skuter piaggio vespa z 1994 r.eksploatacja....

Witam mam pytania odnośnie piaggio vespa zip z 1994 r 49 ccm przebieg 23 tysiące:
1.jaki olej mu podawać?
czy może być motobil extra 2t semisyntetyczny bo taki zapodałem i paliwo 95 ?,dodam,że mam uszkodzony dozownik i musze podawać proporcję tak gdzieś na 4 litry połowe z połowy szklanki....
2. bo skuter wydaje,się,że chodzi genialnie wszystko silnik itd.jedyne co to,że koło się lekko kręci, widać,że zadbany jest w miare jestem 2 właścicielem,1 był niemiec mam papiery.
3.prędkośc osiąga narazie 50 km,gdzie są blokady......?
4.jaki ma zbiornik na paliwo w litrach?
5.jak pompować koła,żeby było dobrze?
6.co może się popsuć w nim?czyli czego moge się spodziewać? czyli co najlepiej mieć przy sobie w razie czego jaką część,czy co? jakie narzędzia do niego wogóle?
7.musze sprawdzić stan świecy,gdyż na początku niewiedziałem to wlałem za dużo oleju i mi zacinał/zwalniał i musiałem wylać olej i wlać dużo mniej.............teraz już chodzi dobrze odpala od razu od kopki,rozrusznika czy musze coś zrobić ?czyli czy coś przeczyścić w razie czego,jeśli olej coś mógł pozostawić bo wcześniej wlałem go z 500 ml na raz albo więcej i tak jezdziłem i niewiedziałem,że ten dozownik niedziała?......
8..czy już lepiej coś zakupić do wymiany........?np. gażnik,wariator,czy co?
9.co może się popsuć w czasie jazdy,żebym niemógł odpalić skutera,jechać......?
10czy są jakieś przyrządy,które określają stan częsci cylindra itd....?
11.jaką świece do niego kupić najlepiej?cena niegra roli.......
12. i chyba najważniejsze jest tam taki kranik po prawej stronie pod ramą,czy lepiej,żeby pamiętał o tym,żeby go zamykać jak zgasze skuter bądz jak mam odpalić,że mam go otworzyć....?