Skuter Magnus Rally 4T

Witam. Kupiłem za grosze skuter Magnus Rally 4T z silnikiem benzhou yy50qt-26. Generalnie skuterek na chodzie, słabo wchodzi na obroty i do 40km/h się rozpędza. Będę ogarniał silnik ale póki co szukam plastików do niego. Przeszukałem internet i ciężko coś znaleźć. Może ktoś podpowie z jakiego innego skutera mogą pasować ??? Bo te co mam są w bardzo średnim stanie…

I jeszcze temat silnika. Dużo jest części to takiego samego ale z koncówką qt-10. Czym one się różnią i czy części będą pasować ?

qt10 i qt26 to oznaczenia modelu skutera a nie silnika. Sinik to 139QMB.
Z plastikami bedziesz miał ogromny problem… tzn. na rame możesz założyc plastiki od innego chińczyka - tylko że wszystkie.
Natomiast powymieniać tylko czasze czy coś to problem bo ta wersja plastików to rzadkość u nas wiec nawet w używkach bedzie cięzko

Czasza to przód mówisz ? A na boki powinny pasować z innego skutera ? A jeśli jeszcze ktoś by podał z jakiego najbardziej popularnego skutera będą pasować plastiki na ramę byłbym wdzięczny.

zapewne z każdego - w uproszczeniu.
Chińskie skutery mają tzw dużą rame na koła 12 cali i małą rame na koła 10 cali.
Do tego różni je z tyłu mocowanie na 1 lub dwa amortyzatory lub mocowanie silnika na górne lub dolne.
Ale tak generalnie to ramy pod spodem są identyczne razem z punktami mocowań plastików. Musisz sobie sam porównac patrząc na swój i na ramy (na olx czy allegro) innych.
Ale czasem sie trafia wynalazek nie podobny do niczego na egzotycznej ramie i wtedy kibel. Bez szans na cokolwiek.

O to super. Myślę że napewno coś dobiorę , a z przodu jakoś pokleje i przemaluje czasze :slight_smile: dzięki za info , jak będę miał pytania to będę pisał

No i witam ponownie. Mam kilka pytań i proszę o poradę. Ale nie wiem jak zdjęcia tutaj dodać … Bo bez zdjęć będzie ciężko cokolwiek wyjaśnić :slight_smile:

postimages.org pomaga. tam pchasz zdjęcia a tu dajesz linki

Ok. Więc tak skuterek silnik 139qmb, generalnie odpala jeździ ale nie wchodzi na obroty, max 40km/h leci i nie za bardzo da się wyregulować gaźnik, po odpaleniu obroty rosną i tak pozostają. Ostatnio co zrobiłeś : wyczyściłem filtr powietrza, rozebrany i wyczyszczony gaźnik , wymieniony filtr paliwa. Zaraz dodam zdjęcia bo są wężyki i przewody które nie wiem co z nimi zrobić , niektóre były zaślepione , inne wiszą luzem. Moim zdaniem każdy z nich ma mieć swoje miejsce którego nie mogę namierzyć… Proszę o pomoc bo może w nich jest przyczyna. Dodam że za silnik narazie się nie biorę. Sprężanie w okolicach 6.2 bar

https://i.postimg.cc/zGtRxPTn/IMG-20230624-165224.jpg

I jeszcze takie coś, też było zaślepione i nie wiem co z tym zrobić i gdzie umiejscowić.

Nadmiernie iż zakupilem taki skuter i te zaślepki już były , tak to było pomontowane ale skuter jeździ. Tylko że tak mulowato , nie wchodzi na obroty i Max prędkość 40km. No i prubuje to wszystko poskładac do kupy :wink:

https://postimg.cc/gallery/qqNtsJh

To jest chyba? jakaś odma. Tak jak widać było pozaślepiane. Nie wiem co to za puszka i do czego służy. To się wymienia czy jak? Po podłączeniu tego zaślepienia z tą puszką jakby ciut lepiej ale dymi z tej puszki i smrud jakby spalenizny i palonego paska … Jak to ma być prawidłowo podłączone ?

https://postimg.cc/D8VQY439

Druga sprawa . Takie coś . Przy przegazówce leci z tego dymek i jakby pryska paliwo takie gorące. Też nie wiem co z tym zrobić i gdzie to ma być … ??

Sorry miesza coś bo pisze na telefonie. Ale trzy odnośniki dodałem i te trzy rzeczy/przewody nie wiem co z tym zrobić. Może od tego właśnie skuterek tak lipnie jeździ. Proszę o pomoc i wytłumaczenie czemu to tak pozaślepiane , jak prawidłowo to umiejscowić i polączyc . Dziękuję z góry

Jest ktoś w stanie pomóc ? :frowning:

Wombat jesteś w stanie pomóc ??? :frowning:

ściągnij sobie dowolny schemat składania 139QMB i wszystko zobaczysz. Generalnie masz tak podrutowany ten silnik i osprzet że żal patrzeć

No wiem :frowning: dlatego za grosze kupiony. Szukam szukam i nie mogę znaleźć manuala budowy gaźnika do tego silnika … Może ktoś jakiś działający link podesłać ?