Rozrusznik i reszta w 1PE40QMB Minarelli Horizontal.

lżejsze lepsze do sportów i osiągów (reakcja na gaz) ale do statecznego poruszania sie i stabilnych obrotów lepsze te o dużej bezwładności (cięższe).

To pytanie było czy stwierdzenie pewnych (niekoniecznie jednak uzasadnionych) oczywistości?
*
Jest tego znacznie więcej tu i tam, ale to właściwie żadna filozofia, bo jak zmieniasz jedno to musisz *dopasować* do tego całą resztę.
...
http://forum.tuning-diy.cba.pl/index.php?act=topic&topic=12
*
Grzebaj ostro, bo już zaczynają liście z drzew opadać, więc może ci się uda jeszcze w tym sezonie wyjść ślizgiem z jakiegoś winkla na pełnej manecie. Trzeba kolekcjonować mocne wrażenia, bo po co żyć. A skoro dobrego ciucha motocyklowego już masz, wypada go przetestować.
*
I kończ waść swoje wątki tutaj jak należy, np. jakimś sugestywnym i pełnym optymizmu wpisem podsumowania (tematycznym końcowym), bo tak rozgrzebać coś w jednym wątku i lecieć już do następnego to trochę obciach jest. Albo żenua. :P

nie tylko do sportów lżejsze czyli mniejsze obciążenie dla wału i łożysk na wale wyższy moment itd a dlatego masz oryginalnie ciężkie bo nikt ci nie zastosuje ultra lekkich materiałów w skuterku za 4tyś a nawet za 9tyś ich koszt jest drogi i obróbka taki ultra lekki silnik ważący mniej niż połowa twojego koszt ok 15tyś jak masz lżejsze to załóż je 100g mniej to zawsze coś.to nie es7 ze potrzebuje ciężkie koło

nikt ci nie zastosuje ultra lekkich materiałów w skuterku za 4tyś

ej ej..kochany.Za 4200. Szacunku troche :)
a tak na poważnie to masz racje wiec pewnie zastosuje ten lżejszy zestaw. Dzięki za informacje.

No dobra,jestem krok dalej.
Rozłożyłem całość.
Tutaj tulejka z rączki odlewarka zastępująca sprzęgło jednokierunkowe dla wariatora.
.

.
Zdjąłem to to. Założyłem płaską podkładkę, duże koło, lżejsze sprzęgło Motoforce.
Małe kółko pasuje i na oś i miedzy koła tylko jego zabezpieczenie/uchwyt już nie- jak widać jedne otwory sie nie pokrywają.

Odpaliłem, pochodził 30 sekund i zgasł bo zimny...albo i nie dlatego...
Chciałem go kopnąć jeszcze raz ale kopniak chodzi bardzo ciężko.
Tak jakby to sprzęgło trzymało.
Rozłożyłem jeszcze raz, zdjąłem małe koło i dźwigienkę i już bez nich (i tak nie pasują) założyłem na kompletnym chińskim sprzęgle.
Kopniak wciąż chodzi ciężko.
A przy zdjętym deklu można spokojnie kręcić wałem i wariatorem.
No i o co kaman? Wrażenie mam takie że to sprzęgło trzyma- a w zasadzie oba. Tylko czemu?
Czy tutaj zamiast tulejki z rączki od lewarka nie powinno być takiej specjalnej dystansowej żeby sprzęgło nie pchało się bezpośrednio na duże koło? Może dlatego to sie tak spina?

curwa na odległość nie mogę tego rozkminić muszę się napić dzisiaj rozebrałem syma wymieniłem wał(na panewce u dołu w 2t?) łożyska resztę też na części pierwsze złożyłem odpaliłem wystawiłem a tu przez tych tjunerów taka zagadka (a może podkładka tam idzie?)

no właśnie czegoś brakuje gdzieś. Na tych rysunkach złożeniowych od H2O też nie ma nic więcej... ale coś jest nie tak

Edit:
takie coś jeszcze znalazłem
http://allegro.pl/nowa-tuleja-walka-rozrusznika-skutery-skuter-2t-i4504257592.html
ale 2T nie mają wałka rozrusznika i w rozruszniku też przeca nie ma takiej części.

Wombat ta tuleja jest w pokrywie grzebień w niej chodzi.

tak, też wymyśliłem że to pod kopniak

no nie mam takiego na stanie 20min roboty i bym wiedział:)

Wombat znowu coś napisał:
Na tych rysunkach złożeniowych od H2O też nie ma nic więcej... ale coś jest ewidentnie nie tak.

*
Rysunki złożeniowe? To jest zwykła ... dokumentacja techniczna danej jednostki silnikowej. Czizes, a ja mam... przedszkolankę za żonę. Phhh.

Może to być nawet dupa w cętki. Twoja *dokumentacja* nie zawiera więcej elementów. Zrozumiałeś przekaz?
Masz coś do dodania oprócz jak ostatnio nic nie wnoszących uwag nie na temat?

Jest tulejka dystansowa.

tak własnie czuje bo nie bardzo jest inna przyczyna. Masz jakiegoś linka do jakiejś aukcji z tym cudem albo innego sklepu? Na 16mm wał. Szukałem już po dystans, spacer..itd

to
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=c8fcf24e68d4e1c8
podobno ma 15mm głębokości

edit:
znalazłem
http://allegro.pl/tuleja-podkladka-bendiksa-sprzegla-2t-na-wal-silni-i4479142777.html
i tego chyba też mi będzie brakować
http://allegro.pl/podkladka-tarczy-wentylator-wariatora-2t-16mm-keew-i4539540548.html

teraz tak mi przyszło do głowy i zastanawiam się też czy to odpalenie silnika bez tej tulejki nie spowodowało przemieszenia wału na stronę wariatora.
Bo tulejka zapiera sie o wał a o nią tarcza sprzęgła - a tak wariator zapierał sie o sprzęgło a ono bez tulejki zapierało sie dopiero o duże koło czyli o karter. A wariator działał jak rozpierak.
Testowo jak dojdą tulejki pierdyknę młoteczkiem w wał wzdłuż osi wału

tam nie ma miejsca na przemieszczenie a młotkiem to rusowie naprawiająi brawo za odnalezienie tulei a podkładke olej

wole podkładke w zanadrzu niżmieć niż nie mieć. Jak mi sie znowu robota rozbije o część za czypińdziesiąt to sie wnerwie. A podprzeciwtalerzem mam luz mimo że nakrętka na zabieraku dochodzi aż do frezu. Zobacze jak bedzie z tulejką. Ale podkładke wole mieć

a już myślałem że cie wkręcę

ależ bym ci dziękował w myślach :)

parę ch.. byś mi wrzucił