RS 50 - dziwne trzaski

Witam.

Ostatnio w mojej RS’ce na 1 i 2 biegu przy wyższych obrotach słychać dziwne trzaski. Myślałem, że to łożyska koła, ale po dłuższej jeździe, na luzie, gdy stoi, też je słychać. Co to może być ? Dobiega to w sumie ze strony silnika, ale z którego miejsca dokładnie to nie wiem… Wiem, że to tak trudno określić, ale może ktoś miał podobną sytuację i powie co to było, bo nie chce mi się rozbierać wszystkiego i sprawdzać co jest, a nie chce jej zajeździć żeby wywalić w remont połowę wartości motoru. No bo co ? Pierścionki ? Łożyska na wale ? Zębatka ? Tryby w skrzyni ? Już bredzę…

Z góry dzięki

Pozdro.

a zobacz czy słychać te “trzaski” jak wciśniesz sprzęgło

Poza tymi trzaskami nie ma żadnych objawów? Nie przygasa/traci obroty na ten momentą

Może się któryś tryb w skrzyni sięcze :stuck_out_tongue:

Adi, jak wcisnę sprzęgło to te trzaski ustają. Więc skrzynia, tak ? A dokładniej ?

Obroty dobre, z tym jest wszystko raczej w porządku.

no coś ze sprzęgłem albo ze skrzynią na to by wychodziło ale zawsze będzie tak że jak wciśniesz sprzęgło to ciszej chodzi, ja też tak mam ale właśnie nie wiem jak głośne to jest u ciebie …

Adzi0 napisał:

Adi, jak wcisnę sprzęgło to te trzaski ustają. Więc skrzynia, tak ? A dokładniej ?

Obroty dobre, z tym jest wszystko raczej w porządku.



Objawy wskazują na sypiące się tryby w skrzyni... :-/
Będziesz musiał rozebrać silnik dla pełnej diagnozy i wbrew pozorom to nie jest dużo roboty ;)

Yy… zadam głupie i śmieszne pytanie. Tryby w skrzyni można wymienić ? Czy trzeba całą skrzynie ? Cholera ! W tamtym sezonie poprzedni właściciel przy mnie wymieniał skrzynie, bo jak wracałem tym kaleczniakiem do domu to na 4 wszystko zaczęło zgrzytać i w ogóle wacuś… Jakoś dotelepałem do domu. Gr. To jeszcze trzeba zajrzeć do tej skrzyni i można opychać RS’ke. ;D

Nie wiem, jak jest zrobiona skrzynia w RS, ale w większości motocykli ma wymienne tryby :wink: Musisz popatrzeć w schematy lub rozebrać silnik.

Na alledrogo są tryby do AM6… A przecież każda AM6 w każdym moto jest taka sama ? :stuck_out_tongue:

Adzi0, nie znam budowy silnika AM6, więc nie wiem, jak to wygląda, ale wiem, że niektóre motocykle mają nierozbieralne elementy skrzyń biegów.

[ Dodano: 23-07-2011, 18:24 ]
Jeżeli da się dokupić poszczególne części, to nie jest źle :wink: W takim wypadku lepiej rozbierz silnik i sprawdź, co jest nie tak :wink:

Hm, no dobra… Ogólnie to jest tak, że koleś jutro przyjeżdża ją obejrzeć i może kupić. Mam kilka pytań jeszcze, a nie będę zakładał nowego tematu…

Ostatnio naciągałem łańcuch i potem zaczęło mi tak koło boksować… Czy to będzie przyczyna tego, że z dwóch stron nie jest równo to to ? :smiley: Wiecie o co chodzi, a ja mam na końcu języka…

Czym zmyć zagotowaną wodę z akumulatora, bo wyleciała na plastik i w wacuś nie idzie jej zetrzeć ?

Mam taki specyfik do mycia silników, czy jak bym zbryzgał tym silnik i zlał wodą pod ciśnieniem, tak zalewając silnik to nic się nie stanie ? To śmieszne może, ale ja mam takiego głupiego pecha…

Zależy mi na szybkich odpowiedziach.

Z góry dzięki.

Pozdro

:roll:

moze się zalac ale poczekasz trochę i wyschnie wszystrko ;d

zalałem i wacuś w to :smiley: odpala :d trochę ja dopieściłem tam i uuuj :P. Oby tylko wziął…

Na ten kwas będę musiał chyba nowy lakier położyć… ; /

[ Dodano: 25-07-2011, 22:20 ]
Zamknąć to, usunąć, archiwum, nie wiem = SPRZEDANA

Lol jaka szybka decyzja o_O Sprzedana o i już

Nie ma co romyślać:D

Poza tym, NSR na mnie czekała już :smiley: