Siłka..

Geez, wam zawsze wszystko śmiećrdzi. ^^
Mafioz, chciałam pokazać co mam. I na czym ćwiczę, a nie mam fotek swojego sprzętu.
Rękawice moje oryginalnie(bo mam je ze sobą). To Ci mogę nawet 20 fotek dać na potwierdzenie, ze sobą łącznie ^^.

a jak wrócę do domu to zrobię ( o ile będzie czas) Foto oryginałów które leżą u mnie w pokoju.

Tak, oszusta perfidna ze mnie, to chcieliście przeczytać ? :stuck_out_tongue: [ ale czasem dobrze się bawię czytając te wszystkie wasze wywody. Jak śledztwo w sprawie katowania zwierząt czy coś normalnie xDDD ]

no w rękawice to uwierzę bo w sumie jedyne na zdjęciu nie wyglądają jak wypuszczone z fabryki photoshop’a ;p

Niepotrzebnie mówiłaś że sama te foty robiłaś telefonem skoro z neta są.
Czekamy na oryginały.

Dooobrze. <grzeczna ułożona dzidzia…> xD

a poza tymi doklejonymi do foto rzeczami które spokojnie lezą sobie w domu ew mój brat zrobił sobie z nich zabawki. To wykorzystuje rzeczy typu butelki z wodą, krzesła, a jak robię pompki to nad gitarą,żeby po setce nie spadać za nisko :smiley:

Carmen napisał:

a jak robię pompki to nad gitarą,żeby po setce nie spadać za nisko


to zrób 100 pompek do samej ziemi a nie na "pół zakresu" czy tam niepełne pompki jak kto woli.

co rozumiesz przez określenie do samej ziemiż
Pompkę się robi do 90* w łokciach… ^^

Carmen napisał:

20 fotek dać na potwierdzenie, ze sobą łącznie ^^.



To dawaj :582:



Nie no, żartowałem :P

Carmen napisał:

Pompkę się robi do 90* w łokciach... ^^


Sranie w banie :-P
Robi się do samej ziemi... Im niżej tym ciężej i lepiej :-P
Do tego są np. uchwyty do pompek by robić poniżej "poziomu"

Pie****isz. :slight_smile:
Jaka pompka takie mięśnie. Jak robisz do ziemi to katujesz triceps. A poziom to biceps. Poza tym jak będziesz się podnosił z niskiej pompki to zapracują mięśnie klatki piersiowej brzucha i grzbietu.

Dlatego rozróżniamy pompkę klasyczną i tą dla hardcorów :smiley:

taa biceps w pompkach to akurat najmniej pracuje xd
Triceps przy kazdych pompkach jest angażowany bo to on odpowiada za prostowanie ręki czyli podnoszenie.
ćiwczą mięśnie klatki piersiowej triceps i barki.
i to mięśnie które się ćwiczy pompkami, brzuch biceps to są tak ćwiczone jak np. plecy podczas machania sztangą na biceps, coś tam zawsze pracują żeby utrzymać ciało ale nie na tyle żeby dane ćwiczenie powodowało ich znaczny wzrost czy też zakwasy jakieś czy cokolwiek. np. wyciskanie na ławeczce też ćwiczy trochę barki, triceps a mimo to nikt go nie wykonuje żeby rozwinąć barki tlyko na klatę.

pompki to głównie klata, triceps i barki. nie ma czegoś takiego że pompki do konta 90st ćwiczą biceps a te niżej triceps -.-
za każdym razem ćwiczone są te same partie mięśni tyle że w różnym stopniu, czym niżej się schodzi tym mięśnie mają ciężej (jakby wziąść większy ciężar)
wąski rozstaw rąk bardziej angażuje triceps a szerszy klatkę i taka różnica.

