Skuter 2t. nie odpala nie świeca się kierunki tło hamulca

Witam . Mam taki problem . Skuter nie odpala i brak iskry to jedno po za tym niby akumulator jest sprawny ale jak taka sytuacja że nawet jak sprawdzę czy idzie napięcie na stacyjkę to czasem jest napięcie a czasem nie ma . Alarm też tam jest i nie daje znaku i nie działa jak się pilotem go próbuje ruszyć. Ostatnio jak mierzyłem to było napięcie na alarm i niby jest napięcie ale nic nie działa. I czasem też nie ma napięcia . Czasem pokazuje przy stacyjce , 0 a czasem jest 12. Sprawdzałem kable i nigdzie nie ma chyba zwarcia. Może trzeba wymienić manetki albo alarm albo może wszystko jest popalone i nie działa.

Jest coś takiego albo niby jest napiecie 12 v ale jak np włączę kierunki albo światło stop to znika napiecie i brak napięcia ale jakimś fartem się pojawia po. 5 minutach i znowu to samo z znika i pojawia się, ale to napięcie jest takie słabe że nawet żarówki od kierunków nie chce zapalić .

ale mamy coś zgadnąc?

No. Obstawiam akumulator. Słaby Aku i dlatego jest takie słabe napięcie,

ale pisałeś że jest sprawny a teraz piszesz że obstawiasz słaby akumulator.
Może weź w ręke miernik i posprawdzaj co trzeba, sprawdź bezpiecznik, masy, odepnij alarm i zobacz czy bez niego stan napięć sie zmienia…itd

Ok. Akumulator jest dobry jednak , był problem z masą od Aku i jest przykręcona teraz lepiej do pokrywy z kopka. Ale dalej czasem coś nie styka i teraz to nie ma iskry . Myślę , że może to problem z masą jednak ale masa od akumulatora mam chyba już dobrze przykręcona. Gdzie mam jeszcze po sprawdzać masy bo chyba mam słabe masy bo np. na wydechu nie ma masy tzn. jest ale słaba masa może mam słabe masy i nie mam iskry gdzie są te masy i czy można na silikon uszczelniać pokrywę od kopki z karterem bo ostatnio uszczelniłem silikonem i po za tym został tam kawałek uszczelki też.

I podobnie jest z iskra była iskra a teraz nie ma i też wcześniej nie było iskry później była teraz nie ma iskry.