Skuter przerywa i nie ma mocy

Witam. Nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na moje pytanie.
Otóż problem jest taki. Po odebraniu skutera (peugeot speedfight 2 50ccm) od mechanika. Dowiedziałem sie ze zatarlem tłok, wiec go wymienił razem z cylindrem i głowicą (widziałem części stare). Skuter teraz totalnie nie ma mocy. Na stopkach potrafi po dodaniu gazu szarpać i zdychać na zimnym silniku. Na ciepłym juz jest troszke lepiej bo wchodzi na obroty ale dalej przerywa. Gdy próbuję nim pojechać to ma strasznego zamula na starcie oraz przerywa na połowie gazu. Na manetce odkręconej do oporu zachowuje sie jak by byla odkrecona na 30%, po przejechaniu okolo 500metrow nawet mniej potrafi zwolnic z jego max teraz 30km/h do nawet 10km/h… I potrafi sie tak zdławić ze musze puścić gaz i sie zatrzymac na chwile bo by zgasł. Szarpanie jak na moje ucho to jest jak by spowodowane układem zapłonowym. Mechanik w warsztacie wyjął mi rurkę od oleju i wstawił zaślepkę przeczyścił gaźnik. Co Najważniejsze jest, ze przed zatarciem go do konca i dojechaniem do mechanika. Nie bylo żadnych problemów. Jechał na ostatkach sil bez żadnego jękniecia. Mechanik stwierdzil po oddaniu mi kluczykow. Ze jest to cos zwiazane z wariatorem i on nie daje mi gwarancji na cylinder tlok i glowice.

Bardzo błagam was wszystkich o pomoc. Konczy mi sie przeglad a jest to moj jedyny pojazd do pracy.

pan mechanik rzeźnik załozył ci gówniany cylinder lub założył go źle. DO tego nie wyregulował gaźnika.
A teraz wymyśla jakies cuda

Co znaczy że “wyjął rurke od oleju” - tzn że teraz już silnik nie jest smarowany dozownikiem tylko musisz ręcznie robić mieszanke paliwa z olejem?

Tak. Powiedzial ze tak mam robic teraz 120ml na 5 litrow a pozniej 100ml na 5litrow. Bo przyczyną byly jakies pecherzyki powietrza w rurce. No ale juz sie tego nie bede czepial bo moglem zaplacic wiecej ale zeby mi to zrobil… Ale moze i dobrze bo praca zpartaczona.

Mowisz pan ze dobrze by bylo jak bym rozebral u jakiegos innnego mechanika cylinder i zobaczyl czy dobrze tlok wlozyl? W dobra strone? Chociaz jak jest nowy to przez swiece na tloku strzalke bede mogl jeszcze zobaczyc.

a ten zestaw cylindrowy nowy to ci jaki założył? taki za 90zł allegro?

Nowy. Niby 239zl zapłacił za niego. Tak więc podejrzewam ze nie jakieś barachlo.

oj mysle że bardzo barachło. Zmierz kompresje - poprawnie, manometrem.