Silnik Piaggio 500 parowanie jednostek

Dzień dobry. Być może pomożecie mi rozwiązać problem naprawy silnika. Potrzebujesz specjalistycznej porady.

Aprilia Atlantic 500 Sprint, 2005, VIN ZD4VL00065S000498
Silnik Piaggio 500 z czujnikiem położenia wału (na pierwszym zdjęciu) który wymaga wymiany. W sprzedaży znajdują się używany silniki 2014-2019 roku, bez czujnika położenia wału i ewentualnie innych parametrów (na drugim i trzecim zdjęciu) Pytanie: Czy będzie możliwe zamontowanie silnika 2014 roku w moim skuterze po ponownym zamontowaniu głowicy cylindrów z mojego silnika? Czy są między nimi podobieństwa pod względem parowania? Czy istnieje możliwość zamiany jednostek? Czy konieczna będzie także wymiana generatora? Mam nadzieję na waszą pomoc. Z poważaniem

nie ma tu mowy o jakimś “parowaniu” bo to nie garnek z gotowaną wodą i nic tu nie parujesz i nic ci parować nie będzie. Tzn nie używa sie takiego terminu i tak szukając wiedzy nic nie znajdziesz.
Piszesz o swapie silnika a w zasadzie o swapie bloku silnika z nowszego rocznika i założeniu głowicy ze starego silnika.
Musisz porównać numery części (bloków) w katalogu z rocznika 2005 i tych nowszych, możesz porównac numery części trzpienia mocującego silnik w ramie i na zdjęciach porównac same bloki silników (czy mają mocowanie silnika w tym samym miejscu, czy osprzet jest montowany w tym samym miejscu…itd) a na końcu znaleźć cylinder do rocznika 2014-2019 i zobaczyć czy w jego opisie jest że pasuje też do roczników 2004,2005…itd jeżeli nie - tzn że go na nowszy blok nie założysz. To wtedy możesz rozważać swap silnika ale w całości.
Myśle że wyszukiwarka google z hasłem “aprilla atlantic 500 engine swap” cos wyrzuci - bo na 1001% już ktos ten temat przerobił i opisał. W razie czego google tumacz też daje rade.

nie. pisze ci co masz zrobić - ale nie wykonam tej pracy za ciebie. Z czego 1 punkt jest banalny.
Oczywiście że do tych silników cała dokumentacja jest dostępna w necie, sprawdziłem.
Albo jesteś bardzo wygodnicki i liczysz na rozwiązanie pod nos albo kompletnie nie ogarniasz i taka zabawa nie jest dla ciebie. Skoro nie znalazłeś https://www.apriliaforum.com/ gdzie kwestie wymiany silników sa opisane… no to słabo. Ale oczywiście możesz oceniać sprawe jak chcesz