Skuter 125 cm - między 3000 - 4000 zł

Hehe no wiesz tyle ile jest ludzi tyle jest opini. SIlnik mocny bo prawie 16 KM ale znow moze palic do 5 litrów co juz nie jest fajne. Gosciu w rozmowie teleofnicznej mowil ze pali mu od 2,7 do 3 litrow w co nie chce mi sie wierzyć chyba ze jezdzil 50 - 60 km/h

prawie 16KM to ona miała w 1998. A potem 18 lat jeździła

Wombat rozumiem, napewno z tych 16 zostalo teraz 12 ale tak czy tak co sądzisz o kupowaniu skutera 2 t ?

PS: nie boje sie ze jest pełnoletni ze wzgledu na to ze czasami można trafic na lepszy skuter niż dojechany 5 - 6 latek :)

Z używkami jest tak: maszyna losująca jest pusta, następuje zwolnienie blokady...

no dlatego zeby ustrzelic chociaz 5 tke trzeba troche tego wszystkiego przewertować i posprawdzac :)

Szukałem szukałem, jezdziłem, sprawdzalem i trafiłem :)

Od poniedziałku jestem szczęśliwym posiadaczem Yamahy Majesty 125 z 2007 roku :)

Gratulacje! Pokażesz nabytek?

opisz co. stan.. itd

No wiec powiem tak ... :) Jeździłem i siadałem na kilku skuterach ale upatrzyłem sobie Majesty po prostu przypasowała mi pozycja, wygodna kanapa, itp.

Miałem upatrzone 3 sztuki ...

Pojechałem obejrzeć pierwsza, musiałem czekać na właściciela bo jeszcze nie dojechał ale drzwi do garażu otworzyła mi jego matka, od razu sprzęt mi się spodobał, był zadbany, zakurzony ale przykryty kocem, nie był bym sobą gdybym nie zrobił tego co zrobiłem, wyprowadziłem ja z garażu i odpalam, szczerze odpaliła od strzału ... pochodziła na ssaniu i się uspokoiła :) zgasiłem ja i oglądam ... ładna dobrze zachowana, kilka rys, wiadomo nie jest to nowy skuter. Po chwili otwiera się brama wjazdowa i wjeżdża właściciel ku mojemu zdziwieniu na Burgmanie ... :D ale 400. Wiec dla porównania miałem 2 można powiedzieć podobne skutery. Poopowiadał o maszynie. Co się później okazało właściciel przygotował do sezonu Yamahe jeździł nią do pracy itp ale że ma prawo jazdy kat A a jakiś znajomy sprowadził mu burgmana to przesiadł się na większy a Yamaha stała ... :) Przejechałem się, bardzo ładnie przyspieszała, piękna szyba która jest bogactwem jak sie pózniej okazało perfekcyjnie chronila przed wiatrem ... Wszystko działało, napęd idealnie zabierał, hamulce takie ze jak mocniej nacisnąłem na klamki to zeslizgnąłem sie z siedzenia hehe :D Jeździła prosto,przyspieszała i hamowała idealnie. Ale nie był bym soba gdybym odrazu ja wziął. Zarezerwowałem ja i pojechalem dalej.

Drugi punkt podróży - handlarz ktory ma tez swoj serwis, szczerze pojechalem tam sceptycznie nastawiony ale chcialem miec jako takie porownanie i chocby zeby sie przejechac ... Yamaszka wygladala tez bardzo dobrze, obejrzalem przymiezyłem sie. Wszystko ok, standardowa szyba, przeklrecam kluczyk a tu echo. Sprzedawca mowi aaaaa no tak nie ma akumulatora ... No to mowie posprawdzam jak nic i tu najlepsza czesc histori ... Mowie do goscia ... chcial bym sie przejechac a on ... wie Pan no ja moge sie Panu dac przejechac jak pan mi zagwarantuje ze ja wezmie ... nie bede tu pisał co sobie pomyslalem w głowie ... delikatnie mowie sobie debil ... mam kupic kota w worku. Gosc mowi, mozemy zrobic tak ... Moge Panu spuscic 300 - 400 zł i Pan go bierze takiego jakim jest albo cena zostaje bez zmian a ja za te 300 - 400 zł przygotuje panu go do sezonu, zrobie przeglad, wymienie olej itp. I jak Pan sie zdecyduje dostanie Pan fakture a ja bede go robil w tym czasie Pan go zarejestruje ... Mowie ok musze sie z tym przespac i pojechałem ... i nie bede juz nic pisał na temat tego kolesia ...

Trzeci punkt, Majesty ale 2000 rok i całe 8900 przebiegu :D :D :D ale mowie co mi tam moze chociaz tam mi sie uda przejechac. Zajezdzamy otwiera gosciu i na wstepie, bierz pan to gowno bo ja go juz nie chce ... ja szok :D a koles w sumie 170, 65 kg wagi to troche sie nie dziwie :D opowiedzial co nieco, mowi ze kupil go od dziadka, przejechal nim 40 km i juz go nie chce bo jest za duzy za mocny i mial juz jedna przygode. Jezdzil kiedys junakiem i jadac na rondzie zapomnial ze jedzie skuterem i mocno nacisnął sprzęgło :D wpadl w poslizg odruchowo złapał z prawa klamke, jeszcze odjechalo mu przednie kolo i polozyl sie bokiem ... lusterko obryhsowane, szyba caly lewy bok ... przy jego gabarytach nie mogl podniesc skutera z ziemi ... Jedyny plus to to ze opowiedzial o tym a nie pomalowal i udawal ze nic sie nie stalo. Ogledziny ... kazdy plastik w innym kolorze, prędkościomierz nie dziala, plastiki spasowane tak ze kazdy ma swoj swiat ... ale mowie przejade sie ... pojechalem i zaraz wrocilem. Moze przyspieszała ale ... przednie zawieszenie ... brak :D hamulce plywały, kierowica lekko w lewo, tył dobijał guzik swiatel, startera i inne tak wytarte ze przebiegu to on mial chyba nie 8900 a 89000 :D ... oddalęm maszyne i powiedziałem - zastanowie sie :)

