Skuter sie dusi na całym gazie

Witam
Ktoś mnie poprosił żebym założył tu temat.
Cytuję
“Mam taki problem, że jak się rozpedzam i dam gaz na ful to się dławi, dusi i jak odejmę troszkę to zaczyna ciągnąć, co to może być? Jest on odblokowany i pedzi 75 km/h, ale musi się rozpędzać powoli tak na 3/4 gazu aż na koniec daje na ful i wówczas jedzie. Jak rozgrzany to to samo się dzieje. Jeszcze jest problem przy odpalaniu jak się tak przejadę, szybko się nagrzeje, to wówczas gorzej pali muszę poczekać i wówczas odpala.”
Chodzi o skuter Piaggio ZIP 50 4T

Bardzo Dziękuję za okazaną pomoc.

z tym duszeniem to może być za duża dusza ze na 3/4 gazu jedzie normalnie a potem na full się zalewa albo za mała dysza i dostaje za mało paliwa :wink: niech przestawi na przepustnicy na samą gore albo na sam dół i zobaczy jak będzie lepiej.

Po co się meczyć z dyszami …

POD STA WY !!!
Czyszczenie filtra pow. , czyszczenie gaźnika a jak dalej nie pomoże to regulacja gaźnika (mieszanka paliwo-powietrze).

tak nagle i się to zrobiło? ja tak miałem jak gaźnik się zasyfił, starannie go wyczyściłem i było super, proponuję ci zrób to samo i przy okazji tak jak pisze RudY wyczyść filtr powietrza :roll:

Cytuję:
"Filtr powietrza czysty, gaźnik czysty na 100%, regulowałam go w pełnym zakresię od pół obrotu do 3 i wciąż to samo.
Jaki powinien być prawidłowy luz zaworów? Ja mam z tego co pamiętam ustawiony na 0,06 ssacy, a wydech 0,08.

A może ma tak być:
-ssący 0,05
-wydechowy 0,05?

0,05 jest w chińskich skuterach. trzebaby sprawdźić w serwizówce Piaggio.

Cytuję:
“W oddziale we Wrocławiu (Dział Techniczny ul. Krzycka 90 G 53-020 Wrocław telefon: 71 781 81 74) mówili mi, że ma być na 0,1 i 0,15mm, co wy na to?”

[ Dodano: 01-09-2011, 17:49 ]
Jak mają być ustawione te zawory?