PS. Plecy w pompkach też nie są jakoś bardzo ćwiczone, choć na pewno bardziej niż biceps

w pompce i tak biceps za bardzo nie gra roli, za to pompki rozwijają głównie klatę, triceps i plecy…
do 90 stopni to nie jest prawdziwa,pełna pompka …
do gleby, że prawie dotykamy klatą podłogi to jest to :!:
A brzuch to tutaj chyba minimalnie pracuje :mrgreen:

Polecam pompki z dłońmi koło siebie, tak żeby kciuki się stykały czyli jak najbliżej siebie mają być i te łapki dajemy pod brzuch, łokcie blisko ciała i pompujemy… to jest Hardcore :roll:

Carmen napisał:

Dlatego rozróżniamy pompkę klasyczną i tą dla hardcorów :D


Hah ! Czyli Carmen nie jest hardcorem ! :)

Adverion napisał:

A brzuch to tutaj chyba minimalnie pracuje :mrgreen:



Pieprzysz :D Zrób jedną serią jak najwięcej pompek(aż do zgonu :P ), to poczujesz, że pracował i brzuch i uda. Całe ciałko :D :P

no uda, brzuch itd to jedynie były ciągle napięte żeby utrzymywać ciało sztywno i na tym praktycznie skończyła się ich praca, mięśnie ciągle napięte nie rozwijają się tak jak te które się napinają i rozluźniają i tak w kółko ;p
ale że były napięte to czuć lekkie ich zmęczenie ;p

Mafioz, nie chcę się mądrzyć. Przekazuje tylko to co mówi mi facet na siłce (wuefista) Moze masz rację, jeśli tak zwracam honor. :slight_smile:

Adverion, spróbuj robić pompki z szerokim rozstawem i dłońmi obróconymi o 90 st co do standartowego ustawienia. Się znaczy jakby mając palce na zewnątrz. :slight_smile: Tak po 30 jest hardcore.

a i RudY - jestem hardcorem. :smiley: Bo ja robię na kościach :slight_smile:

Ja mowie z własnego doświadczenia, pompki jak robię to czuje że najbardziej pracuje tric, barki i klata, brzuch, uda itd są jedynie ciągle napięte aby ciało było sztywne więc można by powiedzieć że nie są ćwiczone ;p

Co do ustawienia rąk, jestem może tradycjonalistą ale uważam że powinny był zwrocone palcami ku gorze wzdłuż tłowia lub na kostkach a nie jakieś udziwnienia i wykręcanie rąk xD

Mafioz napisał:

Co do ustawienia rąk, jestem może tradycjonalistą ale uważam że powinny był zwrocone palcami ku gorze wzdłuż tłowia lub na kostkach a nie jakieś udziwnienia i wykręcanie rąk xD


Właśnie też jestem tego zdania :-P

Carmen napisał:

Mafioz, nie chcę się mądrzyć. Przekazuje tylko to co mówi mi facet na siłce (wuefista) Moze masz rację, jeśli tak zwracam honor. :)



A to on jest kozak i widać po nim że jest jakoś przypakowany czy nie ? Bo jeśli nie to na moje on gówno wie skoro sam nie umieć doprowadzić siebie do takiej postury a innym wmawia kity które gdzieś usłyszał ...

Ja mam kolegę który już sporo ćwiczy i jest koksem to on mi mówi że najlepiej pompki się robi tradycyjnie do gleby i im niżej tym lepiej... czyli jak się ma uchwyty do pompek to lepiej bo się robi poniżej poziomu albo robić tak że łapy pod brzuch... i bez żadnego ich wykręcania bo wtedy to nie są pompki tylko jakieś wyginanie się :-P

mój wujek też za młodu koksił, w sumie dalej jest z niego kawał chłopa ale już nie ćwiczy, rodzina, praca itd. to on robił to też do samej gleby, jak nie miał to hantelek używał zamiast tych uchwytów na pompki i jechał ;p

czym głębsze tym mięsień też się bardziej rozciąga i mocniej pracuje. do kąta 90st to takie połpompki, na wf jak nieraz na rozgrzewkę do ręcznej czy do siatki pompki każe robić to chodzi i pilnuje żeby robić do ziemi a nie zatrzymywać się w połowie ;p

no i to są pompki :stuck_out_tongue:

Adverion napisał:

A to on jest kozak i widać po nim że jest jakoś przypakowany czy nie ?



No właśnie jest. 130 w klacie ma, jak się chwalił ostatnio . xD Ale i tak wolę chyba wierzyć wam niż jemu.


*EDIT : Poprawiłam :P 230 to by mógł mieć, ale z ramionami xD chociaz chyba nawet nie xD

Carmen napisał:

230 w klacie ma


Mam to podzielić przez 2 czy przez 3?
No chyba że tak to widzę że Twój wffista już pobił swiatowe rekordy skoro nawet Coleman w klacie ma mniej od niego o jakieś 70cm xD