Skuter nie odpala gdy zimny i przy dodaniu gazu dusi się

Witam . Mam od kilku dni ze swoim skuterem otóż jak postoi dłużej to chwilę pokręci przy zapalaniu i akumulator zdycha , a kopniaka nie mam , bo jest przerobiony na 125 i jest tylko starter i wtedy muszę go w domu przynajmniej tą godzinę podładować i potem już odpala i jak postoi dłuższą chwilę to też normalnie odpala ale wystarczy kilka godzin postoju i już akumulator trzeba ładować bo pokręci chwilę i padnie i drugi problem jest taki , że jedzie mi on może 50 km/h max , bo jak chcę dodać więcej gazu to po prostu się zaczyna dusić i zwalnia drastycznie i co może być przyczyną ? Bo słyszałem od znajomego , że trzeba gaźnik wyjąć i przeczyścić benzyną ekstraktową . Proszę o pomoc

nikt nie wie co masz, jak masz co przerobiłeś i jak przerobiłeś. Wiec sie za duzo pomocy nie spodziewaj

Skuter to baotian bt49qt-12 lecz kupiłem go już przerobionego więc sam mało o nim wiem

Akumulator to sobie zapewne musisz wymienić. A reszta… musisz go odstawić do kogoś kto ogarnia i on sprawdzić jak został przerobiony, w jakim zakresie (czy gaźnik, czy tylko dysze, czy nic…itd) i na na tej podstawie podziała dalej

Jak Ja bym przerabiał to by hulał ,siema Wombat