Romet RCR - jakiś pomysł na sakwe?

Jeżeli stan rzeczy rzeczywiście się nie zmieni to będzie oznaczać tylko tyle ,żę rcr stanie się motocyklem jednorazowego użytku a bardzo wiele rodaków zostanie z kupą złomu :-) W sumie raven lux jest już 3? rok na rynku, a zamienników brak. Swoją drogą ładne kuriozum - chińskie zamienniki chińskich części :D

Panowie, a jeszcze odnośnie wrażeń stylistycznych, wg was pas na zbiornik dla tego modelu to dobry pomysł?

Ja w przypadku linii RCRa jestem ortodoksem, nic bym mu nie dodawał :-) Do tego niespecjalnie lubię kowbojskie klimaty... te wszystkie skóry i ćwieki kręcą mnie tylko... czasem mnie kręcą :-)))

jest i skuter w tym klimacie - suzuki gemma

Wow... Łał, znaczy... :-0
Przecież to batmobil... batskuter, o ile Batman by jeździł skuterem :-)
Kozacki...

ale też ma fashion over function. jedyny schowek to ten w przekroku.. może kask tam wciśniesz.

PCX w wersji przegubowej, jamnior :-)

Odświeżam temat , wiosna przyszła a temat sakwy powrócił jak bumerang :stuck_out_tongue:

Przyszedł mi do głowy pewien sam nie wiem czy najlepszy pomysł. Jestem ciekaw co o tym myślicie.

Sakwa typowa w stylu dla bobbera na wahacz taka jak tu -> http://allegro.pl/sakwa-hd-mlot-thora-producent-sako-i6732747281.html

Wymiarowo przy kole prezentująca się przy kole mniej więcej tak - > https://goo.gl/photos/UmdWSJWGQe9prSib8

By nie spawać nic bo jak wiadomo każdy spaw to potencjalnie nowe ognisko korozji, obejma wahacza z dwóch kątowników (nie ma na foto) ściśnięte dwoma płaskownikami (zakres ruchu góra doł blokowały by śruby które skręcają płaskowniki, ciasno przylegające do obejmy z kątowników), w sakwie na tylnej ściance blacha i to przykręcone do zewnętrznego płaskownika. Całośc oczywiście była by odpowiednio docięta i ładnie pomalowana. -> https://goo.gl/photos/fAtT7WpTbDV39kUx8

Zastanawia mnie tylko czy ze względu na bardzo małą odległośc do zębatki taki pomysł nie jest zbyt niebezpieczny…

Za nisko wg mnie. Przewrocisz sie przez to. Bedziesz mial jak goldwing ktorego nie zlamiesz w ciasny zakret bo trze kuframi. Tyle ze on ma tam plastiki ze stalowymi slizgaczami wiec syf z jezdni i przycierki mu nie robia.

Kartke przyłożyłem pogladowo, dla zobaczenia proporcji, aż tak nisko bym tego nie wieszał, tematu nie odpuszcze musze jakiś praktyczny sposób wymyślić :stuck_out_tongue:

customowy stelaż i customowe sakwy. proste. ale najkosztowniejsze.

Jak mówiłem tak zrobiłem… dziś skończyłem montować. Zostawiam pomysł dla potomnych. Sakwa w porównaniu do małego rcra wydaje się troche duża ale i tak uważam ,że wygląda to lepiej niż większość uniwersalnych kompletów przekładanych przez błotnik.

Piszac o wielkości sakwy miałem na myśli tył rcra :slight_smile: tu zabawnie troche to wygląda

Zamocowane pomysłem o ,którym wspomniałem wcześniej czyli płaskowniki, niestety miejsca mało dlatego też samo mocowanie jest troche z lewej strony sakwy, jednak dodatkowo wsparte sporym kawałkiem blachy od środka a sama ścianka sakwy jest z dosyć grubego plastiku

Dodaje jeszcze kilka “bajerów” ,które w tym czasie doszły

  • ładowarka usb 2.1 A - podlaczona do świateł także dziala dopiero po przekręceniu kluczyka, co ciekawe, przy rcrze w tym miejscu jest fabryczny kawałek blaszki z otworem do mocowania, zamówiona zapalniczka idealnie pasowała do tej blaszki, przypadek ?^^

  • nowy zegarek ^^ tamten wpadł mi do studzienki :stuck_out_tongue:

  • disclock z alarmem - fajna sprawa, tylko trochę za czuła :slight_smile: jak mocniej zawieje alarm się uzbraja, jak w ciągu 10 sekund zawieje jeszcze raz ten zaczyna wyć…

  • tu już troche polecialem z tematem :stuck_out_tongue_winking_eye: malowałem bak… tak, fabryczny lakier po zimie zaczął się dziwnie zachowywać. W miejsce naklejek rometa czacho emblematy i od razu +20 do szybkości :smiley:

  • no i z zeszłego roku (było) piórnik, ale na tle z sakwą

Powiem Ci, że masz zajebiste moto , wygląda świetnie z tą sakwą . Udało Ci się nie zepsuć sylwetki , naprawdę zajebiście .

Dziś z rodzimego kraju rcra dotarł do mnie kolejny dodatek, ciekawe czy i jak bedzie się spisywał w połączeniu z dwoma cewkami (będe kombinował z podpięciem do impulsatora). Nie chciałem dokładać 3 zegara , a zastąpić czymś wskaźnik paliwa, ale mieć i info o paliwie i obrotach :d przyszło coś takiego: