Skuter 2T-wszystko o nim

Witam.
Dziś odbieram z salonu mój pierwszy skuter 2T,dlatego chciałbym otrzymać parę wskazówek od Was,dotyczących takich kwestii jak:
-docieranie (jak poprawnie docierać skuter 2T?)
-jaki olej lać do dozownika (z takich lepszych)
-jaki płyn do chłodnicy (taki jak do puszek?)
-jak prawidłowo użytkować 2T(na co zwrócić uwagę)

Dodam,że skuter to Kymco B&W Sport.


1.docieraj z różnymi obrotami od 3tyś do 8tyś nie przegrzej go czyli max 10km i postój 20min
2.Olej najlepiej Castrol Power1 2T 10W40
3.Płyn do chłodnicy to wystarczy Prestone za 15-20zł 1L
3.Używaj jego mocy z odpowiedzialnośćią
Dlaczego nie wziołeś Runnera jest o niebo lepsza od Kymkacza

i 2x droższy, porównaj ceny nowych.

ale cactus miał okazje runner z 2011r 8000zł a B&W 7500zł więc 500zł to nie dużo przy takiej jakości

Pojechałem z myślą żeby wziąć Runnera,ale gdy na niego wsiadłem w salonie to nie czułem się zbyt komfortowo.Jestem wysoki i było dla mnie mało miejsca na tym skuterze,do tego nogi można ułożyć tylko w jednej pozycji.Dlatego porównując do Bet Win jest duża różnica.Poza tym oszczędziłem 900zł,bo za Kymco zapłaciłem 7100zł trochę się targując...
Gdy wsiadłem na B&W poczułem różnicę w porównaniu z moim byłym skuterem Kingway`em Mosquito.
Mam do pracy 14 km,chyba nic się nie stanie jak pokonam ten dystans jednym ciągiem bez przerw?
Jeszcze jedno pytanko-tak patrze na te oleje 2T i są mineralne,syntetyczne i półsyntetyczne...
Czym się różnią i jakie najlepiej stosować?

Jeszcze ciekawostka-wyprzedają Gilery,bo zastępują je nowymi modelami,które będą produkowane w Chinach...

Co do oleju to może niekoniecznie syntetyczny. Myślę, że wystarczyłby półsntetyk. W końcu masz chłodzenie cieczą. Ale syntetyczny nie powienien poszkodzić. Możesz używać Mobila, Castrola, Shell-a... Najważniejsze są parametry, a nie marka. Unikaj tylko Statoilowskiego i Mixolu.

Ja myślę ostatnio o Mobil Racing, bo do Valvoline musiałbym przeregulować dozownik, a u mnie chyba się nie da.

Życzę powodzenia w eksploatacji nowego skutera i bezawaryjnej jazdy nim.

Rano dzwoniłem do salonu zapytać o tej olej.
Importer zaleca olej syntetyczny dowolnej marki.
Dzięki Kisiu.