różnica w skoku gwintu

Mam takie pytanie, co do skoku gwintu

Jezeli gwint jest oznaczony 1 (niewiem w jakich jednostkach to jest, ale mniejsza o to) to czy jest on drobniejszy czy grubszy od gwintu oznaczonego 1,25 ??!!

I jeszcze jedno, czy moze ktos z was wie jaki jest skok gwintu w zwykłych, najzwyklejszych srubach, takich ktore można nabyc w pierwszym lepszym sklepie (te oznaczenia 1, 1.25, 1.5 i niewiem jakie jeszcze są mozliwe)

proszę o pomoc

to zależy jaka jest śruba duża, ile M,
bo przecież w np M10 nie ma takiego skoku jak w M6
1 jest drobniejszy od 1,25.

Szympa napisał:

bo przecież w np M10 nie ma takiego skoku jak w M6


No bo właśnie każde M ileśtam będzie miało swój skok ...

no normalny skok taki jak się używa, ale takie co się mniej używa też są

dobra, juz rozkminilem to, dzieki za wypowiedzi

skok gwintu to nic innego jak odległość między tymi wierzchołkami w gwincie, 1 = skok 1 mm ;]

no kurwa brawo, to mu i tak nic nie da bo ciężko to będzie miał zmierzyć xd
zamykaj ten temat bo już się temat wyczerpał i wszystko wie.

te takie mniej standardowe to chyba najlepiej do jakiegoś tokarza czy huj wie kogo żeby zrobił.

Szympa weź się opanuj bo warna dostaniesz za te przekleństwa xd
Mafioz dobrze gada! - Jacob555

suwmiarka do ręki i jakoś zmierzy na śrubie nie ma problemu w nakrętce gorzej zmierzyć bo gorsze dojście jest ale też się da…
i nie zamkne, nie bd mi rozkazywał xD

juz sobie pomierzylem, zmierzyc dlugosc gwintu na srubie i podzielic przez ilosc nitek gwintu i wychodza bardzo przyblizone wartosci

Mafioz mam zły dzień :mrgreen:
Tak jak Sebek zrobił powinno być dokładniej, choć i tak każdy pomiar jest obarczony błędem

Mafioz napisał:

Mafioz dobrze gada! - Jacob555


Jacob dobrze gada, że Mafioz dobrze gada !

sebek napisał:

juz sobie pomierzylem, zmierzyc dlugosc gwintu na srubie i podzielic przez ilosc nitek gwintu i wychodza bardzo przyblizone wartosci


Aaaa widzisz tak też można ;)

Szympa napisał:

Mafioz mam zły dzień :mrgreen:


A co nas to obchodzi :-o :lol:

Gorzka wódka, gorzka wódka - nie zamkniemy tematu !

Ale po co ci to w ogóle? Wszystkie śruby mają zazwyczaj ten sam standard, a inne gwinty mają prawie wyłącznie tylko świece zapłonowe, szpilki i śruby lewoskrętne.

Jednak zamykam kuwa, bo już się zaczyna “a po coś” “a na coś” itd. - Jacob555