Samochód na 18.

masz od 10 - 15 … wiec mnie wiejcej dobrze powiedzialem 12-13/100 trzeba liczyć, w trasie z 10,5-11/100 … pisze 9.0 na dlugiej oszczednej trasie, takiejj przy 80km/h bez wyprzedzania chyba, a chlopak napisal ze do szkoly będzie jezdzil… wiec nie sa to dlugie oszczedne traski.


KUPUJ CINQUECENTO ODEMNIE !!! xd

jak chcesz naprawde oszczędnie to bierz coś z dieslem ale jak diesel to tylko TDI (od VW) albo JTD (od fiata) osobiście bardziej bym się skłaniał ku fiatowskiemu dieslowi gdyż włosi mają lepsze te silniki i dużo bardziej wytrzymałe oraz dużo bardziej nowoczesne niż TDI, TDI to już bardzo stara konstrukcja choć nie mówię ze zła… Ja bym mishubishi nie brał bo części są cholernie drogie a jak już jedno się zepsuje to reszta leci już ciurkiem

siwy_fact napisał:

bym się skłaniał ku fiatowskiemu dieslowi gdyż włosi mają lepsze te silniki

proszę cie.. Slyszales zeby kiedys Fiat byl lepszy od vw?... Moze i TDI to nie jest najnowsza konstrukcja ale to najlepszy, najbardziej prosty dieslowski silniczek.

Fiat jako samochód jest do dupy!! Ale jego silniki są 100x lepsze od TDI no może trochę przesadziłem ale są lepsze… VW by wżyciu nie zrobił takiego silnika gdyby nie common rail zakupiony właśnie od fiata… Włoskie silniki nie są tak złe jak je malują i stereotypowo oceniają;) np mój stary ma fiata 1,9JTD i sam go osobiście mocno katowałem i nic się nie zepsuło a nawet dymka nie puścił jak to diesel lubi a ma już ponad 350k km

no,no… ale ja mam TDI mam przebieg 250 tys km w samochodzie który jest z 2000 roku, i silnik bez awarii , do 165 tys prowadzona ksiazka serwisowa, zadnych usterek mechanicznyc a od 174 tys km mam go ja… i przez 1,5 roku ojciec zrobil 75 tys km i tez nic … i ojciec go nie oszczedza… ciagle 140-150km/h

ale pewnie jak mu depnie to chmura dymu na drodze przez dwa dni się utrzymuje

NIE !!! … Zero dymu… moj ojciec kiedys był mechanikiem i zna się na rzeczy, nawet jak cos w skuterze nie mogę zrobić to zawsze mi pomoże, i uwierz ten passacik jak by go nie dusił dymu nie puszcza… A twoje te JTD w fiacie puszcza czy nie?..

siwy_fact napisał:

a nawet dymka nie puścił jak to diesel lubi

heh ktoś polecał alfe. Silniki maja dobre ale części do alfy sa bardzo drogie i przewaznie trzeba kupowac orginały co wiaze się z duzymi kosztami.

Autorze, jeśli to przeczytasz to będzie dobrze, jeśli nie to przeczytają inni.

Moja mama kupiła niedawno VW Polo III. Niby samochód popularny, niemiecki, więc z częściami nie powinno być problemu. Lecz jest to wersja po liftingu, taka jak ten http://www.moto24.tv/jamnik/img/galeria/3196/vw_polo_3_1.jpg , a nie ten starszy, taki jak ten: http://e.autokrata.pl/a455/3ab39fd7001e06264a0f3ec1

Z częściami nadwoziowymi jest problem, np. reflektóry chcieliśmy zmienić bo zużyte są, i jest problem. Tak samo z oponami (używek prawie nie ma jeśli ktoś preferuje), my zamawialiśmy opony zimowe. Z częściami silnikowymi nie ma problemu, ponieważ silniki są te same co w wersji sprzed liftu.

Silnik 1.4 ma 75KM, całkiem zadowalające osiągi i spalanie 5 litrów.

Ja Ci polecam auta niemieckie z koncernu VW. Czyli VW, Skoda, Seat, Audi. Jeśli chcesz auto młode to nie kupuj merca, beemki, ani audi, bo to będzie stare auto. Szukaj czegoś młodego i zadbanego.

Kowal napisał:

Jeśli chcesz auto młode to nie kupuj merca, beemki, ani audi, bo to będzie stare auto.


Zrozumiałe xD

Borek02, to ja dałem link do Alfy, ale polecałem jej, bo w sumie nic nie wiem o eksploatacji, tylko pisałem że chętnie wybrałbym ją jako pierwsze auto :-)

Magnes na plastik

Dobrze utrzymywana alfa nie jest zła :slight_smile: u mnie nauczyciel od fizy w szkole ma alfe(jakąś starszą), robi nią crash testy i trzyma się doskonale :smiley:

[quote=“Damianho”]

Kowal napisał:

Jeśli chcesz auto młode to nie kupuj merca, beemki, ani audi, bo to będzie stare auto.


Zrozumiałe xD

Chodziło mi o to że BMW za 20 tys nie będzie młode.

Dywersant napisał:

trzyma się doskonale

Ale co się trzymać Szpachlaż Takie ot: Ojciec kolegi pracuje jako mechanik w Nissanie. Mieli almere i chcieli zdejmować szybę, razem z szybą poszła cała szpachla z dachu. Jak ją zważyli to ważyła dwa razy więcej niż powinna. xD

Kowal napisał:

Mieli almere i chcieli zdejmować szybę, razem z szybą poszła cała szpachla z dachu. Jak ją zważyli to ważyła dwa razy więcej niż powinna. xD


Pewnie jeszcze szybę szpachlowali :-P

Kowal napisał:

Ale co się trzymać Szpachlaż


Po chuj by to szpachlował i lakierował jak crash testy robić :-D

Damianho napisał:

Po wacuś by to szpachlował i lakierował jak crash testy robić



Otóż to. Silnik wytrzymuje niemożliwe przeciążenia a karoseria mimo obrażeń też dobrze się trzyma :D Prawdziwy fizyk-praktyk z niego xD

Kowal napisał:

Silnik 1.4 ma 75KM, całkiem zadowalające osiągi i spalanie 5 litrów.

to jest ten SDI czy TDI? bo nie pamietam. jezeli to ten to silniczek <mniam> moj znajomy ma tez 1,4 chyba tDI (DI czerwone) czyli wzmocniony i wycisnol 210km/h.

kondzio94 napisał:

Kowal napisał/a:
Silnik 1.4 ma 75KM, całkiem zadowalające osiągi i spalanie 5 litrów.

to jest ten SDI czy TDI? bo nie pamietam. jezeli to ten to silniczek <mniam> moj znajomy ma tez 1,4 chyba tDI (DI czerwone) czyli wzmocniony i wycisnol 210km/h.



Benzyna, lubię ją przeciągnąć po obrotach, ale mama się wkurza, bo ciągle jej powtarzam o zasadach ekojazdy, a jak gazuję to ona ironicznie pyta: "To też jest eko?"

kowal za młody jesteś na samochód!!

Nie mam samochodu. Tylko czasem się przejadę.