Romet rr czy Zetka?

Producent Zetki chciał swój wyrób wystylizować na poważny motocykl. Zauważ, że motocykle mają inny układ cylindrów. Zetka miała dać posiadaczowi poczucie posiadania dużego, klasycznego motocykla...
139FMB pierwotnie nigdy nie był produkowany w pojemności 50cm3. Tylko wymogi rynkowe, zmusiły producenta tego silnika do zmniejszenia mocy poprzez zmniejszenie cylindra. Ja w moim Kymco Nexxonie zmieniłem cylinder na większy, zmieniłem zębatkę zdawczą na większą i w ten sposób zyskałem niesamowicie dynamiczny pojazd, który w parę chwil rozpędzał się do 90km/h, tuningowane pierdzące skutery 2T zostawiał daleko w tyle.

i tutaj muszę cię pochwalić :) za to że nie zapomniałeś zmienić zębatki zdawczej, choć w sumie mogłeś dać mniejszą z tyłu i efekt był by ten sam, też miałem w planach kupić airsala 80 i przełożenia wtórne do 4T, ale w międzyczasie nabyłem chińskiego 2T , który też coś koło 90 leci, więc to już jest nieaktualne ;) ps : jak jesteś z wawy to możemy się ścignąć :P

Niestety, Hindenburg SZ :-) Teraz pomykam na czarnej Hondzie CBF 125... idealna na miasto i krótkie dystanse... W planach na wiosnę dodatkowo Honda Shadow 600, jako drugie moto na trasę...