Skuter Router City Line 50 odpala przy wciśnięciu hamulca

Jak w temacie skuter odpala przy wciśnięciu hamulca. Dziwne że bez różnicy jakiego przedni i tylny. Podczas jazdy też wyrzuca rozrusznik jak hamuję. Pomocy!!!

moim zdaniem gdzieś stykają się kable ze światłem stop. szukaj a znajdziesz

Rozumiem, że jeżeli wciskasz hamulec to z automatu odpala skuter? Sprawdź dokładnie izolację wszystkich kabli rozrusznika/świateł stopu :)

Sprawdź włącznik rozrusznika

Brawa dla Grześka. :D

Objaw typowy dla zablokowanego (wciśniętego/zwartego) przycisku startera rozrusznika. Naprawa (raczej korekta nadlewów plastików włącznika) polega na wykręceniu kilku wkrętów i dobraniu się do włącznika od środka zabudowy (mocowanie przycisku na takie dwa plastikowe zaczepy np. w moim RMC). Słowem, należy zdemontować ten przycisk i poprawić działanie tego ustrojstwa małym pilniczkiem lub nawet wyskrobać ostrym nożykiem te nieobrobione właściwie nadlewy zbędnego plastiku. Dla zasady nawet, to tak samo można postąpić z przyciskiem od sygnału dźwiękowego. Opis podaję na podstawie działań podejmowanych w Routerze Metro City. Starsze rocznikami Routery Bassa miały to jednak solidniej rozwiązane (przełączniki zintegrowane w odlewach z aluminium). Ale jest niemal jasne, że Router City Line ma jedną z tych dwóch powyższych opcji.
Albo jeszcze zabudowa po solidności, albo już po taniości. ;D
Naprawa to jednak banał jest. Parę minutek czasu wolnego. Pozdrawiam. ;-)