Skuter chłodzony powietrzem - ile przejedzie?

prędzej zagrzejesz chłodzonego cieczą niż powietrzaka z obiegiem wymuszonym > wszystkie kosiarki, małe generatory, kosy,piły spalinowe a tym bardziej jednoślady

Nie ulega wątpliwości że chłodzenie płynem jest o wiele sprawniejsze.Jednocześnie bez przesdy z tym przegrzewaniem skuterów 2t chłodzonych powietrzem.Podczas upałów rzędu 30 stopni faktycznie trzeba uważać w czasie długich podróży,ale wystarczy stanąć raz na jakiś czas i dać silnikowi trochę ochłonąć.

barteklodz napisał:

prędzej zagrzejesz chłodzonego cieczą niż powietrzaka z obiegiem wymuszonym > wszystkie kosiarki, małe generatory, kosy,piły spalinowe a tym bardziej jednoślady

dokładnie , zgadzam się w 100% ;)

Dziadek100 napisał:

Podczas upałów rzędu 30 stopni faktycznie trzeba uważać w czasie długich podróży,ale wystarczy stanąć raz na jakiś czas i dać silnikowi trochę ochłonąć.

upały pod 50st nie zaszkodzą prędzej ochłonąć będzie musiał kierownik z wyczerpania

Sam mam skuter chłodzony powietrzem i nigdy nie przegrzałem silnika.Czegoś panowie nie rozumiem,na siłę chcecie udowodnić że chłodzenie powietrzem jest lepsze ?.Podam taki prosty przykład - podgrzewając palnikiem pręt do temparatury powiedzmy 100 stopni - teraz pytanie w jaki sposób schłodzimy go szybciej,dmuchając na niego czy wkładając go do wody ? - nie mam więcej pytań ;).

Panowie ja swoja inca street 2t potrafie w upały latać po80km bez postoju i nic jej nie jest udokumentowany obecnie przebieg to 36720 km

Dziadek100 napisał:

Sam mam skuter chłodzony powietrzem i nigdy nie przegrzałem silnika.Czegoś panowie nie rozumiem,na siłę chcecie udowodnić że chłodzenie powietrzem jest lepsze ?.Podam taki prosty przykład - podgrzewając palnikiem pręt do temparatury powiedzmy 100 stopni - teraz pytanie w jaki sposób schłodzimy go szybciej,dmuchając na niego czy wkładając go do wody ? - nie mam więcej pytań ;).

tu jest mowa o silniku a nie o pręcie, wiadomo że ciecz szybciej odbiera ciepło tylko nie o to tu chodzi, przelicz sobie powierzchnię cylindra użebrowanego a chłodzonego cieczą to będziesz wiedział dlaczego kosiarka czy skuter pracuje w największe upały ;)

Dokładnie. Przecierz chłodzenie cieczą nie polega na tym że wylewasz wode na silnik jak mówiłeś o tym pręcie, tylko powietrze jest chłodniejsze bo oziębia się przepływając przez chłodnicę.

monek100 napisał:

Dokładnie. Przecierz chłodzenie cieczą nie polega na tym że wylewasz wode na silnik jak mówiłeś o tym pręcie, tylko powietrze jest chłodniejsze bo oziębia się przepływając przez chłodnicę.

x2

Mozna zainwestowac w chwytak powietrza jeżeli się obawiasz, sportowy wiatraczek aczkowliek nie wiem czy to coś pomoże, i proponuje wyjąć silnik zdjąć Plastiki osłaniające cylinder, wyczyścić, skręcić i nie obawiać się o temperaturee, będzie okey:)

monek100 napisał:

Dokładnie. Przecierz chłodzenie cieczą nie polega na tym że wylewasz wode na silnik jak mówiłeś o tym pręcie, tylko powietrze jest chłodniejsze bo oziębia się przepływając przez chłodnicę.

czy ty wiesz co mówisz ?? silnik chłodzony cieczą jest zupełnie inny niż powietrzak, AC ma użebrowany cylinder , a LC ma w cylindrze kanały w których znajduje się płyn chłodniczy, który chłodzi się w chłodnicy , a obieg płynu realizowany jest za pomocą pompy( w skuterach jest ona na wale zamiast wiatraka ), całość jest kontrolowana przez termostat ;)

Dla nieświadomych :) - cylinder ze skutera chłodzonego powietrzem : http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-cylinder-70cm-malossi-sport-minarelli-10mm-p-427-1.html?cPath=10428_25380_25391&sessID=69faa94ad81ab9ff5fad07fa1508ca28

i cieczą : http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-cylinderkit-airsal-88cc-xtreme-45mm-minarelli-p-8219-1.html?cPath=16301_17381_17384&sessID=69faa94ad81ab9ff5fad07fa1508ca28

Dobre markowe skutery i motorowery, mają tak użebrowane cylindry, że ich chłodzenie powietrzem jest na tyle efektywne, że nie ma mowy o przegrzaniu się silnika - przy normalnej jeździe. W skrajnych przypadkach, jak byś maksymalnie obciążał maszynę jadąc non stop pod strome wzniesienia z manetką odkręconą na maksa to wiadomo, maszyna zagrzeje się - ale to są skrajne przypadki. W takim przypadku zdrowy rozsądek podpowie ci jak masz traktować swoją maszynę.

Prędzej Cię dupa zacznie tak boleć że nie dasz rady jechać dalej niż przegrzejesz silnik 4T. Oczywiście mowa tu o zwykłej jeździe a nie paleniu gumy i trzymaniu manetki non stop na max.

Ale nie ogarniam jak 4t ma sie bardziej grzac..

DooOminO - nikt tego przecież nie twierdzi :-)

Lukario tak twierdzi

DooOminO napisał:

Lukario tak twierdzi

I co, przez to wywołasz kolejną kłótnię?

Lukario zapewne zbyt pochopnie wyraził swoją opinię :-) Tak jak wielu na tym forum, coś gdzieś przeczytał, coś od kogoś usłyszał i palnął takie głupstwo. Jak się już coś pisze, to należało by się upewnić czy aby zgodnie z prawdą :-)
Semir - weź na wstrzymanie, nie czepiaj się chłopaka. Ty zawsze jesteś taki święty i idealny? Forum ma służyć wszystkim, każdy ma prawo formułować swoje zdanie na poruszane tematy.

A ja tam myślę, że najmniej grzeje się silnik elektryczny.

Semir napisał:

DooOminO napisał:
Lukario tak twierdzi

I co, przez to wywołasz kolejną kłótnię?

cymbale Ty gadaj gdzie mieszkasz ew ty wpadnij do mnie to porazmawiamy a nie na forum sie zalisz.

@ benekpe tzn on tak nie twierdzi ale na stronie ktora podal tak pisze