Sam wykonaj nadkole do Twojego skutera!

panowie a czy istnieje taka opcja żeby namoczyć mate czy jak to się zwie w żywicy , naciągnąć na boki a żeby pod spodem nic nie było (trochę ciężko to wytłumaczyć :smiley: )

Powiem ci że teoretycznie jest to możliwe ale praktycznie nie bo jak ją namoczysz to ta mata się tak rozpada, chyba że byś dał więcej warstw i troszkę mniej żywicy żeby tylko było to utwardzone a później dołożysz żywicy.

Zrob tak naciagnij mate na bokach do plastikow daj zywico posmaruj i będziesz mial nadkole z bokami ale z sucha mata po srodku pozniej będziesz mogl reszte zmoczyc… O to ci chodzi czy źle zrozumiaem ?

Ja też mam takie pytanie,
bo wadzi mi troszkę do nadkole rama, czy mogę uciąć troszkę ramy? i czy można ją zespawać np. w innym miejscu niż była bo będzie uciętaż
I czy jakoś w miare to wyglądało gdyby nadkole nie było od środka owiewek tylko na zewnątrzł

Szympa napisał:

teoretycznie jest to możliwe



dla mnie nie ma rzeczy praktycznie nie możliwych :D , wiec odpowiedz na pytanie została udzielona :D

Szympa, mozesz :wink: jeśli to nie jest glowna rura :wink: ja tez kawalek ucinalem i do teraz nie wiem co to i po co bylo ;))

Problem w tym że to są z tyłu dwie rury z porzeczkami, i gdyby tak uciąć kawałek z poprzeczką i poprzeczkę przyspawać gdzie indzieją

moim zdaniem rama najbardziej jest obciążona w okolicach mocowania silnika i do góry w stronę główki ramy a jak masz dobry nigomat to tnij,spawaj.

tylko jeszcze trzeba umieć spawać xD sprzęt to nie wszystko ;p

ladnie teraz szpachla io szlifuj



Czesc Wszystkim!! Robił może ktoś do zippa Quantuma nadkole?? Jak tak to dało by rade podesłac fotki i napisac mniej więcej jak zrobione!!Z góry dzięki!!Pozdrówka!!1

1.Zmień zbiornik paliwa od CPI faspider, Keeway focus, Zico Simpli lub wymyśl coś by ten zbiornik nie odstawał od plastików. A jak to zrobisz to postępuj zgodnie z poradnikiem PORADNIK

Siema, macie pomysł na nadkole w keeway hurricane ? Jak bak przeniesc do schowka ? I dozownik tez tam dac ?

Dozownik to ja bym całkiem wyrzucił, a bak do schowka pod dupe tylko cza w nim trochę powycinać :smiley:

Jak dokładnie to przeniesc ? Co po kolei ?

enzo, a Ty to skąd się urwał eś w ogóle?
I o co Ci chodzić masz poradnik to co znów od nowa Ci tu opisywać jak nadkole zrobić?

musisz mieć gientarkę do blachy, szlifierke, pistolet lakierniczy i umiejętności,
więc musisz rozebrać bak na części pierwsze, wyprostować blachę a później nadać jej taki kształt żeby wyszedł z niej bak który zmieści się pod siedzeniem, szlifierką wycinasz dizure na przewody, składasz te 2 blachy z baku, teraz musisz to pospawać i na końcu pomalować żeby ładnie wyglądało.











nie wiem czy się domyśliłeś czy nie ale to jest napisane ironicznie!!! /
musisz poprostu wyciągnąć bak i sprawdźić czy zmieści się pod siedzeniem i go tam zamontować.

A ten co odwala ? o_O