Router Bassa 50

Witam
Skuter zaprowadzony, rozkrecony i powiedziano mi,
ze skuter sie dusi, bo "instalacja wysiadla".
Dowiadywalam sie u znajomego i mowi, ze instalacja nie ma nic wspolnego z tym, ze skuter sie "dusi".
Doradzcie co to moze byc :(

Dusi sie- to by sugerowało brak powietrza. czyli zapchany dolot, niedrożny filtr..itd
Tylko że to mało prawdopodobne.

Instalacja wysiadła zapewne panu mechanikowi. Silnik ma mieć paliwo i powietrze w odpowiednich proporcjach i iskre w dostatecznie mocną i w odpowiedniej chwili.
Jak to ma to zapala.
Jeżeli jest iskra to jest źle wyregulowany gaźnik - mieszanki jest za mało albo jest za bogata i silnik jest zalany(mokra świeca).
Jak jest zalany to do osuszenia nic z nim nie zrobisz.

żeby cokolwiek ocenić trzeba wykręcić świece. Mokra - źle.I szukać przyczyn. Sprawdzić czy paliwo płynie albo czy silnik zapala psikając w dolot samostartem w spraju.
Świeca musi być sucha żeby sprawdzać cokolwiek. Kiedy jest mokra nie ma iskry bo ucieka wilgocią- normalnie jak zwarcie.
łatwo wtedy spalić moduł zapłonowy.

Sucha- też źle bo skoro kręcisz i kopiesz a do zapłonu nie dochodzi to powinna być zalana paliwem. Wtedy sie martwisz czemu paliwo nie dochodzi.

Na suchej świecy po zweryfikowaniu szczeliny na świecy trzeba zobaczyć iskrę - powinna być jasna, mocna a nie ledwo żółta.Podmienić świece, kabel, fajkę lub sam moduł. Mogą być walnięte cewki wysokiego napięcia w stratorze.

W każdym razie jest kilka rzeczy do sprawdzenia ale dla kogoś kto naprawia takie silniki nie powinno to być tajemnicą.

Wiec skoro wg pana mechanika silnik sie dusi to niech go oddusi.

Pisałem już to wcześniej ale napiszę jeszcze raz - serwis w konia Cię robi. Jak się silnik dusi to trzeba gaźnik wyregulować (proporcja paliwa do powietrza).

Dziekuje Wam serdecznie za odpowiedzi.
Leb mi z nerwow juz peka.
Zaprowadzilismy do mechanika,
ktory zajmuje sie naprawa skuterow i motorow.
Jutro skuter do odebrania.
U tego "fachowca", ktory "naprawial" skuter,
to juz moja noga nie postanie.
Wyczuli, ze klient nie zna sie na rzeczy i wciskaja kity,
zeby tylko zarobic na naiwnosci ludzkiej.
Mam nadzieje, ze teraz bedzie zrobiony, tak jak sie nalezy.
Jutro dam znac - co i jak ze skuterem:)
Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi.
Pozdrawiam :)

Wombat napisał:

Silnik ma mieć paliwo i powietrze w odpowiednich proporcjach i iskre w dostatecznie mocną i w odpowiedniej chwili.
Jak to ma to zapala.

pod warunkiem że rozrząd i zawory są odpowiednio ustawione ruter bassa to 4T

tak, i że pierścienie trzymają, zawory trzymają..itd, paliwo nie jest wodą