Wracajac troche znarnowany dzwonie do goscia zeby przetrzymał mi tą pierwsza maszyne ktora sobie upatrzyłem i znow szok bo gosciu mowi ze ma wlasnie klijenta ktory jest zainteresowany ale powiedzial mu ze zarezerwowana i zeby przyjechac ja odebrac ... a tu godzina 16 a ja nie mam kasku :D Mowie no to pieknie... szybko szukam na necie. Znalazłem, kupilem i czympredzej do bankomatu i po moja kochana :D

Kurde a nie napisałem nic na jej temat :D

Wiec tak. Yamaha Majesty 125 - 2007

Przygotowana do sezonu, wymienione oleje - silnik, przekładnia, czynnik chłodzący, filtry, nowe opony michelin przód, tył, nowy akumulator na gwarancji :) Sprawdzony napęd pasek rolki itp ...

Aha no i przebieg - 15780 ... wiadomo wieżyc nie wierzyć jak to z używkami.

Wracałem nią ok 40 km do domu, jechało się pięknie, a to zasługa szyby która poprzedni właściciel zamontował :) Musiałem się trochę przyzwyczaić ale jest naprawdę dobrze :)

Wiadomo jak to na początku jeździ się non stop, nawet po musztardę do biedronki :D od momentu kupna zrobiłem już z 300 km :) spalanie ... szczerze nie wierzyłem ze to możliwe ale ok 3 litrów :)

Wczoraj wyjąłem schowek, silnik suchy, czysty, rama idealna, brak rdzy itp. Dziś wyjezdzam na pare dni nad morze ale jak wróce, będę przerejestrowywał to zajrzę do napędu jeszcze i jak cos to podziele sie informacjami :)

Super! Jeszcze raz gratuluję udanego zakupu i śmigaj zdrowo! :-)))

Dziękuje :) galeria w moim profilu :)

Wiem wiem przednia tarcza ... ale ten sezon jeszcze objedzie :)

Bardzo fajny sprzęcior, szyba z tych ulubionych Wombata - super. Fajnie, że od dbającdgo o mechanikę człowieka. Niech Ci służy :-)

Panowie nie będę robił nowego posta, ostatnio rozebrałem napęd, pasek idealny, rolki leciutko wytarte z jednej strony ale to wycierają się chyba standardowo,, wziąłem je na dokładna wagę domową i wyszło 11 gram i tu moje pytanie. Macie może informacje jakie seryjnie były montowane rolki w tym modelu ? Majesty 125 z 2007 roku, pytam bo może np sa 11.5 i moje sie już trochę starły :) Szukałem na necie ale jest tyle rożnych informacji od 9 gram do 12 i już sam nie wiem.

a w katalogu cześci zamiennych po VIN i numerze czesci znaleźć?

Wombat własnie po winie nie znajduje modelu, to nistety taki niefart ze mam model z 2007 roku czyli w tym samym roku był też lift majesty i nawet w sklepie stacjonarnym nie mogla babka znalesc :(

ale w sklepie yamahy czy w jakimś sklepie szukając w różnych katalogach z zamiennikami.. itd? bo jest potrzebny ktoś z dojściem do katalogu OEM parts.
Tutaj nie ma zmiłuj - honda, toyota, yamaha mają part numbery na najdrobniejszą podkładkę łącznie z informacją historyczną która część w roku 2004 zastąpiła tą dostępną w 2002.. itd

Macie. A jak... MY to tutaj mamy, to i ty też to masz. To tak na logikę. ;P
^
http://www.firenzee.com/gy6/Factory%20Roller%20Weight%20Sizes.pdf
*
Dani, ale to nie jest tzw. efekt odbicia i nie masz aktualnie jakichś... bardziej poważnych problemów życiowych?

widzisz Rysiu, tylko problem jest taki że takich tabel w necie jest sporo i są w nich różne wartości. Bo tabele nie podają rocznika a to się zmieniało w kolejnych wypustach.
Są tabele że podają wartości od 9.5 do 14 albo informacja że 12.5 na większość krajów i 14g na USA.. itd.
Wiec jedynym miarodajnym wykazem jest part number rolek do konkretnego skutera dobrany po jego VIN

Dzwoniłem do serwisu i po vin znalazł mi numer części - 5XL-E7632-00 i powiedział ze gramatury nie poda bo nie jest w stanie ma jedynie ten numer, w drugim serwisie w Katowicach powiedział mi tylko ze wchodzi 6 rolek cena 87 zł gramatury nie poda bo nie jest w stanie ... :(