Słabe osiągi i gorąca przekładnia

Mam problem ze swoim kingwayem. Otóż po około 3000km skuter przestał prawie jechać miał max obroty, a jechał z wielkim oporem 20km/h po czym strzelił pasek. Kupiłem nowy pasek za 80zł i dale było to samo ale zaczęła się grzać przekładnia i po ok. 10km znów strzelił pasek. Sprawdziłem sprzęgło, obydwa talerze, wario, rolki to co wszystko możliwe. Po przemyścleniu zamówiłem nowy cylinder 80ccm założyłem i jest niewiele lepiej. Po złożeniu ledwo odpalił tak więc ściągłem filtr powietrza. Teraz jedzie 40km/h tylko że ma lepszego kopa. W skuterze jest zrobione: Wariotor Naraku, rolki 5,3g, Cylek 80, sportowy moduł, i dysza która była w zestawie z cylindrem. Skuter przedtem jechał 72km/h (mierzone z TZR i SR).Proszę o pomoc bo chcę się go pozbyć.

a nie pomyślałeś że łożyska w przekładni mogą być przytarte i ma mało mocy bo ciężko chodzi i jak ciężko chodzi to pasek się ślizga i jest nadmiećrnie obciążony i strzela.

a zobacz co się tam dzieje z Sprężyną centralną… czy ona czasami nie pękła Jak jest ok to tylko i wyłącznie łożyska…

Ale łożyska na wale? czy na wałku tam gdzie sprzęgło?? Sprężyna cała.

michalo125 napisał:

na wałku tam gdzie sprzęgło


jakby było na wale to by się pewnie zatrał lub przytarł, osiągi też by były słabsze ale paski by nie strzelały.

hmm… złap ten wałek co jest na nim sprzęgło i cała reszta i ruszaj nim w lewo,prawo, w górę i w dół jeśli ma luzy to na pewno to łożysko
z złap za wałek na którym jest wario itd. i też nim poruszaj by sprawdźić jak łożyska na wale :wink:

No na sprzegle jest spory luz

ale tam w całej przekładni jest jeszcze jedno łożysko w karterze, to tego właśnie nie sprawdźi.

i ono będzie na 90% do wymiany :roll:

Ale nie trzeba wyciągać przełożeń żeby wymienić te łożyskaż

raczej tak :stuck_out_tongue:

michalo125 napisał:

Ale nie trzeba wyciągać przełożeń żeby wymienić te łożyskaż



a jak inaczej chcesz wymienić łożyskaż?

michalo125 napisał:

Po złożeniu ledwo odpalił tak więc ściągłem filtr powietrza. Teraz jedzie 40km/h tylko że ma lepszego kopa.



tylko tak nie jeździj i kup stożek

No właśnie muszę kupić stożek i zorientować się co z tymi łożyskami

Ruszałeś wałem ? są luzy ?

Jeszcze nie, nie miałem czasu, ale wszystko sprawdźę

[ Dodano: 22-02-2010, 16:26 ]
Sprawdziłem ten wałek od sprzęgła i ma lekki luzik ale minimalny, ale Wał strasznie ciężko chodzi niby musi zakręcić tłokiem, ale dopiero zakręcił jak założyłem nasadkę i też z dużym oporem. Już teraz sam nie wiem czy mam wymieniać czy nie bo nie chcę się pchać w koszta.

oporów nie powinno być jakiś kosmicznych … ale ja obstawiam że masz WSZYSTKIE łożyska do wymiany …

michalo125 napisał:

dopiero zakręcił jak założyłem nasadkę i też z dużym oporem.



wal powinieneś dac rade obrócić trzema palcami łapiąc za przeciw talerz ,

michalo125 napisał:

Już teraz sam nie wiem czy mam wymieniać czy nie bo nie chcę się pchać w koszta.



To jeździj nadal 40km/h jeszcze bez filtra niech się zatrze i się na rower przeżuć.

michalo125 napisał:

Sprawdziłem ten wałek od sprzęgła i ma lekki luzik ale minimalny


na tym łożysku może być i mały luz ale tam w środku to nie wiadomo co się z nim stało,
a więc rozkręcaj i wymieniaj wszystkie, jak nie będziesz kupował np. na mielochu to tak drogo nie wyjdzie.

Ten wałek od sprzęgła zawsze będzie się trochę ruszał, ja mam nowe łożyska tam i też się rusza.
Jak wal Ci tak ciężko chodzi to zapewne to jest właśnie przyczyna, łożyska albo cylinder już taki zjechany że tłok ledwo tam chodzi xd

Mafioz napisał:

Ten wałek od sprzęgła zawsze będzie się trochę ruszał, ja mam nowe łożyska tam i też się rusza.


Ja mam w skuterze 11tys przebiegu albo nawet 12 i nawet trochę się nie rusza... a łożyska seryjne ;-) a koledze w hrr. bo przejechaniu 9tys się rozleciało łożysko :-P