=2&nav=SEARCH&nid=02958035856

Cos w tym stylu

przelatasz śmiało więcej jak 10k na jednym tłoku oczywiscie dbajac o to bo jak będziesz ganiał na redline cały czas to może nawet 10k nie wytrzymać :slight_smile:

Ty masz 22 lata to moze będzie trochę mniej bo ziomek miał 18

Nie wiem jak prawko w Uk ale mówią że dużo łatwiej niż w PL z tym że cena jedak mnie nie przekonuje i zdecydowałem się zrobić w PL ,
U nas prawko 1200PLN na moto a w UK chyba 500 funtów prawie

samo CBT łacznie z otrzymaniem plastiku to juz 120 funtów ;/

Powyzej 100 mp/h zabieraja prawko heh wiec 125 bez strachu :stuck_out_tongue:
Tak jak w linku dosc fajna maszyna

JohnnyGSm napisał:

Powyzej 100 mp/h



o to nawet nie wiedziałem wiem tylko ze na ang prawku można mieć maxymalnie 12 punktów a nie 24 jak w PL ,:)

Ogolnie moto chcialem uzywac raczej na asfalcie bo glownie takie tutaj sa drogi… łąki itp sa zagrodzone i to teren prywatny wiec raczej bardziej widzi mi się sm apka mi się bardzo podoba moze uda się upolowac cos kolo 2009