Romet rr 50 vs Pro Zipp 50 - wady i zalety/ Warto kupic ?

PRO jest trochę duży, RR jest mniejszy, na 170 cm wolałbym RR

no nie wiem RR ma 18" kola a zipp 16", moge sie mylic ale wydaje mi sie ze wlasnie RR jest wyzszy jezeli chodzi o siedzisko.

PS: Jak mi ktos napisze jeszcze raz ze zipp jest chinski to zasadze mu kopa, Zipp to polska firma z siedziba w polsce jest na rynku 9 lat, sklada i sprzedaje swoje skutery, motorowery i motory w Polsce.

RamboAD--ma racje zipp jest produkcji polskiej

"PS: /////Jak mi ktos napisze jeszcze raz ze zipp jest chinski to zasadze mu kopa,////// Zipp to polska firma z siedziba w polsce jest na rynku 9 lat, sklada i sprzedaje swoje skutery, motorowery i motory w Polsce."
--a ja mu pomoge :-)

Oczywiscie zlosliwi moga sie doczepic ze wspolpracuje z firma kross a skladaja przyslowiowi chinole, ale to Polski pomysl Polacy nadzoruja i wymyslaja kontrukcje heheh moze i dlatego tak mnie boli spawanie ramy ...zenada... ale czego sie spodziewac po taniej sile roboczej.

Romet to tez polska firma ale czesci sciagane z chin, a kojarzycie sklep na Lubartowskiej w Lublinie Pomel Andrzej Grzegorczyk ?

Tak Romet to tez Polska firma wspopracujaca z firma Arkus i tak samo produkuje swoje wynalazki jak zipp z tym ze ma wieloletnie doswiadczenie, za tym idzie jakos wykonania. Zipp dopiero wchodzi na rynek troche kulawo i kosztem jakosci ale kazdy jakos musi zaczac.

Cieszy mnie ze mamy swoje motorowery i skutery, a wszyscy wolaja "Chinczyk" taka ciekawostka RR zostal zerzniety z yamahy TZR oczywiscie na tyle zeby nie miec procesu od Yamaha.

Romet- Polska firma która sprowadza części z chin i składa je u nas.
Zipp- Polska firma która składa w chinach.

Tyle na ten temat.

A co do RR :D Bo właśnie go mam :D
RR jest mniejszy ? Wątpię Koła ma 17 :P Mam 1,76 i dostaje prawie całymi stopami do ziemi... Jak dla mnie jest dość wysoki. Fajnie się jeździ :D

Po dotarciu ile Ci cisnie ?

Moim zdaniem Rometa. Dlaczego?
Pierwsza rzecz cena. Zipp i romet maja podobne ceny zipp 4999zł, a romet 4899zł. Czyli romet jest o 100 zł tańczy, a te 100 zł możesz przeznaczyć np: na paliwo.
Jakościowo też romet wypada lepiej wiem, ponieważ mój kolega go ma i nie narzeka na zakup. Być może też go kupie ^^
Pozdrawiam!

Jeszcze nie dotarty :P Ale trzeba uważać na manetkę przy dotarciu jak nie chcesz przekroczyć np. 40-45. Lekki ruch i już Ci wchodzi 50.

Hmm a wiecie gdzie mozna kupic Rometa RR 50 niedaleko Lubartowa woj. Lubelskie ?

a no wlasnie co do blokad gdzie one sie znajduja z tego co zauwazylem nie ma na tlumniku a dekielek jest plastikowy czy metalowy ?

Poczytajcie na innych forach wypowiedzi użytkowników tego rometa.... Zdarzały się przypadki pęknięć ramy. Ktoś oddał sprawę do sądu i podobno mają odebrać homologację, za to że stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi... Wygooglujcie sobie te przypadki...

Nie kłam jak nie wiesz. Romet jest 100 razy lepszy jakościowo od Zipa.

100 razy lepszy... On jest "NAJLEPSZEJSZY" na calutkim świecie :-) Po prostu torpeda :-) Ma kontrolowane strefy zgniotu - dlatego spawy na ramie są nie do końca pospawane :-), odpadają mu plastiki tak jak w rakiecie zużyte silniki :-) Każdy kierownik takiego rometa wozi se sobą skrzynkę narzędziową i spawarkę :-) Bo jak się dba, tak się ma :-)

Motorowerowy napisał:

Moim zdaniem Rometa. Dlaczego?
Pierwsza rzecz cena. Zipp i romet maja podobne ceny zipp 4999zł, a romet 4899zł.

Chętnie sprzedam Ci Zippa za 4999 zł :-) . Jego cena to około 4200 zł , czyli jest dużo tańszy od Rometa.

Hindenburg napisał:

100 razy lepszy... On jest "NAJLEPSZEJSZY" na calutkim świecie :-) Po prostu torpeda :-) Ma kontrolowane strefy zgniotu - dlatego spawy na ramie są nie do końca pospawane :-), odpadają mu plastiki tak jak w rakiecie zużyte silniki :-) Każdy kierownik takiego rometa wozi se sobą skrzynkę narzędziową i spawarkę :-) Bo jak się dba, tak się ma :-)

Żal mi ciebie. Może się pochwalisz swoim markowym kiblem ?

Zippy wszedzie z tego co widze sa dostepne ale ich recenzje az szkoda czytac...

Moze mu chodzilo zo zipp pro GT bo ten kosztuke kolo 5k.

Sylwek, ja "latam" na starym Cub`ie. Na najlepszejszym motorze na świecie :-), ale zaraz za rometem :-)