Słabe światło przód Derbii Terra 125

Na AC wyszło 0.012 do 0.014 ile to amper?

jeżeli mierzysz ampery i wyszlo ci 0,014 to znaczy że masz czegoś 0,014. Reszta to kwestia skali. Ale na żarówce powinno ci wyjść miedzy 2A a 3.5A
Wiec coś robisz źle

Możesz napisać jak to zrobić?

https://www.youtube.com/watch?v=xQUW3pzTg5Y

Witam w żarówce są trzy piny i trzy kable jak to wszystko podłączyć?

rozumieć co sie robi.
masz 3 kable bo masz wspólna mase i kabel do mijani i kabel do drogowych. zielony to najcześciej masa z biały(czasem rózowy)i niebieski to długie i krótkie

Jeden kabel niebieski drugi obok jest żółto zielony i trzeci na górze biało żółty, jak to teraz połączyć aby dało się wpiąć miernik i zmierzyć te ampery? Z elektryki, elektroniki jestem totalna noga…

ssd

https://obrazki.elektroda.pl/3063582800_1293992560.jpg

Ok i jak to połączyć aby wpiąć miernik i zmierzyć te ampery?

wybacz. ja sie poddaje. dostałes wszystko. poproś kogos kto umie to zmierzyć

Witam zrobiłem tak jak na wcześniejszym filmiku który podesłałeś, sondy od miernika wpiąłem w kabel od krótkich i pomiar nadal 0.009…

amperomierz wpinasz szeregowo miedzy żarówke a przewód a ty zapewne wpinasz równolegle - tzn przykładasz do styków żarówki.
Masz to na filmie pokazane.

Od kostki w którą wpina się żarówkę wyprowadziłem trzy przewody masowy, od mijania, od długich, podloczylem te przewody do odpowiednich pinów przy żarówce, od drogowych przewód został przecięty aby podłączyć sondy od miernika i taki wychodzi pomiar 0.009 A

no wiec płynie tam prąd 0.009A i twoja żarówka nie świeci bo nie ma prawa sie nawet żarzyć przy takim natężeniu.
CHyba że jednak coś mierzysz nie tak.

Sprawdzałem jeszcze raz na kostce ale napięcie i zauważyłem że na wolnych obrotach 1500 tyś jest 13.50 natomiast przy dodawaniu gazu spada do 12.60 - 12.80…

Witam ma ustawić miernik do pomiaru na AC czy DC?

Witam pytałem na innym forum, padło stwierdzenie że prąd to na DC mam zmierzyć a nie AC

bardzo możliwe bo to jednak 125 i ma alternator. ja juz sam sobie namieszałem bo to prosty temat a ty coś pod górke robisz.
w 50cm masz na lampie najcześciej zmienny ale w 125cm już możesz mieć stały na lampie.
Jeżeli możesz zapalić światła jak nie pracuje silnik to znaczy że to jest zasilane z akumulatora i prąd jest stały
Jeżeli żeby zapalić światła musi sie kręcić silnik - to jest to prąd zmienny bezpośrednio z cewki oświetleniowej.
Zakładając że poprzednio zmierzyłeś dobrze tylko miałes miernik ustawiony na złe wartości to napięcie ci waha w przedziale 12.8-13.6V a Ampery to nie 0,328A tylko 3,28A i to też jest poprawnie.
Wtedy by było że masz 12.8Vx3,28A=42W
No to jak masz 42W na lampie przy żarówce 55W (H4) to marnie ale jeżeli masz tak na żarówce HS1 (35W) to powinna świecić jak słońce.

Witam, ok mam stały, czyli mierzę na DC i wychodzi mi na światłach mijania przy obrotach jałowych 1400 obr/min 2.53 A ale gdy dodam gazu od 2 tyś do 8 tyś obr/min spada na 2.45 A czy to normalne taki spadek?

0.1A to żaden spadek. Natomiast sama ta wartość - 2.5A to mało. Bo nawet przy 14.4V to daje tylko 36W. No to tak na żarówke HS1 jest co ma 35/35W.
Reszta to sprawa stanu odbłyśnika, klosza